Ünlü Ekonomist: Oyun Başladı! Bu Altcoin, Bitcoin’i Sollayacak

5bbc7b74 21cc 4e08 b512 9b64b4c8d8e1 Bitcoin vs. Ethereum BLOG 1600x800 1
5bbc7b74 21cc 4e08 b512 9b64b4c8d8e1 Bitcoin vs. Ethereum BLOG 1600x800 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Real Vision CEO’su ve makro ekonomi gurusu Raoul Pal, küresel bir ekonomik yavaşlamanın geldiğine inanıyor. Best Business Show’daki yeni bir röportajda, daha yavaş ekonomik büyüme olacağına ve dolayısıyla hükümetlerden daha fazla teşvik olacağına işaret ettiğini söylediği birkaç indikatöre atıfta bulundu. Pal ayrıca, yapay zeka ve robotiğin ortaya çıktığı bir dünyada, maliyetlerin ucuzlatılacağını, bu nedenle işsiz kalabilecek bir kesmin ortaya çıkacağını söyledi. Real Vision CEO’su detaylı analizlerinde Bitcoin’i sollayacağını düşündüğünü altcoin projesini de paylaştı…

Raoul Pal, küresel ekonomide önemli ölçüde yavaşlama bekliyor!

Tecrübeli analistin ilk açıklamaları küresel ekonomi üzerine oldu. Raoul Pal bir yavaşlama beklediğini söyledi ve detaylandırdı:

Yaptığım çalışma, ekonominin, küresel ekonominin gelecek yıla oldukça önemli ölçüde yavaşlama olasılığının olduğunu gösteriyor. Ve yine, daha fazla teşvik ve daha fazla mali teşvikin de geldiğini görebiliriz. Bu yüzden çoğu insanın gördüğünden çok farklı bakıyorum, ancak ufukta mali uçurum nedeniyle, mali uçurumdan çıkan GSYİH’nın %3,5’i var. Ben de dahil herkesin geçen yıl evini büyüttüğü tüm harcamaları öne çıkardık. 

Fon Yöneticileri Belirledi: En Fazla Bu Altcoin'de Yükseliş Bekleniyor!

Raoul Pal şunlarla devam etti:

Ayrıca petrol fiyatlarının arttığı gerçeği de var, bu da hane harcamalarını etkiliyor. Fiyatlar genel olarak hanehalkı harcamalarını vurdu. Michigan Üniversitesi’nin arabalar, evler ve dayanıklı mallar hakkındaki araştırmaları gibi tuhaf eski şeyleri görüyorsunuz. Fiyatların tümü yükseldiği için, temel olarak satın alınabilirlik açısından tüm zamanların en düşük seviyelerine indiler. Yani insanlar geri adım atıyor. Bunu konut piyasasında görüyoruz, her yerde görüyoruz, bu yüzden bu yüksek fiyatlar, çoğu zaman olduğu gibi, daha yüksek fiyatlar için bir tür tedavi. Bunun beklediğimizden çok daha yavaş bir büyümeye ve dediğim gibi daha fazla teşvike yol açacağını düşünüyorum.

Raoul Pal, enflasyonun BTC ve altcoin fiyatlarını yükselteceğini söylüyor!

Pal, hükümetlerin daha fazla para basarak ve hisse senetleri, Bitcoin ve kripto para birimleri gibi varlıkların fiyatlarını yükseltecek yeni teşvik önlemleri alarak gerilemenin etkisine karşı koyacağını söylüyor:

Malların, fiyatlarının yükseldiğinden emin değilim. Bu, sonunda ortadan kalkacağını düşündüğüm arz odaklı bir sorun. Varlıklar yükselir ve bu sizin ve benim tartıştığımız bir sorun olmuştur. Çünkü bir ev satın alamazsınız, çünkü 33 yaşındasınız ve geliriniz artmıyor – çünkü kimsenin geliri gerçekten artmıyor. Bu, Bitcoin ile erkenden çok, çok ilgilenmemin arkasındaki tüm öncüllerden biri. Bu oyunun bittiğini görüyoruz. Ve bence devam edecek.

