Bitcoin Yatırımcıları İçin Yarın Kritik Gün! İşte Olacaklar…

bitcoin btc coins in the shopping cart on the fina PDU4PJ8
bitcoin btc coins in the shopping cart on the fina PDU4PJ8
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı için 15 Ekim, bazıları tarafından kritik olarak adlandırılıyor. Yarın, Cuma günü, 820 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) opsiyonları sona eriyor.  15 Ekim’deki 820 milyon dolarlık opsiyonun sona ermesi, 4 Ekim’de başlayan ve büyük olasılıkla satım (put) opsiyonlarının yüzde 92’sini ortadan kaldıran yüzde 20’lik fiyat artışından büyük ölçüde etkilendi.

Geçen haftalardaki Bitcoin opsiyonları boğalar için karlı oldu

Uzmanlara göre geçen hafta BTC opsiyonlarının sona ermesinden elde edilen 370 milyon dolarlık tahmini net kârın ardından, boğaların daha fazla gücü vardı ve bu Cuma günkü 820 milyon dolarlık opsiyonda bu açıkça görülüyor. Bu avantaj, call (satın alma) opsiyonlarının açık pozisyonunun neden nötr-düşüş opsiyonlarından yüzde 43 daha büyük olduğunu açıklıyor.

Bitcoin seçenekleri, 15 Ekim için açık pozisyonları topluyor. Kaynak: Bybt

Yukarıdaki verilerin gösterdiği gibi, ayılar 4 Ekim’de sona eren opsiyonlar için 335 milyon dolar bahis koydu, ancak satış (sat) seçeneklerinin yüzde 92’sinin değersiz hale gelmesi muhtemel olduğundan, sürpriz bir şekilde yakalandılar. Uzmanlara göre Bitcoin 15 Ekim’de 56.000 doların üzerinde kalırsa, Cuma günü saat TSİ 11:00’deki sona erme tarihinde yalnızca 36 milyon dolar değerinde nötrden düşüşe giden satım opsiyonu etkinleştirilecektir.  Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ünlü kripto para analisti PlanB’ye göre BTC 110.000 dolara doğru parabolik bir hareket yapması durumunda kendi stok-akış modeli tahminine uyacak. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Yatırımcıları İçin Yarın Kritik Gün! İşte Olacaklar…