MATIC Coin ve O 5 Kriptodan Sıcak Haberler Var!

MATIC Coin ve O 5 Kriptodan Sıcak Haberler Var!
MATIC Coin ve O 5 Kriptodan Sıcak Haberler Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bugün, MATIC coin projesinin arkasındaki Polygon gibi köklü oyuncuların önemli duyuruları ve yeni ortaya çıkan projelerden gelen heyecan verici gelişmelerle blockchain alanında bir hareketlilik vardı. İşte bazı önemli haberler…

MATIC Coin, Centrifuge ve daha fazlası için kritik gelişmeler

Zignaly, ZIGChain ve ekosistem fonunu açıkladı

Merkezi olmayan bir sosyal yatırım platformu olan Zignaly, Cosmos üzerine kurulu bir layer 1 blockchain olan ZIGChain’in lansmanıyla Dubai’deki Token2049’da büyük ses getirdi. Bu hamle, Zignaly’yi DeFi ekosistemi içinde servet yaratmayı basitleştirerek kullanıcıları daha da güçlendirecek şekilde konumlandırıyor. Ayrıca Zignaly, kullanıcı dostu varlık yönetimi altyapısı oluşturmaya odaklı. Bu amaçla 100 milyon dolarlık bir ekosistem geliştirme fonu duyurdu. Blockchain teknolojisi ile finansal uzmanlığın bu kombinasyonu, kritik. Zira DeFi’ye yeni başlayanlar için erişilebilirliği önemli ölçüde artırabiliyor.

Uzman Görüşü: Bu 5 Düşük Fiyatlı Altcoin 100X Potansiyele Sahip!

Centrifuge, Base’te harekete geçiyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Centrifuge, Coinbase’in Ethereum layer-2 ağı olan Base’deki kurumlar için gerçek dünya varlık (RWA) borç verme protokolü oluşturma planlarını açıkladı. Bu girişim, doğrulanmış kurumların borçlanma yoluyla likiditeye erişmek için RWA varlıklarını kullanmalarına olanak tanıyacak. Centrifuge’un planları, 15 milyon dolarlık başarılı bir bağış toplama turuyla örtüşüyor. Yani bu da DeFi’nin kurumsal olarak benimsenmesine artan ilginin altını çiziyor.

USD0 stablecoin lansmanı ve Tether’deki en son yenilikler

DeFi protokolü Usual’ın arkasındaki şirket olan Usual Labs harekete geçti. Özellkle, USD0 stablecoin lansmanı için 7 milyon dolarlık finansman sağladı. Toplam kilitli değer (TVL) açısından 75 milyon dolarlık bir taahhüt topladı. Bu şirket, aralarında IOSG Ventures ve Kraken gibi isimlerin bulunduğu 100’den fazla firmanın yatırımını çekti. Fon, test ağı gelişiminin tamamlanması, ortaklıkların güvence altına alınması beklenmekte. Ayrıca akıllı sözleşme denetimlerinin yürütülmesi de dahil Ethereum ana ağında USD0’ın lansman öncesi aşamasını destekleyecek.

Avalanche ve MATIC Yatırımcıları Hayal Kırıklığı Yaşadı: Fiyatlar Düştü!

Diğer yandan, dünyanın en büyük stablecoin USDT’sinin arkasındaki şirket Tether de bir duyur uyaptı. Tether, stablecoin geliştirmenin ötesinde yeni girişimleri keşfetmek için stratejik bir yeniden yapılanma duyurdu. Şirket dört yeni iş bölümü kurdu: Tether Data, Tether Finance, Tether Power ve Tether Edu. Bu hamle, Tether’in blockchain alanında daha geniş yelpazede finansal hizmetler ve altyapı çözümleri sunma isteğini ifade ediyor. Tether Data, yapay zeka ve eşler arası platformlar gibi teknolojilere yapılan yatırımlara öncülük edecek. Ayrıca potansiyel olarak Web3’ün geleceğini şekillendirecek.

EY, Polygon’dan yarar sağlayacak

Küresel muhasebe firması Ernst & Young (EY), OpsChain Sözleşme Yöneticisinin tanıtılmasıyla kurumsal blockchain’in benimsenmesinde önemli bir adım attı. Bu çözüm, güvenli sözleşme depolama ve yönetimi için halka açık blockchain teknolojisini kullanır. Polygon proof of stake (PoS) ağı üzerine inşa edilen OpsChain Sözleşme Yöneticisi, ölçeklenebilirliğe ve daha düşük işlem maliyetlerine öncelik verir. Şu anda Polygon üzerinde çalışan çözüm, gelecekte Ethereum ana ağına geçiş için tasarlandı. Böylece EY’nin ileri teknolojileri hizmetlerine entegre etme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor.

Tartışmalı O Altcoin’den Blockchain Hamlesi Geldi! Ancak...

BytePlus ve Mysten Labs, yapay zekayı Sui Blockchain’e entegre edecek

TikTok’un sahibi ByteDance’in kurumsal teknoloji birimi BytePlus, bir duyuru yaptı. Birim, yapay zeka algoritmalarını Sui blockchain’e dahil etmek için Mysten Labs ile ortaklık kurdu. Bu işbirliği, Web3 ile yapay zekanın giderek artan yakınlaşmasını yansıtıyor. BytePlus, Web3 oyun platformları ve sosyal finans (SoFi) girişimleri için veri ambarı, içerik geliştirme ve artırılmış gerçeklik gibi işlevleri keşfedecek. Bu entegrasyon, Sui ekosisteminde kullanıcı deneyimlerini geliştirme ve yeniliği teşvik etme potansiyeline sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

MATIC Coin ve O 5 Kriptodan Sıcak Haberler Var!