Vitalik Buterin: NFT ve DeFi’den Sonra Bu Altcoin Piyasası Sırada!

vitalik buterin 1
vitalik buterin 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider altcoin Ethereum’un (ETH) kurucularından biri olan Vitalik Buterin, yakın zamanda yapılan bir röportajda merkezi olmayan otonom organizasyonların (DAO) potansiyeli, Bitcoin ve non fungible token (NFT) alanı hakkında konuştu.

Buterin’den DAO ve NFT yorumları

Merkezi olmayan özerk organizasyonların yükselişinden ve özellikle ikinci dereceden oylama ve finansman gibi modellerin geliştirilmesinden bahseden Buterin, kripto alanındaki durumları değiştiren proje örnekleri olarak Gitcoin DAO ve Optimism’in geriye dönük kamu malları deneylerini özetledi. Buterin, DAO’ların, merkezi olmayan finansın ve değiştirilemez tokenların başarılarının ardından kripto para ekosisteminde ortaya çıkacak bir sonraki sektör olup olmayacağı sorulduğunda, “DAO’ların zamanla daha önemli olacağını” söyledi.

Vitalik Buterin Piyasalara Elon Etkisini Yorumladı: Geçici!

Ve son olarak, NFT alanının hızla ortaya çıkışı hakkında yorum yapan Buterin, varlığın çektiği yeni demografi hakkında bazı bilgiler paylaştı: “NFT’lerin kültürel açıdan ilginç olduğunu düşünüyorum çünkü insanları Ethereum’a, örneğin DeFi’den ve sıradan kripto insanlarından tamamen farklı bir zihniyete sahip olan insanları getiriyorlar.”

Bir analist daha DAO’lara dikkat çekiyor

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere popüler kripto para traderı Tyler Swope, alanı etkileyecek bir diğer kripto bölümünün DAO’lar olduğunu söyledi. Swope, favorisi olan DAO’lara örnek de verdi. Swope, en sevdiği DAO tabanlı altcoin olarak Habitat (HBT) ve Aragon’u (ANT) verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Vitalik Buterin: NFT ve DeFi’den Sonra Bu Altcoin Piyasası Sırada!