MATIC, LINK, DOT ve VET Büyük Haberler Duyurdu!

Vural Erkan
Vural Erkan 9 Kasım 2022
45 görüntülenme
MATIC, LINK, DOT ve VET Büyük Haberler Duyurdu!

Polygon (MATIC) ve Chainlink (LINK), FibSwap ile yeni bir ortaklık kurdu. VeChain’in (VET) en büyük main-net hard-fork’u dağıtıma hazır. Polkadot (DOT), yeni nesil hackathon metaverse şampiyonasını başlattı. Detaylar için bizi okumaya devam ediniz.

MATIC ve LINK, FibSwap ile yeni bir ortaklık kurdu

7 Kasım Pazartesi günü, cross-chain merkezi olmayan borsa FibSwap, Chainlink Automation ile entegrasyonunu duyurdu. FibSwap ve Chainlink arasındaki entegrasyon, Polygon Blockchain’de (MATIC) canlı olarak gerçekleşti. FibSwap, bu entegrasyonun, çiftlik havuzlarını güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde stake etmeye imkan vereceğini söylüyor. Ayrıca, verim için dağıtım sistemini otomatikleştirmelerine yardımcı olacağını kaydediyor. Bu, kullanıcılara varlıklarının güvenliği konusunda daha fazla güvence sağlayacak. Ayrıca, optimum bir depozitör deneyimi sunarken FibSwap protokolünün çözücü kalmasına da yardımcı olacak.

FibSwap, birden fazla Blockchain’i destekleyen cross-chain merkezi olmayan bir borsa. Kullanıcıların bir Blockchain’in tokenlerini başka bir Blockchain’in yerel tokenleriyle güvenli bir şekilde değiştirmesine olanak tanıyor. FibSwap, kullanıcıların ağı ve ilgili tokenlerini seçtikten sonra tokenleri değiştirebilmeleri için tüm süreci basitleştiriyor.

MATIC

FibSwap, Chainlink Automation’ı seçmenin nedeninin, şu anda merkezi olmayan finansta (DeFi) on milyarlarca doları güvence altına alan aynı zamanda test edilmiş ve güvenilir node operatörleri havuzu tarafından işletilmesi nedeniyle olduğunu söylüyor. Chainlink Automation, aşırı piyasa oynaklığı ve ağ tıkanıklığı zamanlarında bile mükemmel performans gösterdi.

VeChain’in en büyük main-net hard-fork’u dağıtmaya hazır

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, uzun yıllar süren sıkı çalışmanın ardından, VeChainThor’un en önemli main-net hard-fork’u olan PoA2.0 yükseltmesi, VIP-220’de yapılan başarılı bir oylamanın ardından dağıtıma hazır. Geliştiriciler, yükseltmenin VeChain için oyunun kurallarını değiştirmesi bekliyor. Çünkü, bu yükseltme blok kesinliğine ulaşmasına izin verecek.

Duyuruya göre, VIP-220 ile kesinliğin entegrasyonu olan ‘Proof of Authority 2.0’ın (POA2.0) son aşaması 13815000 blok yüksekliğinde veya 17 Kasım’da saat 08:10 UTC’de yayınlanacak. Thor node’larını çalıştıran geliştiricileri ve projeleri, herhangi bir sorun yaşamamak için main-net yükseltmesinden önce node yazılımlarını 2.01 sürümüne yükseltmeye teşvik ediyor. v2.0.1 sürümü, main-net’teki nihai hard fork’u etkinleştirecek. Bu, node’ların blokların kesinliğini kontrol etmesine izin veren Tek Bitli (FOB) VIP-220 Kesinliğini uygulayacak.

Polkadot, yeni nesil hackathon metaverse şampiyonasını başlattı

Polkadot (DOT), birbirine bağlı para-chain’lerden oluşan bir ağlar arası Web3 ekosistemi. Şimdi Polkadot meraklıları, tüm GameFi, metaverse ve play-to-earn geliştiricilerini Aralık 2022’deki en büyük Polkadot etkinliğine davet ediyor. Altcoin yetkililerinin resmi açıklamasına göre, ilk Metaverse Şampiyonası 5 Aralık 2022’de Budapeşte’de başlayacak.

Ana Web3 hackathon’larının aksine, yalnızca seçilen takımların katılmasına izin verilecek. Ana etkinlik 5 Aralık’ta başlayacak. Bundan önce, tüm potansiyel katılımcılar, en yüksek kalitede içeriği üretmek için gerekli bir hazırlık ve öğrenme sürecinden geçecek. Ardından Polkadot odaklı takımlar kendilerini tanıtacak ve 40 olan giriş sınırına hak kazanacaklar.

Deneyimli Web3 ağır sıkletleri Michael Healy, Silur ve Mike Vitéz, projeleri uzman olarak gözden geçirecek. Bu nedenle, tüm başarılı katılımcıların ürünlerini en üst düzey endüstri gazilerinden oluşan bir grup analiz edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto-news-flash
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Olayı Sonrası Binance'e Tepkiler Büyüyor: Santranç Hamlesi!
FTX Olayı Sonrası Binance’e Tepkiler Büyüyor: Satranç Hamlesi! Kripto endüstrisi, FTX borsasının Binance tarafından satın alınmasını sindirmeye çalışıyor. Bazı kullanıcılar, yaşananların ardından Binance’e tepki gösteriyor. Geçtiğimiz gün açıklanan anlaşma, bazıları tarafından bir “satranç hamlesi” ile olarak adlandırıldı. Binance’in stratejisinin kasıtlı olarak anlaşmaya yol açtığını ima...
Aslı Dinçer 9 Kasım 2022