2 Analist Can Sıktı: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Oynuyor!

crucible 03 article 03 pic 01
crucible 03 article 03 pic 01
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları, 1.744 dolarda yer alıyor ve piyasa net bir yön sunmuyor. 2 ünlü analistte yeni analizlerinde altın için olumlu öngörülerde bulunmadı. Analistlere göre, eğilim aşağı yönlü görünüyor. Kriptokoin.com olarak analistlerin tahminlerini sizler için derledik, birlikte inceleyelim…

Gary Wagner: Altın ve gümüş fiyatlarındaki artış yakında pek olası değil

TheGoldForecast.com’un editörü Gary Wagner, borç tavanının uzatılması konusunda Kongre’de herhangi bir anlaşmaya varılmaması ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Gary Wagner konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Önemli olan, bir oylama olacak. Görünüşe göre, hükümetin borçlarını ödemek için bunu nasıl finanse edeceğine dair bir oylama yoluyla kutuyu tekmeleyecekler. Borç temerrüdü göreceğimizi sanmıyorum.

Altın fiyatları tarihsel olarak ABD doları ile ters bir korelasyona sahipti, ancak geçen yıl birlikte hareket ettikleri dönemler oldu. Son dönemde Wagner’a göre, ters ilişki yeniden başladı ve güçlenen ABD doları altın üzerinde baskı oluşturdu. Gümüş konusunda Wagner, altınla tarihsel olarak sıkı ilişkisinin bu yıl, iki metalin fiyatları birbirinden farklı olduğu için, bozulduğunu kaydetti. Gary Wagner’a göre, altın ve gümüş fiyatlarındaki artış yakında pek olası değil.

Altın İçin Önemli Gelişme! İşte Fiyatları Nasıl Etkileyeceği...

David Becker: Altın fiyatları negatife döndü! Bu seviyeler bekleniyor

Altın fiyatları yine düştü. Güçlü konut fiyatlarının ardından getirilerin artmasıyla dolar çekiş kazanmayı başardı. Fed, yakında tahvil alımlarını azaltmaya başlayacaklarının sinyalini verdi ve son zamanlarda beklenenden daha güçlü veriler, getirilerin artmasına yardımcı oldu. Bu ortamda analist David Becker, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Altın fiyatları gevşedi ve ayı bayrağı deseni oluşturmaya devam etti. Fiyatlar, 1.742’de trend çizgisi desteğiyle dilimlendi. 10 günlük hareketli ortalamanın yakınında 1.758’de ek direnç görülüyor. Hedef destek, Ağustos’un en düşük seviyesi olan 1.677’de görülüyor. 10 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü, bu da şu anda kısa vadeli bir düşüş trendi olduğu anlamına geliyor. Hızlı stokastik çapraz satış sinyali oluşturduğundan kısa vadeli momentum tersine döndü ve negatife döndü. MACD (hareketli ortalama yakınsama ıraksaması) endeksi bir geçiş sinyali oluşturduğundan orta vadeli momentum negatife döndü. Bu satış sinyali, MACD çizgisi (12 günlük hareketli ortalama eksi 26 günlük hareketli ortalama) MACD sinyal çizgisinin (MACD çizgisinin 9 günlük hareketli ortalaması) üzerine çıktığında oluşur. MACD histogramı, daha düşük fiyatlara işaret eden aşağı eğimli bir yörünge ile negatif bölgede kalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2 Analist Can Sıktı: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Oynuyor!