Analist: Dogecoin Balinaları Geldi! Sırada Bu Seviyeler Var

Dogecoin Co Creator 1 1200x800 1
Dogecoin Co Creator 1 1200x800 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AMC CEO’su Adam Aron, önde gelen sinema salonunun artık eHediye kartları için Dogecoin ve diğer kripto para birimlerini kabul ettiğini duyurdu. Dünyanın en büyük sinema salonu, biletler ve imtiyazlı stant alımları için kripto para ödemelerini etkinleştirmek için de çalışıyor. Dünyanın en büyük sinema salonu yıl sonuna kadar Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash için destek ekleyecek.

  • Dogecoin, son birkaç saat içinde kritik bir direnç bariyerini aştı.
  • Analist Ali Martinez’e göre, fiyatlar 0,26 doların üzerinde kaldığı sürece, oranlar boğaları desteklemelidir.
  • Daha fazla satın alma baskısı analiste göre, DOGE’yi 0,43 dolara itebilir.

Analist Ali Martinez’e göre Dogecoin, yükseliş trendini sürdürmeye hazır görünen en son meme coin. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, hem teknik hem de on-chain ölçümler, DOGE’nin kısa vadede muhtemelen yeni bir boğa koşusuna girebileceğini gösteriyor.   

Analist: Daha fazla satın alma baskısı Dogecoin fiyatını 0,43 dolara itebilir

Nisan ayının sonundan bu yana, piyasa değerine göre onuncu en büyük kripto para birimi, günlük grafiğinde azalan bir üçgen geliştiriyor. DOGE‘nin fiyatı bir dizi düşük seviye kaydettikçe, 0.17 dolar seviyesi destek görevi gördü. Satın alma baskısındaki son artış, Dogecoin’i bir kırılma olarak kabul edilebilecek üçgenin hipotenüsünün ötesine itmiş gibi görünüyor. 

Kaynak: TradingView

Analist Ali Martinez’e göre DOGE, 0,26 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu yazdırabilirse, kripto paranın 0,43 dolara doğru %78’lik bir boğa rallisine girmesi olasıdır.  Böyle etkileyici bir yükseliş hedefi analiste göre, üçgenin y eksenini ölçerek ve bu mesafeyi kırılma noktasına ekleyerek belirlenebilir. 

Ali Martinez: Balinalar fiyat hareketini kontrol etmeye başladı!

Ağdaki büyük işlemlerin sayısı (yani, değeri 100.000 dolardan büyük olanlar), kurumsal oyuncuların ve balinaların faaliyetlerini ölçmek için bir vekil görevi görebilir. Büyük işlemlerde önemli bir artış, varlıklı yatırımcıların kendilerini yeni bir boğa koşusu için konumlandırmaya başladıklarını gösterebilir. Analiste göre, Dogecoin ağında şu anda yaklaşık 2.200 büyük işlem yürütülüyor ve 28 Eylül’den bu yana %100’lük bir artışı temsil ediyor. Artan zincirleme aktivite, balinaların fiyat hareketini kontrol etmeye başladığını gösterebilir. 

Kaynak: IntoTheBlock

Bu metrik bir dizi daha yüksek seviye kaydetmeye başlarsa analiste göre, ihtimaller muhtemelen boğaların lehine olacak ve DOGE yukarı potansiyeline ulaşabilir.  Boğa görünümünü doğrulamak için 0,26 doların üzerinde belirleyici bir mum çubuğunun gerçekleşmesi gerektiğini belirtmekte fayda var. Destek olarak bu seviyeyi geri kazanamamak analiste göre, Dogecoin için 0,20 dolar ve 0,17 dolara doğru dik bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Dogecoin Balinaları Geldi! Sırada Bu Seviyeler Var