Bu 4 Tarih Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek!

4 Tarih Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek
4 Tarih Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası Mart ayına yayılan 4 kritik gelişmeyi fiyatlandırmaya hazırlanıyor. Piyasanın hareketi hafta sonunda meydana gelen sert düşüşün ardından yatay seyretti. Mart ayında gerçekleşecek bu 4 olay kripto paralar açısından volatilitede artışa yol açabilir.

Kripto para piyasası Mart ayında bu 4 tarihi bekleyecek

3 Mart ile başlayan hafta sonunda, kripto dostu banka Silvergate’in çöküşü piyasanın eğilimi tamamen tersine çevirdi. Piyasa geneli, yaklaşık 1 saatte bin doların silindiğini gören Bitcoin’in liderliğinde büyük ölçüde düştü. Olayın etkisi azalmış gibi görünse de, birden fazla olay kripto alanını devirebilir ve tokenlerin oynaklığını devam ettirebilir.

Kritik tarihlere gelince, bunlar Mt.Gox davası ABD TÜFE verileri etrafında şekilleniyor. Tarihler ve diğer gelişmeler şu şekilde…

2014’ün Ocak ayında iflas eden Mt.Gox’un 10 Mart’ta kullanıcılarına geri ödeme yapmaya başlaması bekleniyor. Mt.Gox’un yeniden dağıtım planıyla ilgili pek çok spekülasyon var. Bazıları yatırımcıların BTC’leri satmayacağına inanırken, diğerleri büyük bir satış baskısının ileride yeni bir düşüş dalgası başlatabileceğini düşünüyor. Ayrıca, önemli bir itici güç olacağına inanılan ABD TÜFE raporunun 14 Mart’ta yayınlanması bekleniyor.

Merakla beklenen Ethereum geliştiricilerinin, Şangay yükseltmesini Goreli testnet ağında 14 Mart’a kadar yayınlama hedefi var. Bu gelişme, henüz piyasaya sürülmemiş olan mainnet sürümünden önceki testnet ağı olabilir. Daha sonra, tutanakları uzun süredir tüm piyasayı etkisi altına alan 21 Mart’ta önümüzdeki ay yapılacak FOMC toplantısı yapılacak.

İşte kripto para piyasasının Mart haber takvimi

  1. Mt.Gox, 10 Mart’ta kullanıcılarına geri ödeme yapmaya başlıyor
  2. ABD TÜFE raporu 14 Mart’ta açıklanacak
  3. Şanghay yükseltmesi 14 Mart’ta gerçekleşecek
  4. ABD FOMC toplantısı 21 Mart’ta gerçekelecek

ABD’deki makro olaylar fiyatları nasıl etkileyebilir?

Kripto yatırımcıları, tüm FUD haberlerinin ortasında, Fed’in bir faiz oranı belirlediği 22 Mart 2023 haftasındaki hareketliliğe hazırlanıyor. Büyük olaylar cümbüşü, Fed Başkanı Jerome Powell’ın Kongre’de Altı Aylık Para Politikası Raporu ile ilgili bir duruşmaya katılmasıyla başlayacak. Kriptokoin.com olarak toplantı saatine ve duruşmanın konu başlıklarına bu yazıda yer verdik.

Senatör Bill Hagerty’nin kriptoyu desteklemek için önemli sorular sorması beklenirken, duruşma merkez bankasının gelişmekte olan piyasa hakkındaki görüşleri açısından ilginç sonuçlar verebilir. Powell’ın duruşmasını 10 Mart’ta yayınlanması planlanan istihdam raporu izleyecek. FOMC 22 Mart’ta toplanmadan önce, Şubat ayına ilişkin tüm önemli tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verileri 14 Mart’ta yayınlanacak.

Kripto para piyasasının en büyük isimleri yaklaşan tarihler öncesinde haftalık bazda %5’in üzerinde düşüyor. Hafta sonundaki Silvergate’in çöküşü trend üzerinde etkiliydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 4 Tarih Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek!