Analist: Bitcoin, Ripple ve ETH’nin Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!

explosive xrp eth 1
explosive xrp eth 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analist Akash Girimath, Bitcoin fiyatının düşen kama formasyonunda kopuşa yaklaştığını ve kanalın taban çizgisinden tepki alarak 49.725 dolar seviyesine ulaşabileceğini düşünüyor. Ripple tahminleri kademeli olarak 1,09 ve 1,27 doları öngörürken, Ethereum fiyatının 4,000 dolara ulaşması için 3,200 doların üzerinde kapanması bekleniyor…

Ripple ve Bitcoin fiyatı bu

Bitcoin fiyatı, 7 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 52,956 dolardan bu yana düşüş gösteriyordu. O zamandan beri, BTC, iniş ilerledikçe birleşen birden fazla LH ve LL seviyeleri oluşturdu. Analist, eğilim çizgilerini bu salınım noktalarıyla birleştirmenin, düşen kama formasyonunu ortaya çıkardığını belirtiyor. Satın alma baskısının artmaya devam ettiğini varsayarsak, BTC 44.893 doların üzerinde kesin bir kapanış gerçekleştirdikten sonra bir kırılma onayı beklenebilir. Bu durumda, analiste göre Bitcoin fiyatı muhtemelen 46.856 doları ve amaçlanan hedefini 49.725 doları yeniden test etmek için tırmanmaya devam edebilir.

Öte yandan, BTC fiyatı trend çizgisini kırar ancak sürdüremezse ayılar fiyatı 41.126 dolar %50 Fibonacci düzeltme seviyesine doğru itebilir. Bununla birlikte, 38,287 dolarlık bir kırılma bir LL oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Ethereum fiyatı bir kırılmaya daha yakın

Bitcoin’den farklı olarak Ethereum fiyatı birbirine yaklaşmayan LH ve LL’lerle devam ediyordu. 3 Eylül’den bir oluşan oluşan salınım noktalarının trend çizgileri kullanılarak birleştirilmesi, azalan bir paralel kanal ile sonuçlandı. ETH mevcut fiyatı öncesinde, formasyonun üst trend çizgisini teyit etmeyi başardı. Analiste göre Ethereum fiyatı 3.204 doların üzerinde belirleyici bir kapanış yapabilirse, yeni bir yükseliş trendinin başladığını onaylayabilir. Böyle bir durumda, direnç bariyerini 3.619 dolar olarak belirlemek için %13 oranında yükselebilir. Oldukça pozitif bu senaryonun devamında, Ethereum fiyatı yükselişi uzatabilirse, analist 3.952 dolar bölgesinin yeniden test edilmesini bekliyor.

Ripple fiyatı, daha yüksek bir hareket umuduyla konsolide oluyor

Ripple fiyatı, 0,964 ila 1,01 dolar arasında değişen destek alanının altında işlem görüyordu. Dünkü işlem seansı bu bölgeyi delse de, alıcılar yükseliş momentumlarını koruyamadı. Sonuç olarak, XRP fiyatı 0,964 doların altında 1 Ekim ivmesiyle 1,04 dolara ulaştı. Analiste göre üzerinde kalabilmesi kenarda bekleyen XRP boğalarını da oyuna dahil edebilir. Ardından fiyat 1,09 dolara ve 1,267 dolara ulaşabilir. Bu teknik seviyelerin nihai hedefi mevcut konumdan %35’lik tırmanış anlamına geliyor.

İyimserlikten bağımsız olarak, yukarıda bahsedilen yükseliş tezinin gerçekleşmesi için 1,01 doların üzerinde belirleyici bir kırılma çok önemlidir. Bununla birlikte, alıcılar bir araya gelip ilk engeli aşamazlarsa, analiste göre büyük olasılıkla ayıların devralmasıyla sonuçlanacaktır. Mevcut seviyelerden sonra 0,842 doların altındaki bir kırılma, analiste göre yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve potansiyel olarak 0,771 dolara düşüş hareketini tetikleyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bitcoin, Ripple ve ETH’nin Sıradaki Adımı Bu Seviyelere!