17 Kripto Para Yasası Görüşülüyor! Neleri Kapsıyor?

17 Kripto Para Yasası Görüşülüyor
17 Kripto Para Yasası Görüşülüyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore şu anda kripto para birimiyle ilgili 17 yasayı değerlendiriyor ve en çok tartışılanlardan biri İlk IEO (İlk Borsa teklifi) yasası. Düzenlemelere neleri kapsıyor? İşte ayrıntılar…

Güney Kore, kripto para birimiyle ilgili 17 yasayı değerlendiriyor!

Yerel haber kaynağı Sedaily’deki bir makaleye göre Güney Kore hükümeti, borsaların projeleri daha iyi yönetebileceğine ve işlem istikrarını iyileştirebileceğine ve sonuçta daha sağlıklı bir piyasa sağlayabileceğine inandığı için IEO mevzuatını teşvik etmeye hevesli.

Kripto paraların kurumsallaşmasının yönünü tartışmak için akademi ve endüstriden uzmanlar yakın zamanda Seul’deki ‘DCON 2023: Sağlıklı Piyasa Yaratımı için Dijital Varlık Konferansı’nda bir araya geldi. Kore Ekonomik Hukuk Derneği, Seul Ulusal Üniversitesi Ekonomik İnovasyon Merkezi ve Dunamu tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte kripto para piyasasının ticari özellikleri ve pazar tanımı, IEO hakkında makul düzenleyici araştırmalar ve Token Menkul Kıymet İhracı (STO) dağıtım sisteminin temel içerikleri ve etkileri tartışıldı.

Uzmanlar, kripto paralara özel yönetmeliklerin oluşturulmasında hem fikirler

Konferans sırasında Seul Ulusal Üniversitesi’nden Profesör Sang-Sang Lee, kurumsallaşmanın yalnızca kripto paraların piyasa payını yansıtmaması gerektiğini, aynı zamanda borsaların denizaşırı ülkelerden gelen rekabetçi baskıya maruz kalıp kalmadığını da dikkate alması gerektiğini savundu.

Konkuk Üniversitesi’nden Profesör Byeong-Eon Kim, Digital Asset Exchange Council (DAXA) merkezli kripto para borsalarının öz düzenlemesinin düzgün çalıştığı gerekçesiyle IEO’ya izin verilmesi gerektiğini öne sürdü. Bu arada araştırmacı Gap-Rae Kim, dağıtım sisteminin token menkul kıymetleri kurumsallaştırırken Blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiğini öne sürdü.

Krizde Hangi Kripto Paralar Alınır? Ünlü Şirket İsim Verdi!

Dunamu’nun CEO’su Seok-Woo Lee, derinlemesine tartışıldığını ve kripto para piyasasına daha geniş bir perspektiften bakmanın önemli olduğunu belirterek IEO mevzuatı için izin istedi.

Genel olarak uzmanlar, kripto paraların ve piyasanın benzersiz özelliklerini yansıtan yasa ve yönetmelikler oluşturmanın gerekli olduğu konusunda hemfikirler. Şu anda Ulusal Meclis tarafından kabul edilmeyi bekleyen 17 yasa tasarısıyla, Güney Kore’nin kripto para birimini nasıl kurumsallaştıracağı ve ileriye dönük piyasayı nasıl düzenleyeceği henüz belli değil.

Güney Kore, diğer ülkelere kripto para birimlerine daha ılımlı yaklaşıyor

Kripto paralara yönelik yasal düzenlemeler dünya genelinde farklılık gösteriyor. Örneğin, Çin ve Hindistan kripto paraları sınırlandırmaya yönelik yasalar çıkardı, Japonya kripto borsalarını denetlemeye başladı ve ABD kripto paraları vergilendirmeye başladı. Kısacası, kripto para birimleri finansal piyasalarda giderek daha fazla yer edinirken, yukarıda belirtilen ılımlı bakış açısı, Güney Kore’nın düzenlemeler konusunda daha destekleyici adımlar atacağını doğruluyor.

Bu 2 Kripto Para Yasası Meclisten Geçti! İşte Detaylar

Kriptokoin.com olarak kripto paraların düzenlenmesine yönelik en son adımlara bu sayfada yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

17 Kripto Para Yasası Görüşülüyor! Neleri Kapsıyor?