XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

2 Profesyonel Analist: Bitcoin’in Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 25 Eylül 2021
19 görüntülenme
d76ce582 e610 40a4 99f0 d500dd8c7f8f

Bitcoin 6 haneli fiyatlara ulaşabilir mi? Ulaşabilirse ne zaman? Lider kriptonun daha önce denemediği en büyük psikolojik direnci 100.000 dolar, PlanB’ye göre yıl sonu kırılabilir. Analist kırılmaması durumunda, mucidi olduğu S2F modelinin geçersiz kalacağını söylüyor. Bir diğer analist Tone Vays’de kısa vadeli Bitcoin teknik analizlerini yayınladı. Hızlıca göz atalım…

Bitcoin (BTC)’de 65.000 dolar öncesi bu seviyeler bekleniyor:

Kıdemli analist Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki birkaç hafta içinde büyük bir çıkışa hazır olduğuna inanıyor. Yeni bir fiyat hareketi güncellemesinde analist, YouTube abonelerine BTC için bir sonraki kısa vadeli hedefin 52.000 dolar olduğunu düşündüğünü söyledi. Piyasaya değerine göre en büyük kripto para birimi bu seviyeye ulaştığında Vays havai fişekler bekliyor:

52.000 doları kırdığımızda, çok hızlı bir şekilde 65.000 dolara çıkacağımıza inanmaya devam ediyorum. O zaman muhtemelen 50.000 dolarlık düşük aralığa biraz geri çekileceğiz ve ardından 65.000 doların üzerine çıktığımız anda yanan benzin gibi hızlanan bir canavar patlaması yaşayacağız.

Bitcoin Golden Cross Geldi! İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Vays, Bitcoin’in son zamanlarda kısa vadeli hareketli ortalamanın (MA) uzun vadeli hareketli ortalamanın üzerine çıktığı bir “golden cross”a sahip olduğunu belirtiyor. Teknik formasyon genellikle ufukta bir kırılma olabileceğinin bir göstergesi olarak görülüyor:

Golden cross’u yaptık. Ve önümüzdeki haftalarda tüm hareketli ortalamaların üzerine çıkacağımıza ve yeni yüksek seviyelere ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşacağımıza inanıyorum.

Bitcoin’de Golden Cross Göründü! Analist Rotayı Çizdi: Önce 10 Bin Sonra 5 Bin Dolar

İzlenecek kilit seviyelere gelince, Vays, tutulması gereken çok önemli bir destek seviyesi olarak 41.000 doları belirliyor:

Bu düşük (40,238 dolar) ve aynı zamanda bu düşük (41,677 dolar) tutma olasılığının %50’den fazla olduğuna inanıyorum. Yükselmek üzere olduğumuza inanıyorum ve Bitcoin fiyatı (41.000 dolar) altına düşerse yanıldığımı da biliyorum… Bitcoin bu gece 41.000 doların üzerinde kaldığı sürece ve özellikle Bitcoin 43.500 dolardan yüksek salınımın üzerine çıkabilirse, çok, çok yükseliş eğilimini sürdürürüm.

PlanB, BTC fiyatının yıl sonuna kadar 6 haneli olacağını düşünüyor

Uzman kripto analisti PlanB, kripto para piyasalarındaki son erimeye rağmen Bitcoin’in yıl sonuna kadar altı haneli bir fiyata ulaşacağına inanıyor. PlanB, 833.000 Twitter takipçisine, stok akış (SF2) modeline göre BTC’nin Aralık ayında 100.000 dolar veya üzerinde kapanacağını söylüyor. Ancak, logaritmik regresyona veya zaman formasyonuna dayanarak nicel analist, lider kripto para biriminin 30.000 dolara düşebileceğini söylüyor.

Peki Bitcoin (BTC)’in Aralık kapanış fiyatı ne olacak? – S2F modeli 100.000 dolar diyor. – Zaman modeli (logaritmik regresyon) 30.000 dolar diyor. Önümüzdeki birkaç ay ilginç olacak. Param elbette S2F’de.

Bitcoin: İşte Herkesin Bilmesi Gereken Saatli Bomba!

Bitcoin söz konusu olduğunda, stoktan akış modeli, halihazırda var olan arz miktarına kıyasla her yıl piyasaya giren yeni arz miktarını ölçerek Bitcoin’in fiyatını tahmin etmeye çalışır. Zaman modeli veya logaritmik regresyon ise büyümenin zamanla yavaşlamadan önce hızla hızlanacağı varsayımına dayanarak Bitcoin fiyatını tahmin etmeyi amaçlar. Coinmarketcap’e göre, Bitcoin yazım sırasında 42.482 dolar civarında işlem görüyordu. PlanB ayrıca, tahminiyle ilgili tepkilere yanıt olarak, Bitcoin Aralık ayında 100.000 dolarlık bir kapanış fiyatına ulaşmazsa stok akış modelinin geçersiz olacağını söylüyor:

Fiyat > 100.000 (100 bin ortalama yapmak için) artmalı veya s2f öldü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altco 4
3 Analist, Bitcoin ve 6 Altcoin İçin 2021 Hedeflerini Paylaştı Bitcoin milyonerleri BTC fiyatında iyimserler! 69 bin doları tahmin ediyorlar. Pazartesi günkü büyük piyasa çöküşüne rağmen, Bitcoin balinaları, Bitcoin fiyat artışını öngörerek varlığı elinde tutmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak analistlerin, ETH başta olmak üzere 5 diğer altcoin...
Zeki Uyanık 25 Eylül 2021