Popüler Altcoin’de Önemli Hata! “Selloff’la Bu Diplere Kayabilir”

3 1
3 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler altcoin Compound akıllı sözleşme hatasının ardından düşebilir. Yeni dağıtılan bir Compound akıllı sözleşmedeki bir hata, 80 milyon dolar değerinde COMP’u yanlış yere sürüklenme riskiyle karşı karşıya bıraktı. Detaylar için Kriptokoin.com’dan ayrılmayın.

Altcoin projesinde hata

Compound, yakın zamanda dağıtılan akıllı sözleşmelerinden birindeki bir hata nedeniyle COMP ödüllerini hatalı bir şekilde dağıtıyor. Kurucusu Robert Leshner, 280.000 COMP tokeninin risk altında olduğunu söyledi. İşlem geçmişi, daha fazla satış baskısının varlık çöküşünü 200 doların altına görebileceğini gösteriyor. Compound bu hafta yeni bir yükseltme başlattı, ancak koddaki bir hata 80 milyon dolar değerinde COMP‘u haksız dağıtım riskiyle karşı karşıya bıraktı. Olay, bir COMP satışına yol açabilir.

80 milyon dolar risk altında ve Compound düşüş eğiliminde görünüyor. Ethereum tabanlı DeFi mavi çip, Çarşamba günü Proposal 62’yi başlattı ve protokol kullanıcıları için iki COMP dağıtım oranı sundu. Bununla birlikte, yeni Comptroller sözleşmesi, kullanıcıların COMP’deki adil paylarından daha fazlasını talep etmek için belirli varlıkları ödünç almalarına izin veren bir hata ile konuşlandırıldı. Compound Labs’ın kurucusu Robert Leshner, “tedarik edilen tüm varlıkların, ödünç alınan varlıkların ve pozisyonların” hatadan etkilenmediğini belirtti. Yine de 80 milyon dolar değerindeki 280.000 COMP tokeninin kullanıcılara yanlış şekilde ödüllendirilme riski altında olduğunu vurguladı. Protokolde yapılacak herhangi bir değişikliğin, üretime geçmesi için bir haftalık bir yönetim süreci gerektirdiğini de sözlerine ekledi.

Yama mümkün mü?

Dağıtım hatası için geçici bir yama önerilmiş olsa da, bazı kullanıcılar şimdiden bu istismardan yararlandı. Keşfin ardından tek bir işlemde 27.5 milyon dolar değerinde 91.000’den fazla COMP tokeni talep edildi. Cüzdan sahibi o zamandan beri USDC için alınan tokenlerin çoğunu değiştirdi. Aşağı yönlü baskıdaki ani artış, COMP’nin 290 doların altına düşmesine neden oldu. Varlık son birkaç saat içinde toparlanma belirtileri gösterse de, mevcut fiyat seviyelerinde daha fazla satış yapmak önemli kayıplara yol açabilir.

İşlem geçmişi, Compound’un zayıf bir talep bölgesinin tepesinde olduğunu gösterirken, önemli sayıda adres şu anda risk altında. Bu tür piyasa dinamikleri, 292 dolarlık destek seviyesinin ihlalinin 199 dolara dik bir düzeltmeyle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Boğaların daha sonra bir sonraki önemli ilgi alanı 100 dolar olduğu için COMP’un 199 doları aşmasını engellemesi gerekecek.

Compound COMP transaction history

Ancak, Compound’un yükseliş trendini sürdürmesi zor olabilir. Yaklaşık 22.700 adres daha önce ortalama 382 dolar fiyatla yaklaşık 1,9 milyon COMP satın aldı. Bu, büyük bir tedarik duvarı sunar; COMP, daha yüksek seviyelere ulaşmak için üzerinde belirleyici bir günlük mum çubuğuna ihtiyaç duyacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Popüler Altcoin’de Önemli Hata! “Selloff’la Bu Diplere Kayabilir”