Kripto Para Çöküşü mü? 5 Binden Fazla Altcoin Listelendi!

5 Binden Fazla Altcoin Listelendi
5 Binden Fazla Altcoin Listelendi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Görünüşe göre Blockchain geliştiricileri düşen piyasadan pek etkilenmiyor. Şu anda, sadece yıl başından bu yana 5.317 yeni altcoin listelendi. Zirveden %70’i aşan değer kaybına rağmen geliştiriciler üretmeye devam ediyor.

Altcoin piyasası keskin düşüşe rağmen yeni üyeler bulmaya devam ediyor

5.317 yeni altcoin projesinin piyasa sürülmesi, geliştiricilerin teknolojiye güvendiğini gösterdi. Ancak kulağa ne kadar basit gelse de, daha fazlası da var. Bu yeni kripto para birimleri, büyük olasılıkla, sadece birer “kopya” olarak sahne alıyor. 2009’dan bu yana piyasa lider olan Bitcoin, zaten bugüne kadar sektör için çok şey başardı. El Salvador’da resmi para olarak kabul edilmesi bunun örneklerinden biri. Bununla birlikte, dünyanın farklı yerlerinde 15.000’den fazla işletme kripto paralar ile ödeme kabul ediyor. Küresel benimsenme, BTC fiyat artışına büyük katkıda bulunan faktörlerden bir diğeri. Buda yatırımcılara daha fazla karlılık sağlıyor.

Bu ilgi altcoin piyasası için ne anlama geliyor?

Tarihsel olarak, yeni kripto para birimlerinin ortaya çıkışı, geliştiriciler daha fazla para kazanma fırsatını kaçırmak istemedikleri için bir yükseliş koşusunu çağırıyor. Ancak, bu yıl piyasanın gazı tükendi. Altcoin piyasası, yükseliş trendinde hareket etmek için kendisini zorlayamıyor. Bununla birlikte, öncüleri olan Bitcoin ve Ethereum’u bile günlerce kanayan bir düşüş çizgisine girdi.

Piyasaya 5.000’den fazla yeni kripto paranın eklenmesiyle uzmanlar, ayı piyasasının geçici olduğunu ve büyük bir rallinin hala mümkün olduğunu belirten tezin güçlendiğini düşünüyor. Ayrıca, geliştiricilerin bir sonraki boğa döngüsü geldiğinde tanıtılacak diğer projeleri inşa etmek için bu aşağı yönlü ivmeden faydalanmaları da mümkündür. Piyasa şimdilik toparlanma sürecinde olsa da, son günlerdeki olumlu ivme ne kadar hızlı toparlandıklarının bir işareti.

Gelişiciler ilgili, peki yatırımcılar?

Bitcoin yatırımcıları, özellikle bu hafta “Uptober” performansının sinyallerinden sonra, lider kriptonun amacına sadık kalmak için neden buluyor. Santiment’e göre, BTC yatırımcıları uzun vadeli HODL’ye yerleşmiş görünüyor. Bunun nedeni, yatırımcıların BTC borsa varlıkları başına faaliyetinin %8,3 düşüşle dört yılın en düşük seviyesine ulaşmasıydı. Bu duruşla yatırımcıların satışa yöneldiği anlamına geliyordu.

BTC şu anda 21.000 dolara doğru ilerliyor. 20,959 dolarcık fiyatıyla, trader’ların artıştan faydalanması ve bir miktar kar elde etmesi gerekirdi. Ancak durum böyle değil..

Aynı şekilde, CryptoQuant analisti Tomáš Hančar da olayı not aldı. Analiste göre, döviz mevduatlarının olmaması, bireysel yatırımcıların BTC biriktirmekle daha az ilgilendiğini gösterdi.

Aynı zamanda, BTC şu anda düşük volailite yaşıyor. Bu nedenle, fiyatın aşırı yüksek seviyelere çıkacağı daha belirsiz. Ek olarak, düşük volailite, BTC’nin konsolidasyonuna devam edebileceği anlamına geliyordu. Durumu özetleyen Hancar’in ifadeleriyle:

Son döngü herhangi bir rehber olacaksa, o zaman şu anda volatiliteden ölüyor ve bireysel ilgi düşüyor (öncelikle döviz yatırma işlemlerindeki 4 yılın en düşük seviyelerine bakılırsa). O zaman bu konsolidasyonun bir aya kadar sürebiliriz.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTC şu anda 20,772 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Çöküşü mü? 5 Binden Fazla Altcoin Listelendi!