“Devasa Azalan Üçgen” Analist, Altın’ın Haftaya Göreceği Seviyeleri Belirledi!

Investing Gold Silver
Investing Gold Silver
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altının ticaret modeli bu hafta birçok analisti heyecanlandırdı, hatta bazıları beklenenden daha yüksek olan enflasyon verilerinin altın için oyunun kurallarını değiştirdiğini söyledi. Ancak, ABD dışında güçlü bir perakende satış rakamının ardından Cuma günü altının yaklaşık 30 dolar düşmesiyle işler beklendiği gibi gitmedi. Altın fiyatı, 1.767 dolara kadar geriledi. Peki, şimdi altını neler bekliyor? İşte analist Christopher Lewis’in analizi…

Lewis, altında “azalan üçgen” formasyonuna dikkat çekti

Analiste göre altın piyasaları, 50 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA’nın) üzerine çıkmak ve büyük düşüş trendi çizgisini test etmek için seans sırasında önemli ölçüde yükseldi, ancak daha da önemlisi 1.800 doları test etti. Ardından, o bölgeden oldukça sert düştü ve bir parça “kayan yıldız” oluşturdu. Lewis, “Bence bu noktada, piyasa satış baskısının ağırlığı altında mücadele etmeye devam edecek,” ifadelerini kullanıyor.

Analist: Şimdi Altın Fiyatında Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, uzmanlara göre Amerika’da faiz oranları yükseliyor ve bu genellikle altının değerine ters düşüyor. Ayrıca, Amerika’daki ekonominin büyümeye devam etmesi ve oranların potansiyel olarak iyi bir nedenden dolayı artması, bu da depolama ve benzeri için ödeme yapmanız gerektiğinden altının çok daha az çekici hale geldiği anlamına geliyor.

Ayrıca, analist, altın grafiğinde “devasa bir azalan üçgenimiz var” diyor ve bunun kesinlikle tutmaya hazır gibi göründüğüne dikkat çekiyor. “Azalan üçgen,” Azalan üçgen, teknik analizde kullanılan, bir dizi düşük tepeyi birleştiren bir trend çizgisi ve bir dizi en düşük seviyeyi birleştiren ikinci bir yatay eğilim çizgisi çizilerek oluşturulan bir düşüş grafiği modelidir.

"Tarihsel Zirveye Gidiyoruz" 3 Analist, Altın Fiyatlarını Yorumladı!

Analiste göre altın, “dağılabilir”

Analist, son olarak, “bütün bunların sonucunda, piyasa dönüyor ve mum çubuğunun tepesini alıyor, sonra 1.835 dolar seviyesine ve ardından muhtemelen 1.900 dolar seviyesine doğru bakacağımıza inanıyorum,” ifadelerini kullanıyor. Grafiğe işaret ederek, bahsettiği seviyelerin üzerinde, “piyasada daha çok bir ‘al ve tut’ durumu olacağına” dikkat çekiyor. Düşüş kısmında ise, analiste göre, 1.680 dolar seviyesinin altında bir kırılmayı tersine çevirirsek, altın kesinlikle dağılacaktır. Lewis, analizini şu ifadelerle sonlandırıyor:

Ne olursa olsun, altının hem gümüş hem de platinin yanı sıra diğer endüstriyel metallerden daha düşük performans göstermeye devam edeceğini düşünüyorum çünkü şu anda gerçekten kullanımları var. Piyasa çok gürültülü olmaya devam edecek ve uzun vadeli bir bakış açısıyla ticaret yapmak zor olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Devasa Azalan Üçgen” Analist, Altın’ın Haftaya Göreceği Seviyeleri Belirledi!