Rusya Devlet Başkanı Putin’den “Ses Getirecek” Kripto Para Açıklamaları

shutterstock 550635961
shutterstock 550635961
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya Enerji Haftası’nda konuştu ve kripto para birimleriyle ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Putin, kriptoların değeri olduğunu düşündüğünü, ancak petrol sözleşmelerinde kullanılamayacağını söyledi. Ayrıca bu kriptoların üretimi için ciddi derecede enerji tüketildiğine dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak Putin’in açıklamalarını paylaşıyoruz…

Putin, kripto para birimlerinin dolara alternatif olup olamayacağını cevapladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto para birimlerinin “var olma hakkı” olduğunu iddia ederek olumlu görünen bir açıklama yaptı ve bir gün “bir birikim aracı olarak” ekonomilerde bir yer bulabileceğini de sözlerine ekledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, kripto para birimlerinin değeri olduğunu düşünüyor – ancak petrol ticaretinde ABD dolarının yerini alabileceğine ikna olmadı. Birkaç ay önce, Rusya başbakan yardımcısı Alexander Novak, ABD’nin kendilerini hedef alan ekonomik yaptırımlar uygulamaya devam etmesi halinde ülkenin dolar cinsinden ham petrol sözleşmelerinden uzaklaşabileceğini öne sürdü.

BTC

Bitcoin veya başka bir kripto para biriminin dolara alternatif olarak kullanılıp kullanılamayacağı sorulduğunda Putin, “kriptodaki enerji kaynaklarının ticareti hakkında konuşmak için çok erken” dedi. Çarşamba günü Moskova’daki Rus Enerji Haftası etkinliğinde kripto paraların “Değeri olduğuna inanıyorum. Ama petrol ticaretinde kullanılabileceğine inanmıyorum” dedi ve aşağıdakileri ekledi:

Kripto para birimi henüz hiçbir şey tarafından desteklenmiyor. Bir ödeme aracı olarak var olabilir, ancak kripto para birimi ile petrol ticareti hakkında bir şey söylemek için henüz çok erken.

Putin, kriptoların enerji tüketimine dikkat çekti

Rus lider ayrıca kripto paraların büyük enerji tüketimini, kullanımlarına potansiyel bir engel olarak işaret etti. Bitcoin, işlemleri işlemek ve yeni tokenlar basmak için çok fazla bilgi işlem gücü gerektirir. Ancak Putin, Rusya’nın dolara olan bağımlılığından uzaklaşma girişimine ilişkin sözlerini yineledi. “ABD’nin doları yaptırım aracı olarak kullanmakla büyük bir hata yaptığına inanıyorum. Zorlandık. Başka para birimlerindeki işlemlere geçmekten başka seçeneğimiz yok,” ifadelerini kullandı.

Bu Hafta Takip Edilecek 4 Altcoin!

Putin, “Bu bağlamda ABD’nin kendisini besleyen eli ısırdığını söyleyebiliriz” dedi. “Bu dolar bir rekabet avantajıdır. Bu evrensel bir rezerv para birimidir ve Amerika Birleşik Devletleri bugün bu parayı siyasi hedeflere ulaşmak için kullanıyor ve sonuç olarak stratejik ve ekonomik çıkarlarına zarar veriyor,” dedi. Haziran ayında Rusya, ABD doları varlıklarını egemen servet fonundan çıkaracağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Rusya Devlet Başkanı Putin’den “Ses Getirecek” Kripto Para Açıklamaları