Tether (USDT), Dev Kripto Para Borsası Coinbase’in Onayını Aldı!

tether prints 300 million while xrp reclaims third spot
tether prints 300 million while xrp reclaims third spot
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, profesyonel ticaret platformunda Tether (USDT)’i listeliyor.

Perşembe günü yapılan bir duyuruya göre Coinbase Pro, 26 Nisan’da yapılması planlanan alım satım başlangıcından önce USDT mevduatlarını etkinleştirdi. Şirket, likidite koşulları karşılanırsa alım satımın başlayacağını belirterek Coinbase’in yalnızca Ethereum blockchain’inde çalışan ERC-20 tabanlı USDT’yi desteklediğini vurguladı.

Coinbase, USDT’nin henüz perakende ticaret platformu Coinbase.com’da veya tüketici mobil uygulamalarında bulunmadığını vurguladı. Coinbase, “Bu destek eklendiğinde ayrı bir duyuru yapacağız” dedi.

Coinbase Pro’da USDT ticareti artık Amerika Birleşik Devletleri (New York eyaleti hariç), Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Kanada ve Singapur gibi ülkelerde ikamet edenler için mevcut.

Tether’i profesyonel platformunda listeleyen, Coinbase, stablecoin’in önceki düzenleyici sorunları veya Tether’in desteğinin geçerliliği konusunda uzun süredir devam eden tartışmalarla ilgilenmediğinin sinyalini veriyor gibi görünüyor.

Tether davası

Şubat 2021’de, Tether ve kardeş firması Bitfinex, firmanın USDT’nin itibari para teminatıyla desteklenme derecesini yanlış beyan ettiği iddiaları üzerine New York Başsavcılığı ile anlaştı. Anlaşmanın bir parçası olarak, New York düzenleyicileri, firmaların hasarlar için 18,5 milyon dolar ödemesine ve rezervlerinin periyodik raporlamasına karar verdi.

Bitfinex baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, şu ifadeleri kullandı:

“Coinbase’in Coinbase Pro platformuna ERC-20 tabanlı USDT’yi ekleme kararından memnunuz. Aynı zamanda 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine yaklaşıyoruz ve topluluğumuzu genişletirken ileriye dönük başka adımlar atıyoruz. En likit, stabil ve güvenilir stablecoin olan Tether, ortaya çıkan dijital token ekosisteminde önemli bir rol oynuyor. Traderlar ve geliştiriciler, Tether kullanmayı seviyor. Coinbase’in onayı, kripto para biriminin ana akım olarak benimsenmesi yönünde önemli bir köprü inşa edildiği anlamına geliyor.”

Coinbase, daha önce düzenleyici inceleme altındaki coin’leri delist etmişti. Borsa 2020’nin sonlarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı yasal işlem başlatmasına yanıt olarak XRP ticaretini durdurmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!  

Tether (USDT), Dev Kripto Para Borsası Coinbase’in Onayını Aldı!