Türkiye de Listede! Ünlü CEO: 5 Ülke Bitcoin’i Yasal Para Yapacak

thumb 1920 912528
thumb 1920 912528
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitmex borsası CEO’su Alex Hoeptner, Bitcoin (BTC)’in sıkı bir hayranı gibi görünüyor. Bu sinerji üzerine Hoeptner, beşten fazla gelişmekte olan ülkenin 2022 sona ermeden BTC’yi yasal bir ihale olarak kabul edeceğine dair saygın tahminini verdi.

Alex Hoeptner, 2022 sonuna kadar 5 ülkenin Bitcoin (BTC)’i kabul edeceğini düşünüyor

Bitmex CEO’su, bu ülkelerin gelişmekte olan ülkelerden olacağını söylediği şu açıklamaları yaptı:

Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. İşte bu yüzden gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.

7 Usta İsim, Bitcoin Fiyatını Yorumladı!

Dahası, Hoeptner, az gelişmiş ülkelerde Bitcoin’in benimsenmesini hızla etkileyebileceğini düşündüğü üç ana olası faktöre dayanarak tahminde bulundu. Bahsetmek gerekirse, havalelerin, enflasyonun ve siyasetin gelecek yıl BTC’yi benimsemeye itecek kilit faktörler olduğunu vurguladı. Faktörleri daha da genişleten Hoeptner, El Salvador’un GSYİH havalesine ve Western Union’ın ev transferindeki %10’luk ücretlerin gönderenleri nasıl kandırdığına vurgu yaparak dikkat çekti.

Alex Hoeptner, Türkiye’nin kripto para benimseme oranına ayrıca değiniyor

Hoeptner aynı zamanda, bu yıl IMF’nin gelişmiş ülkeler için %2,4 ve gelişmekte olan ülkeler için %5,4 enflasyonunu da ele aldı. Bununla birlikte, bunun bir enflasyon krizi olduğunda insanları fiat para birimlerine başka alternatifler seçmeye zorladığını kaydetti. Hoeptner bu görüşünü Türkiye örneğiyle destekledi:

Türkiye’de enflasyon bu yıl %15’in üzerine çıkarken, kripto benimsemesi arttı.

Son olarak Hoeptner, anlayışlı politikacıların El Salvador’un Bitcoin hareketinden daha fazla yararlanacağı fikrini vurguladı. Bunu yapmak, onları daha büyük bir fayda ve bileşenleri için Bitcoin’i benimsemeye zorlayabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Türkiye de Listede! Ünlü CEO: 5 Ülke Bitcoin’i Yasal Para Yapacak