SEC Başkanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklamaları!

kripto
kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • SEC Başkanı Gary Gensler, bugün Çin benzeri bir kripto para birimi yasağı getirme olasılığı hakkında sorgulandı.
  • Gary Gensler, bunun SEC’in görev alanına girmediğini ve ABD’nin yaklaşımının Çin’den farklı olduğunu söyledi.
  • Temsilci Ted Budd, bugün gerçekleşen bir video konferans sırasında soruyu ilk olarak ortaya attı.

ABD SEC Başkanı Gary Gensler, düzenleyicinin ABD’de kripto paraları yasaklama planı olmadığını belirtti.

Gary Gensler: SEC kripto para yasağını masaya getirmeyecek!

Gary Gensler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun bugün gerçekleşen Kongre üyeleriyle bir video konferans sırasında, kripto para birimini yasaklama planı olmadığını belirtti. Açıklamaları, Çin’in 2013’ten bu yana kripto para birimine karşı “savaş yolunda” olduğunu gözlemleyen Temsilci Üye Ted Budd’a yanıt olarak yapıldı. Budd, geçen ayki ülkenin kripto işlemleri yasağına dikkat çekti.

DOGE ve Bu 6 Coin'in Yatırımcılarına Müjde:

Gary Gensler, özellikle ABD’nin yaklaşımının Çin’in yaklaşımından oldukça farklı olduğunu belirtti. Gary Gensler, SEC‘in kendi görevleriyle ilgili olarak, “Sahip olduğumuz yatırımcı-tüketici koruması içinde kripto para birimi alanını nasıl elde ettiğimizle ilgili” dedi. Ayrıca, diğer departmanların kara para aklamayla mücadele, vergi uyumu ve finansal istikrar konularında sorunlarla karşı karşıya olduğunu kaydetti.

SEC Başkanı: Kripto yasağı kongreye bağlı…

Daha fazla sorgulama üzerine Gary Gensler, özel kripto paraları devlet destekli bir dijital para birimine yer açmak için kısıtlamanın “Kongreye bağlı olacağını” da sözlerine ekledi. SEC’in ancak kendisine verilen yetki ile çalışabileceğini açıkladı. ABD SEC, bir ICO veya başka bir teklifin parçası olarak şirketler tarafından satılan çoğu yeni tokeni içeren bir kategori olan menkul kıymetler olarak sınıflandırılabilecek kripto para birimlerini tarihsel olarak düzenledi. 

SEC, bu varlıkları yatırımcılar için bir risk olarak görüyor. Bu nedenle SEC, Bitcoin gibi ilk satışı olmayan köklü kripto paraları düzenlemeye çok az ilgi duyuyor. Çin’in son zamanlarda kripto işlemlerine ve madenciliğe yasak getirme kararı, benzer bir politikanın ABD’de uygulanıp uygulanamayacağı konusunda birçok tartışmaya yol açtı.

Bitcoin, DOGE, ETH Düşerken Bu 3 Altcoin Tahtadan Zıpladı!

Jerome Powell: Kripto paraları yasaklama niyetimiz yok!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, 30 Eylül’de ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, kripto paraları yasaklama “niyetinin” olmadığını, ancak stablecoin’lerin düzenlemelere tabi tutulabileceğini belirterek konuyu doğrudan ele aldı. Kripto birimi yasakları, çoğu hükümetin yalnızca işletmelerin kripto para birimiyle çalışmasını yasaklayabildiği gerçeği ışığında anlaşılmalıdır. Bitcoin’in dağıtık ağı, hükümet politikasından bağımsız olarak eşler arası işlemlere izin verir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SEC Başkanı’ndan Önemli Kripto Para Açıklamaları!