Reklamı kapat

“Logaritmik Yükseliş Devam Ederse Bitcoin 2 Milyon Doları Görebilir!”

Mert Kaya
Mert Kaya 15 Temmuz 2018
0 görüntülenme

ADVFN CEO’su Clem Chambers Bitcoin’in yeniden ’20 bin dolar’ seviyesine ulaşabileceğini söyledi. Finansal hizmetler şirketi yöneticisi kripto paraların amiral gemisi Bitcoin‘in öncelikle 200.000 Dolar daha sonra ise 2 milyon Dolar sınırını aşmasının işten bile olmadığını belirtti

Chambers bu ‘fazla iyimser’ tahmininini desteklemek için şirketlerinin logaritmik grafiğini paylaşarak Bitcoin ve diğer kripto paraların logaritmik olarak yükselişine devam edeceğini iddia etti.Logarithmic Bitcoin Price Chart, CREDIT: ADVFN

Forbes iştirakçisine göre Bitcoin bir ‘logaritmik varlık’ çünkü yıllardan beri süregelen fiyat hareketleri yüzde 26’lık bir bileşik büyümeye sahip. Chambers’a göre yüzde 26’lık on periyot toplamda yüzde 1000’lik bir getiri sağlıyor.

Bu figürler kuşkusuz milyarder yatırımcı Warren Buffett’in ‘portföy kâr oranı’ ile karşılaştırılabilir. Chambers’a göre bu doğrusal olmayan durum gerçekten heyecan verici ve Bitcoin’in yeniden 20.000 Dolar seviyesine ulaşacağının göstergesi. ADVFN CEO’suna göre Bitcoin bu sınırdan sonra 2 Milyon Dolar seviyesine kadar ulaşabilir.

Bitcoin İçin Bir 10x Daha

Chambers bunların dışında 2012-2018 yılları arasında Bitcoin’in fiyatlarının logaritmik bir şekilde nasıl arttığını gösteren bir ADVFN grafiği daha paylaştı. CEO’ya göre bu grafik altı yıllık logaritmik gücü göstermekte.

Bitcoin's Price Movements From 2012-2018, CREDIT: ADVFN

 

Finansal piyasa analisti ayrıca “shitcoinlerin”(işe yaramaz, çöp koin) piyasadan silinmesinin Bitcoin’e bir 10x daha kazandırabileceğini belirtti.

Bu haberin yapıldığı sıralarda Bitcoin 6385 Dolar civarından alıcı bulmakta. Bakalım analist önümüzdeki dönemlerde haklı çıkacak ve Bitcoin eskiden olduğu gibi yukarıya doğru sert hareketlerini gerçekleştirebilecek mi…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Milyar Doları Aklayan “Bay Bitcoin” Uluslararası Krizi Tetikledi Büyük çapta krize neden olan, uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklama nedeniyle pek çok kez gündeme gelen kripto para borsası BTC-e’nin kurucusu Alexander Vinnik, Yunanistan’da yargı karşısına çıkarken alınan karar uluslararası bir krizi tetikledi. CNN Yunanistan’ın haberine...
Serkan Eser 16 Temmuz 2018