Analist Açıkladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yükseliş Ne Zaman Bitecek?

20210316170645000000tradingsaham
20210316170645000000tradingsaham
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık analisti Jason Pizzino, Bitcoin ve kripto para piyasalarının geri kalanı için mevcut boğa döngüsünün ne zaman sona ereceğini değerlendiriyor. Jason Pizzino, 217.000 YouTube abonesine Bitcoin hakimiyetinin ve piyasa duyarlılığının, bir boğa aşamasının ne zaman sona ereceğini tahmin etmede önemli faktörler olduğunu söylüyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin değerlendirmelerini ve tahminlerini sizler için derledik. 

“Belki de Bitcoin (BTC)’nin bu son aşamalarından birindeyiz”

Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin’in değerini diğer tüm kripto varlıklarının piyasa değerine göre izler. Kripto analistine göre, tarihe dayalı olarak, bir boğa piyasası sırasında Bitcoin’e para akıyor ve böylece Bitcoin’in kripto para piyasasındaki piyasa payını artırıyor. Jason Pizzino ayrıca, kripto piyasasının şu anda altcoinler bu döngüde son kez toplanmadan önce, piyasa payını artıran Bitcoin’in son aşamalarından birinde olabileceğini söylüyor:

Yani şu anda tarihe benzer bir şeyi tekrarlıyorsak, belki de Bitcoin’in bu son aşamalarından birinde, para tekrar altcoinlere akmadan önce, yeniden bir miktar hakimiyet kazanıyoruz. Ve insanlar paraları yükselirken, son bir öfori (zindelik hissi) ve adrenalin patlaması yaşarlar.

Bitcoin

“Peki Bitcoin ve kripto para birimi boğa piyasasının ne zaman sona ereceğini anlamak için bundan ne çıkarabiliriz?” diye soran analist, “Pekala, burada baktığımız asıl şey, piyasa yavaşlamaya başladığında ve sonra diğer yöne geri döndüğünde, bu dönüm noktalarını ne zaman elde ettiğimizdir” diye cevaplıyor. Jason Pizzino, konuşmasına şu yönde devam ediyor:

Bu, paranın Bitcoin’e geri aktığı ve daha sonra görebileceğiniz gibi insanların ‘Pekala, belki de altcoinlerin tekrar oynama zamanı geldi’ düşüncesiyle, daha kısa bir süre için altcoinlere geri döndüğü zamandır. Ancak bu durumda daha yüksek bir taban elde ediyor ve sonra Bitcoin’e geri dönüyor. Yani altcoin partisi bitmiş gibi görünüyor.

Ve şu anda bir nevi bunu alıyoruz. Böylece iki dip noktamız olduğunu görebiliyoruz. Burada küçük bir çift dip var ve para Bitcoin’e akıyor. Ancak bu süre içinde hala bazı eski paralar patlıyor. Sadece tüm alana yayılmadı.

Bitcoin

Piyasanın düşüşe geçtiğini nasıl anlarız?

Analist Jason Pizzino, olumlu haberlerin fiyatları zar zor yükseltmesinin, piyasanın düşüşe geçtiğinin bir göstergesi olduğunu söylüyor:

Şu anda, Bitcoin’in yaşadığı şey bu, çünkü pek çok kötü haber onu gerçekten çok kötü etkilemiyor. Hala daha düşük seviyelere ulaşıyoruz ve piyasa yükselmeye devam ediyor ve diğer taraftan iyi haber hala piyasayı yukarı itiyor. Ayı piyasasına girersek, tam tersi olacak. İyi haber sadece piyasayı ayakta tutacak. Aslında çok fazla yukarı çekmeyecek ve kötü haberler piyasayı daha da fazla boşaltmaya devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Açıkladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Yükseliş Ne Zaman Bitecek?