ABD’de Kripto Para İçin Büyük Hazırlık: Yürütme Emri Hazır!

uscongress
uscongress
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni kripto düzenleme haberleri gündemi oluşturuyor. Biden yönetimi, devlet kurumları arasında kripto para düzenlemeleri için birleşik bir plan oluşturabilir. Çünkü Biden yönetimi, kripto düzenlemesine bütüncül bir yaklaşım oluşturabilecek bir yürütme emri hazırladı. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Biden yönetimi, kripto para düzenlemeleri için birleşik bir plan oluşturabilir

İlk olarak Bloomberg tarafından bildirildiği gibi, emir federal kurumların kripto para birimi endüstrisinin çeşitli alanlarını incelemesini ve bu alanlarda öneriler oluşturmasını sağlayacak. Özellikle bu düzenleme, mali düzenleme, ekonomik yenilik ve ulusal güvenlik gibi alanlarla ilgilidir. Yürütme emri, şu ana kadar kripto paraları gözden kaçıran departmanlara bu konularla ilgilenmeleri için baskı yapacak. 

Beyaz Saray ayrıca kuralları denetlemek için bir ‘kripto yetkilisi’ atayabilir. Bloomberg’e göre, yürütme emrinin yayınlanıp yayınlanmayacağına hala karar verilmedi, ancak Biden yönetimi sonuçtan bağımsız olarak genel bir kripto stratejisi açıklayacak. Beyaz Saray haberler hakkında yorum yapmadı, Bloomberg’in kaynakları ise isimsiz kaldı.

Analist: Bu Seviyelerde 3 Altcoin'den Çokça Toplayacağım!

ABD’de kripto paralar için düzenleme hazırlığı var

Bugünün haberleri, bağımsız düzenleme çabalarından kısa bir süre sonra geliyor. 6 Ekim’de ABD Adalet Bakanlığı bir kripto uygulama ekibi oluşturma planlarını duyurdu. Eylül ayında ABD Hazinesi, fidye yazılımlarında kripto paraların kullanımını hedefleyen yaptırımları açıkladı.

Çeşitli yetkililer de yönetmelikle ilgili açıklamalarda bulundu. Temmuz ayında, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, stablecoin’lerle uğraşmak için “uygun bir düzenleyici çerçeve” çağrısında bulundu. 5 Ekim’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, geniş kapsamlı kripto kısıtlamalarının SEC dışındaki devlet kurumlarının alanı olduğunu öne sürdü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

ABD’de Kripto Para İçin Büyük Hazırlık: Yürütme Emri Hazır!