Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para O 6 Altcoin’e Giriyor!

Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para O 6 Altcoin’e Giriyor!
Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para O 6 Altcoin’e Giriyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen kripto varlık yatırım şirketi CoinShares, Bitcoin ve altcoin varlık fonu akışlarına ilişkin en son haftalık raporunu yayınladı. Rakamlar, Bitcoin boğalarına yönelik endişe verici bir eğilimi ortaya çıkardı. Yatırımcılar art arda üçüncü haftada kripto fonlarından para çekerek Mart 2024’ten bu yana en büyük çıkışa işaret etti ve yatırımcıların piyasaya olan güveni hakkında soru işaretleri yarattı.

Bitcoin için büyük bir çıkış gerçekleşti

Raporda toplam 435 milyon ABD doları tutarında çıkış ayrıntıları yer alıyor. Üstelik bu para çekme işlemlerinin yükünü 423 milyon ABD doları ile Bitcoin üstleniyor. Bu, BTC fiyatlarındaki son %6’lık düşüşle aynı zamana denk geliyor. Böylece, potansiyel olarak yatırımcı duyarlılığı ile fiyat hareketi arasında bir bağlantı olduğunu gösteriyor.

Grayscale’den çıkışlardaki düşüş olumlu bir işaret olsa da girişlerdeki genel yavaşlama endişe verici. ETF (Borsa Yatırım Fonu) alanının lideri Grayscale, 440 milyon ABD doları tutarında çıkışa tanık oldu. Ancak bu, dokuz haftanın en düşük çıkışını temsil ediyor. Ancak, geçen hafta 254 milyon ABD dolarından 126 milyon ABD dolarına düşen yeni ETF ihraççılarından gelen girişlerdeki önemli düşüş bu durumu gölgede bıraktı.

Bölgesel trendler neye işaret ediyor?

Raporda aynı zamanda bölgesel bir trendin de altı çizilmekte. Ayrıca çıkış ücretinin 388 milyon ABD doları ile ABD’de olduğu görülmekte. Bu olumsuz eğilime rağmen, yılbaşından bugüne ABD’ye girişlerin 13,6 milyar ABD doları gibi rekor bir seviyede pozitif kalmaya devam ettiğini belirtmek önemlidir. Almanya ve Kanada, sırasıyla 16 milyon dolar ve 32 milyon dolar tutarındaki çıkışla dikkat çekti. Böylece ülkeler, ABD’nin duyarlılığını yansıtıyor. Ancak İsviçre ve Brezilya, sırasıyla 5 milyon dolar ve 4 milyon dolar giriş kaydetti. Böylece, bir umut ışığı sunmakta.

‘Insider Trading’, O Meme Coin’i Sarstı: Milyon Dolarlık Kayıp!

Altcoin meraklıları için iyimser

Rapor, Bitcoin ve Ethereum’un (38 milyon ABD doları tutarında çıkış gören) ötesine bakıldığında, altcoin meraklıları için bir ışık huzmesi sunmakta. Yatırımcıların çoklu-coin yatırım ürünlerini (7 milyon ABD Doları) tercih etmesi dikkat çekiyor. Ayrıca Solana (4 milyon ABD Doları), Litecoin (3 milyon ABD Doları) ve Chainlink (2,8 milyon ABD Doları) gibi favori altcoinler ilgi çekmeye devam ediyor. Bu sırada, geniş bir altcoin yelpazesi girişlere tanık oldu. SOL, LTC ve LINK dışında XRP, ADA ve DOT’ta 500 bin dolar civarında girişler vardı.

CoinShares’in raporu temkinli bir piyasanın resmini çiziyor. Bitcoin’in hakimiyeti inkar edilemez olsa da yatırımcı güveni sarsılıyor ve bu durum çıkışlara yol açıyor. Yeni ihraççılardan gelen girişlerdeki yavaşlama bu endişeyi daha da güçlendiriyor. Ancak altcoinlere olan ilginin devam etmesi, yatırımcıların kripto alanını tamamen terk etmediklerini gösteriyor. Ayrıca bunun yerine ilk iki coinin dışında çeşitlilik ve potansiyel olarak yüksek getiri aradıklarını gösteriyor.

Üç Tecrübeli Analistten Bitcoin İçin 3 Farklı Tahmin!

Önümüzdeki haftalar, bu eğilimin devam edip etmediğini veya yatırımcı güveninin toparlanıp toparlanmadığını gözlemlemek açısından çok önemli olacak. Bitcoin fiyatlarının gelecekteki yönü ve kripto pazarının genel sağlığı muhtemelen bu sonuca bağlı olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bitcoin ve ETH’den Çıkan Kurumsal Para O 6 Altcoin’e Giriyor!