Bu 4 Tarih Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
464 görüntülenme
4 Tarih Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek

Kripto para piyasası Mart ayına yayılan 4 kritik gelişmeyi fiyatlandırmaya hazırlanıyor. Piyasanın hareketi hafta sonunda meydana gelen sert düşüşün ardından yatay seyretti. Mart ayında gerçekleşecek bu 4 olay kripto paralar açısından volatilitede artışa yol açabilir.

Kripto para piyasası Mart ayında bu 4 tarihi bekleyecek

3 Mart ile başlayan hafta sonunda, kripto dostu banka Silvergate’in çöküşü piyasanın eğilimi tamamen tersine çevirdi. Piyasa geneli, yaklaşık 1 saatte bin doların silindiğini gören Bitcoin’in liderliğinde büyük ölçüde düştü. Olayın etkisi azalmış gibi görünse de, birden fazla olay kripto alanını devirebilir ve tokenlerin oynaklığını devam ettirebilir.

Kritik tarihlere gelince, bunlar Mt.Gox davası ABD TÜFE verileri etrafında şekilleniyor. Tarihler ve diğer gelişmeler şu şekilde…

2014’ün Ocak ayında iflas eden Mt.Gox’un 10 Mart’ta kullanıcılarına geri ödeme yapmaya başlaması bekleniyor. Mt.Gox’un yeniden dağıtım planıyla ilgili pek çok spekülasyon var. Bazıları yatırımcıların BTC’leri satmayacağına inanırken, diğerleri büyük bir satış baskısının ileride yeni bir düşüş dalgası başlatabileceğini düşünüyor. Ayrıca, önemli bir itici güç olacağına inanılan ABD TÜFE raporunun 14 Mart’ta yayınlanması bekleniyor.

Merakla beklenen Ethereum geliştiricilerinin, Şangay yükseltmesini Goreli testnet ağında 14 Mart’a kadar yayınlama hedefi var. Bu gelişme, henüz piyasaya sürülmemiş olan mainnet sürümünden önceki testnet ağı olabilir. Daha sonra, tutanakları uzun süredir tüm piyasayı etkisi altına alan 21 Mart’ta önümüzdeki ay yapılacak FOMC toplantısı yapılacak.

İşte kripto para piyasasının Mart haber takvimi

  1. Mt.Gox, 10 Mart’ta kullanıcılarına geri ödeme yapmaya başlıyor
  2. ABD TÜFE raporu 14 Mart’ta açıklanacak
  3. Şanghay yükseltmesi 14 Mart’ta gerçekleşecek
  4. ABD FOMC toplantısı 21 Mart’ta gerçekelecek

ABD’deki makro olaylar fiyatları nasıl etkileyebilir?

Kripto yatırımcıları, tüm FUD haberlerinin ortasında, Fed’in bir faiz oranı belirlediği 22 Mart 2023 haftasındaki hareketliliğe hazırlanıyor. Büyük olaylar cümbüşü, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Kongre’de Altı Aylık Para Politikası Raporu ile ilgili bir duruşmaya katılmasıyla başlayacak. Kriptokoin.com olarak toplantı saatine ve duruşmanın konu başlıklarına bu yazıda yer verdik.

Senatör Bill Hagerty’nin kriptoyu desteklemek için önemli sorular sorması beklenirken, duruşma merkez bankasının gelişmekte olan piyasa hakkındaki görüşleri açısından ilginç sonuçlar verebilir. Powell’ın duruşmasını 10 Mart’ta yayınlanması planlanan istihdam raporu izleyecek. FOMC 22 Mart’ta toplanmadan önce, Şubat ayına ilişkin tüm önemli tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verileri 14 Mart’ta yayınlanacak.

Kripto para piyasasının en büyük isimleri yaklaşan tarihler öncesinde haftalık bazda %5’in üzerinde düşüyor. Hafta sonundaki Silvergate’in çöküşü trend üzerinde etkiliydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin Bu Altcoin 30x Yaptı
Vitalik Buterin Dopingiyle Bu Altcoin 30x Yaptı! Bu ise Çöktü! Vitalik Buterin, Şangay yükseltmesi öncesinde kendisine airdrop olarak gönderilen 3 altcoin’i satmayı tercih etti. Fiyatlar aniden düşerken, içlerinden biri 30x’e varan sürpriz ralli yapıyor. Vitalik Buterin, bu 3 altcoin/tokeni ETH ile takas etti Ethereum kurucusu, Şangay yükseltmesinden...
Buğra Çağlar 3 hafta önce