Morgan Stanley’den BTC, ETH, MATIC İçin ‘Mart Depremi’ Uyarısı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
1.626 görüntülenme
Morgan Stanley'den BTC, ETH, MATIC İçin 'Mart Depremi' Uyarısı!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve daha geniş kripto piyasası, 2023’ün başından bu yana yükselişte. Bazılarına göre kripto, yılın başından bu yana bir hisse senedi rallisi nedeniyle yükselen borsa ile yakından bağlantılı hale geldi. Bu sırada, büyük yatırım firmalarından olan Morgan Stanley, BTC ve altcoin’lere yönelik bir uyarıda bulundu. İşte detaylar…

Morgan Stanley, BTC ve altcoin piyasası için uyarı yayınladı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin fiyatı son iki ayda fırladı, borsalarla birlikte tırmandı. Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto para birimleri değerine 200 milyar dolar ekledi ve FED’in faiz oranı artış programından dönmek üzere olabileceğine dair artan beklentilerle beslendi. Şimdi, Morgan Stanley stratejistleri, son borsa rallisinin “bir boğa tuzağı” olduğunu düşündüklerini ve Mart ayının Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını aşağı çekebilecek bir borsa çöküşü getireceğini tahmin ettiklerini söylediler.

Bu 4 Altcoin, Yeni Ortaklık ve Yatırım Haberiyle Fırladı!

Michael Wilson liderliğindeki Morgan Stanley analistleri, Bloomberg tarafından görülen bir notta, “Mart ayının hisse senetlerindeki bir sonraki düşüşü görmemiz açısından yüksek riskli bir ay olduğunu düşünüyoruz,” ifadelerini kullandı.

Kripto para piyasası, bu yıl için iyimser

Wilson’ın ekibi, “Hisse senetleri daha düşük işlem görüyor ve bu döngü bu modelinin gerçekleşebileceğini mükemmel bir şekilde gösteriyor,” diye yazdı. Ayrıca uzmanlara göre, “temellerdeki belirsizlik nadiren bu kadar yüksekken, teknikler piyasanın bir sonraki büyük hamlesini belirleyebilir”. Bitcoin, Ethereum ve kripto piyasası, 2020’nin sonlarından bu yana yüksek büyüme teknolojili hisse senetleri ile aynı doğrultuda işlem görüyor. FED faiz oranlarını artırmaya ve sistemden bir yıl likidite çekmeye başladığında büyük bir çöküş yaşamadan, daha önce hiç görülmemiş yüksek seviyelere yükseldi.

Ünlü Politikacı Çantasını Bu 2 Altcoin ile Doldurdu!

Bununla birlikte, Citi araştırmacıları, Bitcoin ve kriptonun “hisse senetleri ile olan korelasyonlarının geçen yılın zirvelerinden düşmeye devam ettiğini” buldu. Diğer yandan Bitcoin, Ethereum ve kripto yatırımcıları, piyasanın şimdiye kadarki 2023 performansı nedeniyle genel olarak iyimser hissediyor. Hashdex’in baş yatırım yetkilisi Samir Kerbage, bir blog gönderisinde “Bu yılki gelişen makroekonomik manzara, daha yüksek enflasyon beklentileri ve merkez bankası faiz artışlarının hızında bir azalma da dahil olmak üzere, genel olarak riskli varlıkları artırdı” dedi ve Bitcoin’e işaret etti. BTC’nin Ocak ayında “Nasdaq 100’ün getirisini neredeyse dört katına çıkardığına” işaret etti.  Kerbage, aşağıdakileri söyledi:

2023’te Bitcoin için tamamen yukarı bir ortam öngörmesek de, yol boyunca gerekli volatiliteyle birlikte fiyatının yıl sonunda daha yüksek bir seviyede olmasını bekliyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Forbes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki Yapay Zeka Coinleri Analizi: Bu 12 Coine Dikkat!
Binance’deki Yapay Zeka Coinleri Analizi: Bu 12 Coine Dikkat! Yapay zeka coinleri, blok zincir ve nesnelerin interneti (IoT) gibi teknolojiler, güçlü ve popüler teknolojiler haline geldiler.  Dikkat edilmesi gereken yapay zeka coinleri Fetch.ai (FET) Fetch.ai, 2023’ün en iyi gelişen kripto para birimlerinden biridir. Blok zinciri tabanlı...
Emre Borsan 3 hafta önce