Kurumsal Yatırımcılar, Bu 7 Altcoin’de Yükseliş Bekliyor!

Institutional investors increasingly put focus on altcoins new study shows
Institutional investors increasingly put focus on altcoins new study shows
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares tarafından yürütülen yeni bir anket, yatırımcıların yarısına yakınının tek bir kripto para biriminin şu anda en yüksek yukarı yönlü potansiyele sahip olduğuna inandığını ve bunun Bitcoin (BTC) olmadığını gösteriyor. Yatırımcılar, öncü altcoin olan Ethereum’un büyümesi konusuna daha olası bakıyor. Kriptokoin.com olarak CoinShares anketinin sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz…

CoinShares anketine göre lider altcoin ETH en çekici coin

Ankete göre, yatırımcıların yüzde 42’si Ethereum’u (ETH) potansiyel büyümeye dayalı en çekici kripto varlık olarak görüyor ve Bitcoin’i yüzde 24 puan geride bırakıyor. CoinShares, Ethereum odaklı yönetim altındaki kripto varlıklarının pazar payının yıldan bugüne yüzde 15 arttığını söylüyor. Raporda şu ifadeler yer alıyor:

Yatırımcıların yüzde 42’si, Ethereum’da en çekici büyüme görünümü sergiliyor ve Bitcoin’i önemli bir farkla -yüzde 18 oranında- geride bırakıyor. Bu, yatırım ürünlerinin pazar payının yılın başında yüzde 11’den bugün yüzde 26’ya yükseldiği Ethereum’da ürünlerindeki yönetim altındaki varlıkların büyümesini yansıtıyor.

Bitcoin’den sonra yatırımcılar en çok Cardano (ADA), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Terra (LUNA), Radix (XRD) ve XRP (XRP) için yükselişe geçtiklerini söylüyor. Anket, tüm yatırımcıların yaklaşık üçte birinin paralarını spekülatif amaçlarla kripto varlıklarına yatırdığını, dörtte birinin ise portföylerini çeşitlendirmeye çalıştığını gösteriyor.

Düzenleyici belirsizlik

Öte yandan, yatırımcıların paralarını kripto varlıklarına yatırmasını engelleyen en önemli nedenlerden biri düzenleyici belirsizliktir. Raporda yatırım yapmadıklarını söyleyen anket katılımcılarının, yatırım yapmamalarının ana nedeni olarak düzenleme (%21) gösterildi. CoinShares anketine göre başlıca riskler arasında hükümet yasakları ve düzenlemeleri yer alıyor. Politika, hükümet yasakları ve düzenlemeler, dijital varlıklar için algılanan kilit risklerin yüzde 58’ini oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kurumsal Yatırımcılar, Bu 7 Altcoin’de Yükseliş Bekliyor!