Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…

Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…
Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasında bugün boğalar hakimdi. Bununla birlikte, bazı kripto paralar performanslarıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı. Bunlardan birisi de hiç şüphesiz ilk 20 arasında en iyi performansı gösteren LINK’ti. Bu artış, altcoin projesinin geleneksel finans kurumlarıyla bir dizi kayda değer ortaklık kurmasıyla birlikte geldi.

Ethereum üzerine inşa edilen merkezi olmayan oracle ağı Chainlink’in LINK token’ı, geleneksel finans kurumlarıyla yapılan yeni ortaklıklar sayesinde Pazartesi günü %10’dan fazla yükselişe tanık oldu.

LINK Pazartesi günü 6,83 dolara yükseldi. Böylece, son 24 saat içinde %10’un biraz üzerinde değer kazandı. Ayrıca altcoin, daha geniş kripto piyasasından daha iyi performans gösterdi. Bu arada, lider kripto para Bitcoin de gün içinde %3 oranında değer kazandı. Fundstrat analisti Tom Couture, yükselişi Chainlink’in tokenize varlıkların benimsenmesini ölçeklendirmek için bankalar arası mesajlaşma sistemi SWIFT ile yaptığı anlaşmayı çevreleyen iyimserliğe bağlıyor.

Altcoin

Altcoin projesi yüksek profilli ortaklıklar kuruyor

Pazartesi günü Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, SWIFT’in küresel finansal hizmetler ağı etkinliği Sibos’ta konuştu. Nazarov ve Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu (ANZ) bankacılık hizmetleri lideri Nigel Dobson, Chainlink’in Cross-Chain Birlikte Çalışabilirlik Protokolü’nü (CCIP) kullanarak cross-chain mutabakatı inceledi.

Chainlink ve ABD piyasalarındaki alım satım işlemlerinin çoğunu gerçekleştiren Depository Trust and Clearing Corporation (DTCC), Haziran ayında Swift’in Blockchain birlikte çalışabilirlik projesi üzerinde işbirliği yaptıklarını duyurdu. Chainlink’in CCIP’si kaynak ve hedef Blockchain’ler arasında tam bir birlikte çalışma imkanı sağlayacak. Çarşamba günü ANZ, Avustralya dolarına bağlı ANZ tarafından çıkarılan bir stablecoin olan $ADC ile tokenize edilmiş varlıkların cross-chain alımını tamamlamak için Chainlink’in CCIP’sini kullandı. Altcoin projesi, X hesabı üzerinden konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Bu yeni gelişme, son Swift Blockchain birlikte çalışabilirlik girişiminden öğrenilen dersler üzerine inşa ediliyor. Ayrıca, finans kurumlarının halka açık ve özel Blockchain’ler arasında cross-chain işlemlerini kolaylaştırmak için CCIP’yi nasıl kullanabileceklerini daha iyi gösteriyor.

Altcoin

Bu arada, Spotonchain verileri, dört Chainlink cüzdanının hafta sonu boyunca hareketlerine dikkatleri çekiyor. Veriler 18,75 milyon LINK’in (yaklaşık 117 milyon dolar değerinde) kilidini açtığını ve transfer ettiğini gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, yaklaşık 15 milyon LINK tokenı kripto borsası Binance’e gitti. Ayrıca, 3 milyon altcoin 0xD50f ile başlayan bir multisig adresine transfer oldu.

Lookonchain, Chainlink cüzdanının Ağustos 2022’den bu yana her üç ayda bir Binance’e LINK yatırdığını belirtiyor. Ayrıca, toplamda 71 milyondan fazla LINK (yaklaşık 446 milyon dolar değerinde) yatırdığını kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Ligindeki Performansıyla Göz Dolduruyor! İşte Nedeni…