Binance’in Para Koyduğu Altcoin Çöktü: Açıklama Geldi!

Binance'in Para Koyduğu Altcoin Çöktü: Açıklama Geldi!
Binance'in Para Koyduğu Altcoin Çöktü: Açıklama Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance Labs’in yatırım yaptığı altcoin BinaryX (BNX), son zamanlarda düşüşüyle gündeme geldi. Kripto para biriminin son 24 saatte yüzde 35 oranında değer kaybı yaşaması, yatırımcıları endişelendirdi. Ancak, projenin arkasındaki ekipten düşüşe ve düşüş nedeniyle ortaya çıkan iddialara yönelik bir yanıt geldi. İşte detaylar…

Binance’in yatırım yaptığı altcoin yüzde 35 düştü

Binance’in yatırım kolu Binance Labs tarafından fonlanan BinaryX (BNX) isimli altcoin, son zamanlarda fiyat açısından ivme kaybı yaşadı. 190 milyon dolarlık piyasa değeri ile 126. sırada yer alan kripto para, şu anda yüzde 35’lik bir düşüş ile 68 dolardan el değiştiriyor. Coin, 24 saatlik süreçte 106 dolardan 58 dolara kadar gerileme yaşadı. Son yedi günde ise en yüksek 148 doları kaydetmişti.

Hafta boyu pozitif bir şekilde hareket eden kripto paranın düşüşü, yatırımcıları endişelendirdi. Projenin arkasındaki kişilerin, token satışı yaptığına dair iddialar ortaya çıktı. Bilindiği üzere BinaryX’in geliştiricilerinin kimliği bilinmemekte. Ancak ekibin üst düzey Blockchain uzmanlarından oluştuğu, projenin verdiği bilgiler arasında. Bu sırada, merkeziyetsiz kripto para borsası PancakeSwap’teki BNX likidite sağlayıcıları platformdan çıkmaya başladı.

Ekipten açıklama geldi

Fiyat düşüşü ve geliştiricilerin coin sattığına yönelik spekülasyonların ardından BinaryX, bugün bir açıklama yaptı. Projenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre ekip, yakın bir zamanda BNX’leri geri satın almayı planlıyor. Şu anda, konuya yönelik ayrıntılı plan üzerinde çalışıyorlar. Ayrıca tweet’te “hiçbir zaman BNX satmadıklarının” altını çizdiler. Ayrı bir tweet’te ise aşağıdaki ifadeler yer almakta:

Projelerimiz hakkında etrafta dolaşan söylentiler var, bu yüzden açıklığa kavuşturmak isteriz ki, ekibimizden tek bir BNX satışı bile yapılmamıştır. Tüm projelerimiz sorunsuz bir şekilde devam etmektedir.

BinaryX, CyberLand projesiyle gündeme geliyor

Yukarıdaki fiyat değişimlerinin dışında, projedeki gelişmelere bakarsak, yeni bir oyun piyasalara girecek gibi duruyor. Yaklaşık 10 gün önce BinaryX, Blockchain teknolojisiyle desteklenen açık dünya MMO’su CyberLand adlı yeni bir oyun üzerinde çalıştığını doğruladı. BinaryX, oyun alanına yabancı değil. PRoje, her ikisi de BNB Chain’de çalışan CyberDragon ve CyberChess isimli oyna-kazan oyunları arkasındaki GameFi platformudur.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi BinaryX, hayatına merkezi olmayan bir türev ticaret sistemi olarak başladı. Ekip yavaş yavaş merkezi olmayan video oyunları geliştirmeye doğru yöneldi. Şimdi Web 2.0 geliştiricilerini Web 3.0’a bağlamak için IGO hizmetleri sunan bir GameFi platformuna dönüşüyor. BNB Chain’de ticaret hacmine göre en büyük metaverse projelerinden biri olduğunu söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Binance’in Para Koyduğu Altcoin Çöktü: Açıklama Geldi!