Arbitrum Dopingiyle Bu Ölü Altcoin Uçtu: 20x Yaptı!

Arbitrum Dopingiyle Bu Ölü Altcoin Uçtu: 20x Yaptı!
Arbitrum Dopingiyle Bu Ölü Altcoin Uçtu: 20x Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazı dönemlerde, kripto para piyasasında çeşitli yanlış anlaşılmalara tanık olabiliyoruz. En son böyle bir olay, Arbitrum yerine farklı bir coin’e yatırım yapılmasıyla ortaya çıktı. Bazı kripto para traderları, Arbitrum (ARB) olduğunu düşünerek “Arbit” isimli ölü bir coin’i satın aldı ve coin’in fiyatını yükseltti. İşte detaylar…

Arbitrum yerine “Arbit” yükseldi

Kripto traderları, Arbitrum olduğunu düşünerek yanlışlıkla Arbit adlı ölü bir tokenı pump’lıyorlar.  Traderlar, Arbitrum’un tokenıyla karıştırdıkları için ARbit (ARB) adlı bir tokenda yüzde 2.000’lik bir artışa yol açtı. Token şu anda son 24 saatte yüzde 10 artmış halde, ancak son 8 gün içinde 0.00024 dolardan 0.027 dolara yükseldi. Ancak o zamandan beri düştü, çünkü muhtemelen traderlar yanlış tokenı alıp sattıklarını fark ettiler.

24 saatlik işlem hacmi, hata göz önüne alındığında, yaklaşık 6.560 dolarda nispeten yüksek kalmaya devam ediyor. Bu, traderların kripto para ticareti söz konusu olduğunda hala temel hatalar yaptığını gösteriyor. Traderların, Arbitrum için kullanılan token olan ARB tokenını takas etmeyi istedikleri oldukça açık. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Arbitrum, çok popüler olan bir Ethereum layer-2 ölçeklendirme çözümüdür.

Projeden 8 yıldır ses yok

Geçmişte de bu tür hatalar yapıldı. Şubat ayı sonlarında kripto traderları, Coinbase tarafından yapılan bir layer-2 duyurusunun ardından BASE tokenini pump’ladı ve ardından dump’ladı. Token yüzde 350 arttı, ardından traderlar bunun yanlış token olduğunu fark ettikleri için düştü. Bu tarz gelişmeler, genellikle traderlara alım satım yaparken dikkatli olmalarını ve doğru tokenlarla işlem yaptıklarından emin olmaları gerektiğini hatırlatmakta.

ARbit, 2015’te piyasaya sürülen çok eski bir kripto para birimi- yani ölü bir proje olarak kabul ediliyor. Üstelik, yaklaşık sekiz yıldır proje ekibinden herhangi bir ses yok. ARbit, “Metne bağlı, metinden bağımsız ve metin yönlendirmeli sesli doğrulama sağlayan esnek çok motorlu tasarım” da dahil olmak üzere birçok özellik sunduğunu iddia ediyordu.

Arbitrum’un airdrop’u merakla bekleniyor

Arbitrum airdrop’u, kripto topluluğunu heyecanlandırdı ve 23 Mart’ta, bugün gerçekleşmesi planlanıyor. 1 milyardan fazla token, 600.000’den fazla adrese airdrop olarak gönderilecek. Minimum airdrop değeri 625 token ve maksimum 10.250 tokendır. Elbette bu durumdan yararlanmaya çalışan dolandırıcılar da var. Pek çok sahte Arbitrum airdrop haberi sosyal medyada dolaşıyor, bu nedenle traderlara dikkatli olmaları tavsiye ediliyor. Airdrop tamamlandığında, Arbitrum bir DAO kullanarak çalışacak ve ARB yönetim tokenı olarak görev yapacak. Bu, proje için büyük bir değişiklik ve bir sonraki aşamaya geçişin sinyalini veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Arbitrum Dopingiyle Bu Ölü Altcoin Uçtu: 20x Yaptı!