Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi

Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi
Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoin Solana fiyatı son zamanlarda düşüşe geçti. Fiyat %12 gerileyerek şu anda destek sunan bir talep bölgesine geldi. Buna göre fiyat 19,15 dolarda destek buldu. Ancak şimdi fiyat için artış olacağını gösteren sinyaller var. Detaylara bakalım.

Altcoin Solana uçuş moduna geçebilir

Altcoin Solana (SOL) fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC Borsa Yatırım Fonları (ETF) başvurularına ilişkin kararları ertelemesine tepki olarak Ağustos sonundan bu yana istikrarlı bir seyir izliyor. Bitcoin fiyatı neredeyse %7 düşerek yazı yazıldığı sırada 25.821 dolardan işlem görüyor. Diğer taraftan altcoin Sol piyasadaki son gerilemenin etkisiyle 19,57 dolara kadar geriledi.

Diğer taraftan Solana fiyatı yükseliş trendini besliyor. Altcoin Solana (SOL) fiyatı, altcoin’in son 24 saat içinde yaklaşık %2 düştüğünü gören düşüş eğilimine rağmen yükseliş trendini sürdürüyor. Bir yan not olarak, kripto borsası FTX, Solana ağından Ethereum blockchain’e 10 milyon dolardan fazla değerde token aktardı. Buna göre Solana yöneticileri FTX’i bu tokenleri topluluk üyeleri arasında dağıtmaya çağırdı. 

Baskınlık artıyor

Altcoin SOL için sosyal baskınlık arttıkça, token kuzeye doğru ilerliyor. Ayrıca momentum göstergeleri bunu destekliyor. Özellikle Solana fiyatı şu anda genellikle agresif alımlarla karakterize edilen bir sipariş bloğunda yer alıyor. Bu blok 19,85 ila 19,41 dolar talep bölgesi içinde. Bu bölgeden artan alım baskısı, Ethereum katilini %10 artışla 22,09 dolar direnç seviyesine gönderebilir. 

Bu direnç seviyesi, 100, 50 ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) sırasıyla 21,70 $, 21,91 $ ve 22,46 $ seviyelerinde toplandığı düşünüldüğünde Solana fiyatı için önemli. Bu da onu yoğun bir tedarikçi sıkışıklık bölgesi haline getiriyor. Buna göre muhtemelen beklenen yükseliş trendi için geri dönüş noktası olacak.

Altcoin SOL için sert yükseliş olursa

Sert bir yükseliş durumunda, Solana fiyatı bu direnç seviyelerini aşacak. Buna göre Temmuz-Ağustos ayları arasındaki en yüksek seviyeyi 25,23 dolar civarında yeniden test edecek. Bitcoin fiyatının güç göstermesi halinde böyle bir sonucun ortaya çıkma olasılığının daha da arması muhtemel.

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, 2023'ün Solana'sı Olacak!

Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükseliyor. Ayrıca bu da yükselen momentuma işaret ediyor. Benzer şekilde, Awesome Oscillator’un histogram çubukları da orta çizgiye doğru ilerliyor. Diğer taraftan gelişmeler altcoin SOL için yukarı tarafa doğru güven katıyor.

Altcoin

Düşüş yönlü hareket

Tersine, altcoin Solana fiyatı sipariş bloğunun orta çizgisinin altına düşerse, olasılıklar ayılar lehine değişecek. Mevcut boğa tezinin geçersiz kılınması, 19 dolar eşiğinin altında belirleyici bir günlük mum çubuğu kapanışı yapması ve potansiyel olarak sipariş bloğunun tabanını 18,41 dolarda etiketlemesi durumunda gerçekleşecektir.

8’den Fazla Bilen Analist: Bu Hafta O Altcoin Çökebilir!

Bu durumda Solana fiyatı 17,34 dolar destek seviyesine düşecek. Diğer taraftan daha kötüsü, en son Haziran ortasında görülen 14,49 dolar seviyesine kadar gerileme mümkün olacak. Özellikle, her iki momentum göstergesi de tehlikeli bölgelerde yer alıyor. Buna göre RSI 50’nin altında ve AO negatifte. Bütün bunlar kriptokoin.com olarak baktığımızda altcoin SOL piyasasını düşüş eğilimine açık bırakıyor. Dikkate değer bir şekilde, 18,41 doların altına bir düşüş talep bölgesini düşüş eğilimli bir kırıcı haline getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kemerleri Bağlayın! Bu Altcoin İçin Uçuş Sinyali Geldi