Robinhood, Ünlü Bitcoin Borsasını Satın Alıyor: Milyonlarca Dolarlık Anlaşma!

Robinhood, Ünlü Bitcoin Borsasını Satın Alıyor: Milyonlarca Dolarlık Anlaşma!
Robinhood, Ünlü Bitcoin Borsasını Satın Alıyor: Milyonlarca Dolarlık Anlaşma!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Robinhood, hisse senedi alım satım uygulaması, Bitcoin borsası Bitstamp’ı satın alarak kripto para piyasasındaki varlığını genişletiyor. Robinhood, Bitstamp’ı 200 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın alarak, uygulamanın ABD’deki kurumsal müşterilere hizmet vermesini sağlayacak. Düzenleyici onaya tabi olan anlaşmanın 2025 yılının ilk yarısında tamamlanması beklenmekte.

Bitcoin borsası Bitstamp, Robinhood’un odağında

6 Haziran tarihli bir WSJ raporuna göre, borsa satın alma kararının ardındaki nedenleri açıkladı. Bu kararın, müşterilerin daha fazla kripto para ürününe olan talebinden kaynaklandığı belirtilmekte. Şirketin yaptığı açıklamada, 200 milyon dolarlık tamamen nakit anlaşmadan bahsedilmekte. Bunun, 2025 yılının ilk yarısında kapanması beklenemkte. Barclays Capital ve Galaxy Digital, satışta Robinhood ve Bitstamp’a danışmanlık yaptı. Robinhood Kripto Genel Müdürü Johann Kerbrat konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Geçtiğimiz birkaç yılda yaptığımız her şey, müşterilerimizin daha fazla kripto para ürünü istemeleriydi.

O 4 Altcoin, Bu Gelişmelerle Roketledi! İşte Yükseliş Detayları

Robinhood, nakit olarak 200 milyon dolarlık bir anlaşmayla İngiltere merkezli kripto para borsası Bitstamp’ı satın almayı kabul etti. 2011 yılında kurulan İngiltere merkezli Bitstamp, Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından biridir. Satın alımın, Robinhood’un kripto para varlığını küresel olarak genişletmesine ve yeni ürün teklifleri aracılığıyla kurumsal müşteri çekmesine izin vermesi umuluyor. Robinhood Kripto Genel Müdürü Johann Kerbrat, açıklama yaptı. “Bitstamp’ın satın alınması, kripto paramızı büyütmede önemli bir adım” dedi.

Robinhood, kripto hizmeti sunmakta

Bitstamp, 2011 yılında piyasaya girdi. Üstelik hızla Avrupa’nın en büyük kripto para borsalarından biri haline geldi. Borsa, İngiltere merkezli bir kripto para borsası olarak gündemde idi. Platform, şu anda 85’ten fazla kripto paranın spot ticaretini sağlıyor. Bunun yanı sıra kurumsal borç verme ve staking gibi diğer kripto para ürünlerini de sunmaktadır. Basın bültenine göre, piyasadaki en regüle borsalardan biri. Ayrıca dünya çapında 50’den fazla lisans ve kayda sahip. Ayrıca, küresel bir Big Four muhasebe firması tarafından düzenli denetimlere tabi tutulmakta.

 Robinhood ve O 10 Platformdan, SOL ve 12 Altcoin İçin Müjde!

Robinhood, Aralık ayında Avrupa Birliği’ndeki müşterilerine kripto para ticareti sunmaya başladı. Satışın ardından liderlik ekibinin geri kalanıyla birlikte Robinhood ekosisteminde kalacak olan Bitstamp CEO’su JB Graftieaux, şu açıklamaları yaptı:

Bitstamp‘ın platformunu ve uzmanlığını Robinhood’un ekosistemine getirmek, kullanıcılara uyumluluk, güvenlik ve müşteri odaklılığa sürekli bağlılıkla gelişmiş bir ticaret deneyimi sunacak

Anlaşma, Robinhood’un uluslararası genişlemesine işaret ediyor. Ayrıca Kuzey Amerika dışında da büyümeye çalışan şirketlere karşı önlem alıyor. Gelişme, kripto para borsası pazarındaki rekabeti artırabilir. Önümüzdeki süreçte neler olacağını zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Robinhood, Ünlü Bitcoin Borsasını Satın Alıyor: Milyonlarca Dolarlık Anlaşma!