Grafikler Konuşuyor: Bitcoin, DOGE ve ETH’de Bu Seviyeler Geliyor!

bitcoin dogecoine ethereum gID 4
bitcoin dogecoine ethereum gID 4
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist Melanie Schaffer Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin grafiklerinin kısa vade trade’ler için yeni seviyeler geliştirdiğini söylüyor. Analizlerini, günlük mum çubukları üzerinden yapan Schaffer BTC, ETH ve DOGE fiyatı için bu teknik seviyeleri belirledi:

BTC, DOGE, ETH ve bar formasyonları:

Bir iç çubuk formasyonu (inside bar), konsolidasyon dönemini gösterir ve genellikle mevcut trend yönünde bir devam hareketi izler. Ayrıca, daha büyük zaman dilimlerinde (dört saatlik veya daha büyük grafik) daha fazla geçerliliğe sahiptir. Formasyon, en az iki mum çubuğuna sahiptir ve bir ana çubuktan (kalıptaki ilk mum çubuğu) ve ardından bir veya daha fazla ardıl mumdan oluşur. Sonraki mum(lar) tamamen ana çubuğun menzili içinde olmalıdır ve her birine “iç çubuk” denir.

İkili veya üçlü bir iç çubuk, tek bir iç çubuktan daha güçlü olabilir. Bir iç çubuk formasyonunun kırılmasından sonra, trader’ler formasyonun tanındığının teyidi olarak yüksek hacmi izlemek isterler. Schaffer, boğa ve ayı psikolojisini açıklıyor:

  • Boğa trader’leri, yükseliş trendinde olan kriptolar, iç çubuk kalıpları aramak isteyecektir. Bazı trader’ler kırılmadan önce iç çubukta pozisyon alabilirken, diğer agresif trader’ler formasyonun kırılmasından sonra pozisyon alacaktır.
  • Düşen trader’ler için, düşüş trendinde olan bir kriptoda bir iç çubuk formasyonu bulmak anahtar olacaktır. Boğalar gibi, ayıların da formasyonun kırılmasını oynamak için nerede pozisyon alacakları konusunda iki seçeneği vardır. Düşenler için, kripto para birimi ana mumun en yüksek aralığının üzerine çıkarsa formasyon geçersiz olur.

Bitcoin teknik analiz

Bitcoin grafiği, günlük grafikte 42,223 dolarlık bir destek seviyesinin hemen üzerinde bir “iç çubuk” kaydediyordu. BTC, daha büyük bir düşüş trendi içinde kısa bir yükseliş trendinde işlem görüyor. Bitcoin, düşüş trendinin sona erdiğini doğrulamak için, analiste göre 55.200 dolar seviyesinin üzerinde daha yüksek bir seviyeye çıkmak zorunda kalacak.

Dogecoin (DOGE) teknik analiz

Dogecoin (DOGE) dik bir düşüş trendinde işlem görüyor ancak 0.197 dolarlık kilit destek seviyesinin üzerinde duruyor. Cumartesi günü DOGE fiyatının iç çubuğu konsolidasyon gösteriyor. Dogecoin kilit seviyesinde desteği kaybederse, analiste 0.16 dolar seviyesine doğru düşebilir.

Bitcoin, DOGE ve ETH'de Bu Seviyeler Geliyor!

Ethereum teknik analiz

Bitcoin gibi, Ethereum da rotayı bir yükseliş trendine çevirmek için çalışıyor olabilir, ancak analiste göre onay için Perşembe gününün en yüksek seviyesi olan 3.182 doların üzerine çıkması gerekecek. Aksi takdirde, kripto Cumartesi günkü iç barı takiben daha büyük düşüş trendinde daha düşük seviyelerde devam edebilir.

Bitcoin, DOGE ve ETH'de Bu Seviyeler Geliyor!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Grafikler Konuşuyor: Bitcoin, DOGE ve ETH’de Bu Seviyeler Geliyor!

Yorumlar kapalı.