Satış Uyarısı: Türklerin Aldığı 7 Altcoin Sert Dalgalanabilir!

Satış Uyarısı: Türklerin Aldığı 7 Altcoin Sert Dalgalanabilir!
Satış Uyarısı: Türklerin Aldığı 7 Altcoin Sert Dalgalanabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Un-lock etkinlikleri, altcoin fiyatlarında dalgalanmaya yol açan önemli olaylardır. Önümüzdeki günlerde Türk kripto yatırımcılarının da sepetlerinde yer verdiği 7 altcoin’in token kilit açma etkinliği var.

GAL ve OP, un-lock için hazırlanıyor

TokenUnlocks.app’den alınan verilere göre, bu hafta aşağıdaki üç token kilidinin açılması planlanıyor. Buna göre takvim şu şekilde: 30 Mayıs’ta GAL, 31 Mayıs’ta OP ve 2 Haziran’da 1INCH. Galxe, Salı günü 827.200 dolar değerinde 586.666,67 token veya varlık arzının %0,293’ünü açacak. Un-lock olan tokenlar projenin hazinesine gidecek. Galxe’nin topluluk forumundan alınan verilere göre, şu anda GAL holder’larının seçtiği dokuz topluluk hazinesi imzacısı var.

Altcoin
GAL token kilidini açma

GAL token kilidinin açılmasının Galxe fiyatlarında dalgalanma yaratma olasılığı iki nedenden ötürü daha düşükç

  • Proje, token arzının %1’inden azının (%0,293) kilidini açacak.
  • Hazine kilitlerinin açılmasının, token fiyatlarındaki ‘pump-dump’ ile ilişkilendirilme olasılığı daha düşük.

GAL’in aksine Optimism, 250.482.493 dolar değerinde 154.618.822,65 tokenin kilidini açacak. Böylece, 1 Mayıs’ta arzının %3,6’sını daha piyasaya sürülecek. Kilidi açılan tokenlar çekirdek katılımcılar ve yatırımcılar arasında dağıtılacak. Projenin çekirdek katılımcıları %1,9, yatırımcılar ise %1,7 oranında pay alacak.

Yatırımcıların token aldıkları kilit açma işlemlerinde satış olasılığı daha yüksektir. Çünkü yatırımcıların ellerindeki tokenları elden çıkarma ihtimali daha fazla. Ayrıca, OP token arzının %3,6’sı dolaşıma girerek varlık üzerindeki satış baskısını artıracak. OP fiyatı Perşembe gününden bu yana yaklaşık %6 değer kazandı. Altcoin fiyatı 1,57 dolardan 1,66 dolara yükseldi.

Altcoin
OP token kilidini açma

Kilidin açılmasından önce OP fiyatındaki bir ralli, büyük olasılıkla fiyatın olaya kadar yükseldiği, ancak sonrasında bir satış ve düzeltmenin izlediği bir “haberi sat” olayı ile ilişkili.

Bu altcoin holder’ları kitlesel dalgalanmalara hazırlıklı olmalı

Aynı adı taşıyan merkezi olmayan toplayıcının tokenı olan 1INCH, 99.993.763 dolar değerinde 249.807.669,19 1INCH’in veya arzın %16,65’inin kilidini açacak. Etkinlik 2 Haziran’da gerçekleşecek.

Altcoin
1INCH token kilidi açma

Açığa çıkarılan arzın %16,65’inin tamamı ekip üyelerine, yatırımcılara veya risk sermayesi şirketlerine dağıtılacak. Bir varlığın arzının nispeten büyük bir yüzdesinin kilidi açıldığında ve yatırımcılara dağıtıldığında, satış olasılığı daha yüksektir. Bu arada, altcoin fiyatı geçen hafta yükseliş kaydetti. Kilit açma etkinliğine giden günlerde 1INCH fiyatındaki tutarlı bir artışı büyük olasılıkla bir satış izleyecektir. Varlığın fiyatı yukarı yönlü seyrine devam ederken, 1INCH holder’larının önümüzdeki hafta dalgalanmaya hazırlıklı olması gerekiyor.

Satış uyarısı: Diğer token kilit açma etkinlikleri

Verilere göre, Haziran 2023’te kilidi açılacak olan büyük tokenlerin kümülatif değeri 481 milyon doların üzerinde. Bu kilit açma olaylarının piyasada belirsizliği tetiklemesi mümkün. Non-Fungible Token (NFT) pazarı olan Blur, 14 Haziran 2023’te yerel yönetişim tokenı BLUR’un 195,99 milyonunun kilidini açacak. Böylece, toplam arzının %6,533’ü (yaklaşık 101,8 milyon dolar değerinde) dolaşıma girecek. BLUR, basın saatine göre ortalama 0,51 dolar fiyatla işlem görüyor.

BIT ekosisteminin yönetişim ve kaynak yönetimi modülü olan BitDAO, 15 Haziran 2023 tarihinde planlanan kilit açma etkinliğini gerçekleştirecek. Altcoin projesi, 187,5 milyonu (yaklaşık 96,1 milyon dolar değerinde) dolaşımdaki arza taşıyacak.

Hedera ağı, 1 Haziran 2023 tarihinde bir token kilidi açma etkinliği planladı. Ağ, dolaşımdaki arzına 1,27 milyar HBAR token (yaklaşık 67,2 milyon dolar değerinde) daha ekleyecek. Bu arda, HBAR fiyatı son 30 günde yaklaşık %15 düştü. Basın zamanında altcoin, ortalama 0,052 dolar fiyattan işlem görüyor.

Son olarak, yakın zamanda piyasaya sürülen ve bir Katman-1 Blockchain olan Sui, 3 Haziran 2023’te toplam arzının %0,611’inin kilidini açmaya hazırlanıyor. Ağ, dolaşımdaki arza 61,08 milyon SUI token (yaklaşık 65 milyon dolar değerinde) ekleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Satış Uyarısı: Türklerin Aldığı 7 Altcoin Sert Dalgalanabilir!