DOGE Değil: Bu 5 Kripto Para Dünya Gündeminde!

DOGE Değil: Bu 5 Kripto Para Dünya Gündeminde!Crypto coins and money on the desktop and investments
DOGE Değil: Bu 5 Kripto Para Dünya Gündeminde!Crypto coins and money on the desktop and investments
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri, son günlerde Silicon Valley Bank (SVB) çöküşü, Silvergate iflası, FED’in faiz artışını devam ettireceğine yönelik ipuçları ile zorlu anlar yaşadı. Ayrıca ABD’de Biden yönetiminin Bitcoin madenciliği için kullanılan elektriğe yüzde 30 vergi teklif etmesinin ardından kripto para piyasaları Cuma günü kırmızıya döndü. Kripto para birimlerine olan coşku, piyasaların son iki ayda elde ettikleri kazançları kaybetmesiyle Mart ayında azaldı. Twitter’da kripto paralar hakkında konuşan tweet’ler ise bu ay bir artış yaşıyor. Bu yazımızda, yatırımcı topluluğu tarafından dünyada en çok tartışılan ilk 5 kripto parayı vurgulayacağız. İşte detaylar…

En çok bu kripto para birimleri tartışılıyor

Metrik ve veri firması ICO Analytics, geçen ay en çok tartışılan kripto paralar hakkında bir rapor yayınladı. Tüm kripto varlıklar arasında sosyal medyada yüzde 12,9 oranında bahsedilen Ethereum ilk sırada yer aldı. ETH’ye yönelik paylaşılan gönderilerdeki yüksek hacim, ETH’nin geçen ay ralli yaparak 1.700 dolara ulaştığı ve ardından fiyatın geri çekildiği bir zamanda geldi. Solana, sosyal medyadaki tüm tartışmaların yüzde 11’inde bulunarak ikinci sırada yer alıyor. SOL, fiyatı 19 dolar işaretinin altına düşürdüğü ve yatırımcıların öfkesini yakaladığı için, gönderiler çoğunlukla olumsuz.

Bitcoin, gönderilerde bahsi geçen kriptolara arasında yüzde 6,3 ile en çok tartışılan üçüncü coin oldu. BTC’nin sosyal medyadaki varlığı, yüzde 6,7 ile aynı üçüncü sırada yer aldığı bir önceki aya göre durgun kaldı. Bu sırada, stablecoin’ler kripto para birimi endüstrisinde çok önemli bir rol oynadığından, Circle’ın USDC’sinin istikrarsızlığı piyasada aşırı korkuya neden oldu. Bitcoin’in fiyatı son kargaşadan etkilendi ve düştü, ancak güçlü bir destek seviyesiyle karşı karşıya.

Stablecoin USDT, bahsedilenler arasında yüzde 5,8’iyle dördüncü sırada yer alıyor ve son zamanlarda çevrimiçi hakimiyeti artıyor gibi görünüyor. Piyasalarda en çok tartışılan beşinci kripto para birimi, yüzde 5’lik bir oran ile Shiba Inu oldu. SHIB gönderilerin çoğu, ekosistemin layer-2 çözümü Shibarium’un piyasaya girmesiyle alakalı oldu.

Fiyatı Pik Yapacak 2 Kripto Para

BONE da listede

Şaşırtıcı bir şekilde, ICO Analytics’e göre SHIB’nin ekosistem tokenı BONE, en çok tartışılan 20. kripto para birimi oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere token, geçen ay piyasa değeri açısından en büyük 100 kripto para birimi listesine girdi. Binance Coin, Blur, Baby Dogecoin, Dogecoin ve MATIC sırasıyla en çok tartışılan ilk 10 kripto listesinde yer almaya devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DOGE Değil: Bu 5 Kripto Para Dünya Gündeminde!