Binance’in Para Koyduğu Altcoin Çöktü: Açıklama Geldi!

6.343 görüntülenme
Binance'in Para Koyduğu Altcoin Çöktü: Açıklama Geldi!

Binance Labs’in yatırım yaptığı altcoin BinaryX (BNX), son zamanlarda düşüşüyle gündeme geldi. Kripto para biriminin son 24 saatte yüzde 35 oranında değer kaybı yaşaması, yatırımcıları endişelendirdi. Ancak, projenin arkasındaki ekipten düşüşe ve düşüş nedeniyle ortaya çıkan iddialara yönelik bir yanıt geldi. İşte detaylar…

Binance’in yatırım yaptığı altcoin yüzde 35 düştü

Binance’in yatırım kolu Binance Labs tarafından fonlanan BinaryX (BNX) isimli altcoin, son zamanlarda fiyat açısından ivme kaybı yaşadı. 190 milyon dolarlık piyasa değeri ile 126. sırada yer alan kripto para, şu anda yüzde 35’lik bir düşüş ile 68 dolardan el değiştiriyor. Coin, 24 saatlik süreçte 106 dolardan 58 dolara kadar gerileme yaşadı. Son yedi günde ise en yüksek 148 doları kaydetmişti.

Hafta boyu pozitif bir şekilde hareket eden kripto paranın düşüşü, yatırımcıları endişelendirdi. Projenin arkasındaki kişilerin, token satışı yaptığına dair iddialar ortaya çıktı. Bilindiği üzere BinaryX’in geliştiricilerinin kimliği bilinmemekte. Ancak ekibin üst düzey Blockchain uzmanlarından oluştuğu, projenin verdiği bilgiler arasında. Bu sırada, merkeziyetsiz kripto para borsası PancakeSwap’teki BNX likidite sağlayıcıları platformdan çıkmaya başladı.

Ekipten açıklama geldi

Fiyat düşüşü ve geliştiricilerin coin sattığına yönelik spekülasyonların ardından BinaryX, bugün bir açıklama yaptı. Projenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ekip, yakın bir zamanda BNX’leri geri satın almayı planlıyor. Şu anda, konuya yönelik ayrıntılı plan üzerinde çalışıyorlar. Ayrıca tweet’te “hiçbir zaman BNX satmadıklarının” altını çizdiler. Ayrı bir tweet’te ise aşağıdaki ifadeler yer almakta:

Projelerimiz hakkında etrafta dolaşan söylentiler var, bu yüzden açıklığa kavuşturmak isteriz ki, ekibimizden tek bir BNX satışı bile yapılmamıştır. Tüm projelerimiz sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.

BinaryX, CyberLand projesiyle gündeme geliyor

Yukarıdaki fiyat değişimlerinin dışında, projedeki gelişmelere bakarsak, yeni bir oyun piyasalara girecek gibi duruyor. Yaklaşık 10 gün önce BinaryX, Blockchain teknolojisiyle desteklenen açık dünya MMO’su CyberLand adlı yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğruladı. BinaryX, oyun alanına yabancı değil. PRoje, her ikisi de BNB Chain’de çalışan CyberDragon ve CyberChess isimli oyna-kazan oyunları arkasındaki GameFi platformudur.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi BinaryX, hayatına merkezi olmayan bir türev ticaret sistemi olarak başladı. Ekip yavaş yavaş merkezi olmayan video oyunları geliştirmeye doğru yöneldi. Şimdi Web 2.0 geliştiricilerini Web 3.0’a bağlamak için IGO hizmetleri sunan bir GameFi platformuna dönüşüyor. BNB Chain’de ticaret hacmine göre en büyük metaverse projelerinden biri olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitget, Merkle Ağacı Rezerv Kanıtını Açıkladı!
Bitget, Merkle Ağacı Rezerv Kanıtını Açıkladı! Ünlü Bitcoin borsası Bitget, rezervde %100 varlık garantili merkle ağacı rezerv kanıtını açıkladı. Kullanıcılara, kendi hesaplarını Merkle ağacında doğrulayabilmeleri için kendi denetimlerini yapabilecekleri araçlar sundu. Bitget, merkle ağacı rezerv kanıtını açıkladı! Lider global kripto para borsası Bitget,...
Kriptokoin 2 ay önce