Bu Altcoin 40x Arttı: Borsa Kritik Duyuru Yaptı!

Bu Altcoin 40x Arttı: Borsa Kritik Duyuru Yaptı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa bir süre önce kripto borsası Huobi’de başlatılan bir altcoin, listelendiğinden beri katlanarak yükselişe geçti.

Bu altcoin 40x artış gösterdi

Tron’a (TRX) dayalı ve ilk olarak Huobi’de listelenen FTX Users Debt (FUD), çöken kripto borsası FTX’te para kaybedenlerin borcunun desteklenmesiyle değerini korumayı amaçlıyor. Token, FTX ile doğrudan bağlantısı olmayan bir kuruluş olan DebtDAO tarafından verilmektedir. FUD, 1 dolarlık borcu temsil ediyor ve 20 milyon tokenlik bir başlangıç arzına sahiptir. Tron kurucusu ve Huobi danışmanı Justin Sun, FUD’u “kripto dünyasındaki herkese fayda sağlayacak” bir “tahvil tokeni” olarak tanımladı.

Yaptıkları açıklamada, ‘FUD tokeni, alacaklılara yeni bir likidite seviyesi sağlayarak, FTX borçlarını açık piyasada alıp satmalarına olanak tanıyor. Bu onlara varlıkları üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve yatırım için yeni fırsatlar açar.’ dendi. Ardından şunlarıda sözlerine eklediler:

“Borcun on milyonlarca dolar olduğu DebtDAO tarafından sağlanan bir sözleşme ile teyit edilmiştir. Erken ödeme aşaması, borcu FTX’e indirimli olarak satacaktır. FTX veri tabanını geri yükledikten veya FTX alacaklının gerçek borcunu resmi olarak onayladıktan sonra, DebtDAO borcun gerçek miktarına dayalı olarak ikincil halka arz yapacak ve tüm FUD sahiplerine airdrop’lar yayınlayacak.”

Bu Altcoin 40x Arttı: Borsa Kritik Duyuru Yaptı!

Huobi ile ilgili veriler, lansman gününde FUD’nin 200 dolara kadar patlamadan önce 0,50 dolara kadar düştüğünü gösteriyor. Kriptokoin.com verilerine göre FUD, 55.11 dolardan işlem görüyor. FUD’u DebtDAO’nun makul değer olarak gördüğü değere geri getirmek için Sun, Tron blok zincirinden veri sağlayarak 18 milyon tokenin yakıldığını duyurdu. Huobi yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlk toplam FUD arzı 20 milyondu. Sonrasında kullanıcı aboneliklerinin yüksek coşkusu nedeniyle açılıştan sonra FUD fiyatı önerilen fiyattan çok daha yüksekti. DebtDAO, 6 Şubat’ta bir teklif başlattı ve toplulukla görüştükten sonra 18 milyon FUD’u imha etmeye karar verdi.

Yakımdan sonra, toplam çıkış 2 milyon FUD olacak ve ilk 1 FUD=1 USD eşdeğeri talepten, ek bir erken airdrop değeri ile 1 FUD=10 USD eşdeğeri talep olarak değişecektir. Mevcut FUD token sahiplerinin herhangi bir şey yapmasına gerek yok ve FUD tutan tokenlerin değeri on kat artacak.”

Yakım işlemi gerçekleşecek

Kripto borsası Huobi, 7 Şubat tarihli bir açıklamaya göre, DebtDAO’nun önerilen fiyattan çok daha yüksek bir değere yükseldiği için bugün daha sonra 18 milyon FTX Users Debt (FUD) tokenini yakacağını söyledi. Debt DAO daha önce her biri 1 dolar değerinde olan ve FTX alacaklılarına yaklaşık 100 milyon doları temsil eden 20 milyon FUD tokeni çıkardı.

Ancak, token 5 Şubat’ta yaklaşık 115 dolara yükseldi ve DAO’yu borç değerlemesini ‘gerçeğe uygun değerine’ getirmek için token arzının çoğunu yakmayı düşünmeye zorladı. CoinMarketCap verilerine göre, token %26’nın üzerinde düşüş yaşadı ve yazının yazıldığı tarihte 55.11 dolardan işlem görüyordu.

Bu Altcoin 40x Arttı: Borsa Kritik Duyuru Yaptı!

Kripto topluluğu yüksekten uçan kripto para birimine karşı temkinli olmaya devam ediyor. DebtDAO’nun web sitesi yok ve resmi Twitter hesabı bu ayın başlarında oluşturuldu. Topluluk üyeleri ayrıca Tron tabanlı tokenin iflas etmiş kripto para borsası FTX ile hiçbir bağlantısı olmadığına dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin 40x Arttı: Borsa Kritik Duyuru Yaptı!