2 Analistten Altın Tahmini: Aralık’ta Bu Seviyelerde Olabiliriz!

gold trading3
gold trading3
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın fiyatları Salı günü yükselen enflasyon korkularının risk iştahını köreltmesi ve güvenli liman metaline olan talebi artırmasıyla yükseldi, ancak artan ABD doları külçenin kazanımlarını sınırladı. Uzmanlara göre küresel bir enerji krizi, ekonomik görünümü tehdit etti ve enflasyon korkularını körükleyerek bazı yatırımcıları daha güvenli varlıklara yöneltti. Ons altın, haftayı 1.795 dolardan kapattı. Peki, altın fiyatlarında şimdi hangi seviyeler görülecek, hangi yöne gidilecek? Kriptokoin.com olarak 2 analistin altın tahmini inceliyoruz…

Analistlerin altın tahmini: “Yıl sonuna kadar 1.900 dolar”

High Ridge Futures direktörü “Fed’in varlık alımlarını azaltmaya doğru yavaş yavaş ilerlediğini gördüğümüz bir ortamda, enflasyonist baskıların altını yukarı tutmak için yeterli olacağı genel fikrinden gelen desteği görüyoruz,” ifadelerini kullandı. Ancak Meger, genel olarak doların altın piyasasını aşağıya çektiğini ve yükselişini sınırladığını söyledi. Altın geleneksel olarak bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak görülüyor. Bununla birlikte, azalan merkez bankası teşvikleri ve faiz oranı artışları, devlet tahvili getirilerini artırma eğiliminde olup, faiz ödemeyen altını elde tutmanın daha yüksek bir fırsat maliyetine dönüşmektedir.

Altın Fiyatı Nereye Gidiyor? İşte Seviyeler ve Beklentiler

Commerzbank analisti Daniel Briesemann, “Piyasada daha fazla riskten kaçınma hissiyatı var ve altın bundan faydalanıyor, bununla birlikte enflasyon ve küresel ekonominin duraklamasıyla ilgili endişeler var” dedi. Briesemann, stagflasyon görüşmeleri giderek daha fazla ön plana çıkarsa, altının yıl sonuna kadar 1.900 doları geçebileceğini, çünkü Fed’in tahvil alımlarını azaltmaya başlasa bile faiz oranlarının nispeten düşük kalması gerektiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

2 Analistten Altın Tahmini: Aralık’ta Bu Seviyelerde Olabiliriz!