İngiltere MB Başkanı, Bu Altcoin’ler İçin Uyardı: Çökebilirler!

shutterstock 1754559716
shutterstock 1754559716
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Merkez Bankası’ndan Jon Cunliffe, Bitcoin ve altcoin piyasasının volatilitesi göz önüne alındığında, kripto para piyasasında bir çöküşün “makul” olduğunu söyledi. Ayrıca durumun aciliyetine dikkat çekerek kripto paraların düzenlenmesi çağrısında bulundu. Cunliffe, Reuters tarafından bildirilen bir konferans sırasında merkezi olmayan finansın (DeFi) riskleri konusunda da uyardı.

Cunliffe: Bitcoin ve altcoin piyasasında çöküş yaşanması “makul”

Bank of England Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto para piyasasında bir çöküşün “makul” olduğunu ve düzenleyici netliğe acilen ihtiyaç olduğunu söyledi. SIBOS konferansındaki bir konuşma sırasında, “Böyle bir çöküş, içsel değer eksikliği ve buna bağlı olarak fiyat volatilitesi, kripto varlıklar arasında bulaşma olasılığı, siber ve operasyonel güvenlik açıkları ve tabii ki sürü davranışının gücü göz önüne alındığında kesinlikle makul bir senaryodur” dedi.

Bu Hafta Takip Edilecek 4 Altcoin!

Kripto para birimlerinin piyasa değeri bu yıl 2 trilyon doların üzerine çıkarken, otoriteler küresel olarak gözetimi en iyi nasıl artıracakları konusunda kafalarını bir araya getirdiğinden, yeni ortaya çıkan alan oldukça düzensiz olmaya devam ediyor. Uluslararası Para Fonu (IMF) Salı günü yayınladığı raporunda, dolandırıcılık, aşırı spekülasyon ve görünüşte daha istikrarlı varlıklar üzerindeki potansiyel “çalışmalar” da dahil olmak üzere, alanda artan riskler hakkında da uyardı. Bu arada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çin, Eylül ayında tüm kripto para işlemlerini yasaklayarak neredeyse kapsamlı bir yasak getirdi.

İngiltere Merkezli Banka, Artık Kripto İşletmelerine Hizmet Vermeyecek

Cunliffe, DeFi alanına da odaklandı

Cunliffe ise dijital varlık alanını, küresel ekonomiyi çöküşün eşiğine sürükleyen ABD mortgage piyasasıyla karşılaştırdı ve yüksek faizli piyasanın 2008’de yaklaşık 1,2 trilyon dolar değerinde olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, İngiltere merkez bankasının riskleri yönetmek ve tüketicileri korumak için çalışmaya başladığını söyleyerek DeFi’a odaklandı.  Yine de, kripto para birimlerinde olumlu bir potansiyel görüyor, ancak yalnızca net kuralların yakında gelmesi durumunda bu olumluluğunu koruyor. Cunliffe, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Gerçekten de, kripto dünyasını düzenleyici çerçeve içine etkin bir şekilde getirmek, bu teknolojinin finansmana uygulanmasının potansiyel olarak çok büyük faydalarının sürdürülebilir bir şekilde gelişmesini sağlamaya yardımcı olacaktır. Acil olarak takip edilmesi gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İngiltere MB Başkanı, Bu Altcoin’ler İçin Uyardı: Çökebilirler!