Büyük Eller, Bu 3 Altcoin’e Fon Akıttı! Bu 3’ünden ise Çıktılar

Pal, Merkez Bankalarıyla devam etti:

Artık hükümetler ve merkez bankaları, teminatın iflas etmesine izin veremeyeceklerini anladılar. Bilançonun varlık tarafında fiyat düşmesine izin verilmez, çünkü aksi takdirde ekonomide büyük bir marj çağrısı alırsınız. Dolayısıyla, varlıkları optik olarak yükseltmek için para biriminin değerinin düşürülmesi, şu anda sahip oldukları tek cevap gibi görünüyor. Daha uzun bir süre için önceki trendlerden daha yüksek bir büyüme sağlayamazlarsa, bunun etrafından dolaşmanın neredeyse hiçbir yolu yoktur. Ve bu yaşlanan nüfusla, tüm bu borçluluk, küreselleşme, teknoloji, bunları yapma şansı çok düşük.

Yapay zeka ve işçi rekabeti

Pal, işçilerle rekabet edecek yapay zeka ve robotiğin ortaya çıkmasıyla birlikte hükümetlerin yakında vatandaşlarına evrensel gelir sağlayacağını öngörüyor.

Yapay zeka ve robotik arasında, fiyatı katlanarak ucuzlayan biriyle maaş için rekabet edeceksiniz, çünkü bilgi işlem gücü katlanarak ucuzluyor. Yani gerçekten çok zor bir durum. Şimdilik aynı yoldan devam edeceklerini düşünüyorum. Bir sonraki durgunluk geldiğinde, bunun UBI’nin tamamen kullanıma sunulması olduğunu düşünüyorum, çünkü bunun etrafından dolaşmanın bir yolu yok.

Sıcak Gelişme: Binance 3 Yeni Altcoin Çiftini Listeliyor!

Raoul Pal, Bitcoin’i sollayacağını düşündüğü altcoin projesini paylaştı

Pal ayrıca portföyündeki mevcut kripto tahsislerinden ve Bitcoin’in (BTC) rakiplerinden de bahsediyor:

Şu anki tahsisim muhtemelen %70 ETH (Ethereum), %5 Bitcoin ve ardından diğer altcoin projelerinin kuyruğu. Peki neden altcoin ETH? Bitcoin’e karşı değil, başka hiçbir şeye karşı değil. Çünkü ben bir finansal piyasa adamıyım ve risk eğrileri kullanıyoruz. Yani döngünün belirli noktalarında, bir boğa piyasasının ortasında, mümkün olduğu kadar çok risk almak istersiniz. Yani piyasanın daha spekülatif ucuna gitmek istiyorsunuz. Ethereum’un daha fazla akış göreceğini düşündüğüm gerçeğini izole ettim, benimseme döngüsünün başlarında ve bu muhtemelen fiyatları Bitcoin’den daha fazla artıracak. Ve bu oyun oynuyor gibi görünüyor.

Raoul Pal: Kripto paralar internetten daha hızlı büyüyor!

Pal, röportajda kripto piyasasının internetten daha hızlı büyüdüğünü söyledi ve verileri paylaştı:

İnternetin benimsenmesiyle ilgili bir çizelgem var ve kripto parayla güzel bir şekilde eşleşiyor, ancak internet 150 milyon kullanıcıya sahipken yılda %63 büyüyordu, şu anda kriptonun sahip olduğu. Yani yılda %63 büyüyordu [ve] kripto %113 büyüyor, yani bu, kaydedilen tüm tarihte teknolojinin en hızlı benimsenme oranının iki katı. Hiç böyle bir şey görmedik. Matematiği tahmin edin, 2024’e kadar 1 milyar insana ulaşacaksınız. Yani bu gerçekten çok hızlı olacak. On yılın sonunda, muhtemelen 3.5-4 milyar insandasınız, yani dünyanın çoğu.

Deneyimli Analist, Yatırımları Katlayacak Altcoin'i Paylaştı

Pal, hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul dahil olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfının 150-300 trilyon dolar aralığında olduğunu belirtiyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi, kripto piyasasının diğer sektörlerle eşleşmesi için 100 kat artacağını düşünüyor. Pal, son olarak şunları söyledi:

Diğer varlık sınıflarına uyması için kabaca adil bir değerin 200 trilyon dolar olduğunu düşünüyorum. Yani 100x. Kaydedilen tüm tarihte bu tür bir büyüklüğün 100 katını yapan bir varlığımız hiç olmadı. Bunu daha önce hiç görmedik, hiçbirimiz bunu yaşamadık. Bence bu, dünyanın en kısa sürede gördüğü en büyük servet nesli olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Ekonomist: Oyun Başladı! Bu Altcoin, Bitcoin’i Sollayacak

Yorumlar kapalı.