Reklamı kapat

“Bitcoin’in Fiyatı Yatırım Fonları Sayesinde 35.000 Doları Bulabilir”

Mert Kaya
Mert Kaya 25 Haziran 2018
0 görüntülenme

Ledgeble.com’a göre kripto para araştırma ekibi IronWood Bitcoin fiyatının Bitcoin ETF‘leri (Yatırım Fonları) sayesinde 35.000 Dolar’ı bulabileceğini tahmin etti.

BlockTower Capital’in CIO’su Ari Paul kurumsal paranın kripto pazarına girmesi hususundaki son engelin güven sorunu ve kurumsal kripto para ürünlerinin eksikliği olduğunu belirtti.

“Kurumsal para 2017’nin ortalarında kripto para pazarına girmeye başladı ancak bu giriş beklenenden daha yavaş oldu. Tabi ki bu giriş olmuyor anlamına gelmiyor. Bir araya gelmesi gereken çok fazla parça var. En büyük parça paranın velayeti. Bu velayet Coinbase’inki gibi değil. Burada çözümü sağlamak için zaman gerekiyor ancak inanıyorum ki bu Eylül ayında bunu başarmış olacağız.”

Önde gelen birçok kripto para yatırımcısı ETF’ler aracılığıyla bu piyasaya girecek kurumsal parayı bir sonraki fiyat patlamasını getirecek faktör olarak görüyor.

IronWood CEO’su Michael Strutton onaylanmış bir ETF sayesinde her yatırımcının kolaylıkla kripto para pazarına yatırım yapabileceğini söylüyor.

“Eğer ETF’ler 24 milyon Amerikan yatırımcıyı ekleyebiliyorsa ve bu yükselen momentum dünyanın geri kalanından 14 milyon yatırımcı eklerse bu pazara 84 Milyar ve 336 Milyarlık bir paranın girmesi anlamına gelir. Geçtiğimiz altı ayda Bitcoin’in pazar payının 326 ve 110 Milyar dolar arasında gidip geldiğini biliyoruz. Eğer bu para girişi sağlanırsa Bitcoin’in fiyatının 26.000-44.000 Dolar arasında olması gayet makul olur.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Koltuğu Kaybetti 4. Sıraya Geriledi! Yerini Coinbene Kaptı Türkiye’nin en çok kullanılan uluslararası borsası olan Binance uzun bir süredir dünyanın da en çok ticaret hacmine sahip borsası olarak işlev görüyordu. Zirveyi Çin merkezli başka bir borsa olan Huobi ve Okex ile paylaşan Binance ilk üç...
Serkan Eser 25 Haziran 2018