Santiment, Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Dump Uyarısı’ Yaptı!

Santiment, Türklerin Aldığı Altcoin İçin 'Dump Uyarısı' Yaptı!
Santiment, Türklerin Aldığı Altcoin İçin 'Dump Uyarısı' Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk kripto para yatırımcılarının da portföylerinde yer verdiği popüler metaverse ve NFT coin’i ApeCoin (APE)’nin on-chain verileri sinyaller veriyor. Kripto analitik platformu Santiment’e göre, altcoin projesinin aktif adreslerinin on-chain analizi, yerel bir zirvenin olduğunu gösteriyor.

Santiment: ApeCoin, yerel bir zirveye ulaşmış olabilir

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto paralar yeni yıla güçlü bir ralli ile başladı. Lider kripto Bitcoin (BTC), 16 bin dolar seviyelerinden 23 bin dolara kadar bir koşu yaptı. Bu süreçte metaverse coin’lerinin performansı da göz doldurdu. Bunlar arasında Türk kripto para yatırımcılarının favorilerinden birisi olan ApeCoin (APE) de yer alıyor. Bununla birlikte, analitik platformu Santiment Analytics’e göre ApeCoin, son altı haftada %78’lik istikrarlı bir yükselişin ardından yerel bir zirveye ulaşmış olabilir.

Araştırma firması, ağ büyümesi ile fiyat arasında bir ayrışmanın şekillenmekte olduğunu belirtiyor. Ayrıca, bunun altcoin üzerinde aşağı yönlü baskıya yol açabileceğini ileri sürüyor. Bunun da 23 Ocak civarında yerel bir zirvenin oluşmaya başlamış olabileceğini gösterdiğini kaydediyor.

Altcoin
APE fiyatı ve ağ büyümesi / Kaynak: Santiment Analytics

Altcoin için göstergelerde neler var?

Ayrıca analitik firmasına göre, balina aktivitesi, yerel bir zirvenin başka bir göstergesi olabilir. Ocak ayında, fiyat 4,00 ile 6,00 dolar arasındayken balina etkinliği, APE satıcılarının sayısıyla birlikte önemli ölçüde arttı.

Altcoin
APE fiyatı ve balina işlem sayısı (100.000 dolar) / Kaynak: Santiment Analytics

Bu arada, staking sözleşmesi ayrıca son yedi gün içinde mevduatlarda düzleşme gördü.

APE Staking Sözleşmesinin gelişimi grafiği / Kaynak: Santiment Analytics

Buna ilaveten 10.000 ile 100.000 APE içeren cüzdanlar da Aralık ayındaki APE staking sürümünden bu yana azaldı.

Altcoin
Zengin APE holder’ları düşüyor / Kaynak: Santiment Analytics

ApeCoin şu anda 2,096 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle metaverse coin tablosunun liderlik koltuğunda oturuyor. Basın zamanı itibariyle APE, günlük bazda %4,29 kayıpla 5,70 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin, Kasım 2022’de 2,63 dolara düştüğünden bu yana 2 kattan fazla artış kaydetti. Ancak, yaklaşık 10 ay önce ulaştığı 39,40 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %85,5 aşağıda duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Santiment, Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Dump Uyarısı’ Yaptı!