Ne Altın, Ne DOGE, Ne de Bitcoin: Ünlü CEO’nun Tercihi Bu Oldu!

Grow Revenue and Build a Profitable Co working Business
Grow Revenue and Build a Profitable Co working Business
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya yeşil enerji paradigmasına geçerken endüstriyel metaller daha fazla talep görmeye devam edecek olsa da, Wheaton Precious Metals CEO’su Randy Smallwood için bir varlık diğerlerinin üzerinde duruyor. Smallwood, ne Bitcoin’i (BTC), ne Dogecoin’i (DOGE) ne altını, ne de paladyumu tercih ediyor. Uzman isme göre gümüş, geleceğin metali.

Uzmanın tercihi ne DOGE, ne BTC ne de altından yana!

Smallwood, Denver Gold Forum’da gümüşe atıfta bulunarak “Bu gerçekten geleceğin metali” dedi. Smallwood, gümüşün endüstriyel uygulamalarını övdü ve enerjiyi depolamak ve taşımak için gümüş kullanmanın önemine dikkat çekti ve aşağıdaki ifadeleri ekledi:

Bakır, elbette bu dünyada çok fazla ilgi görüyor, ancak gümüş çok daha verimli bir metal. Verimlilik ve enerji açısından büyük bir fark yaratmak için çok fazla gümüş gerekmiyor. Bu yüzden güneş panellerinde, yüksek verimli cep telefonlarında, mobil elektronikte görüyorsunuz ve bu tür konular toplum için daha önemli hale geldikçe, gümüş giderek daha büyük bir rol oynayacak.

Kıdemli Analist, Altın ve Gümüş'te İzlenecek Seviyeleri Belirledi!

Smallwood, platin grubu metallerin (PGM’ler) ve özellikle paladyumun geleceğinin elektrikli araç alanındaki gelişmelere bağlı olduğunu söyledi. Platin, katalitik konvertörlerde önemli bir bileşendir ve otomatik katalizörler, Johnson Matthey verilerine göre 2020’de toplam platin endüstriyel kullanımının yüzde 30’unu ve önceki yıllarda yüzde 50’den fazlasını oluşturan PGM’lerin en büyük endüstriyel kullanımlarından biridir.

Altın, gümüş ve kripto fiyatlarında son durum

Wheaton Precious Metals CEO’su tercihini kripto paralardan yana kullanmasa da, verilere göre yıllık bazda en çok onlar getiri sağladı. Bitcoin (BTC) yazım sırasında yüzde 3.5’lik bir yükseliş ile 43.790 dolardan işlem görüyor. Yıllık bazda ise yüzde 315.9 oranında değer kazandı. Öte yandan, popüler kripto para birimlerinden bir diğeri olan Dogecoin (DOGE), son 24 saatte yüzde 5.4’lük bir yükseliş yaşadı. Meme coin’i, yıllık olarak yüzde 8.285 kadar yükseldi.

Tüm Piyasa Çökerken Bu 2 Altcoin Fırlıyor! İşte Sırrı...

Değerli metallere gelindiğinde ise altın, bir günde yüzde 0.2 oranında değer kazandı ve 1.771 dolardan işlem görüyor. Sarı metal, geçtiğimiz yıl bu zamanlar 1.900 dolardan işlem görüyordu. Uzman ismin favorisi olan gümüş ise yüzde 0.16’lık bir artış ile 22.7 dolardan işlem görüyor. Gümüş, geçtiğimiz yıl da 22.7 dolardan işlem görüyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Şubat ayının ortalarında neredeyse 30 dolara yaklaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ne Altın, Ne DOGE, Ne de Bitcoin: Ünlü CEO’nun Tercihi Bu Oldu!