Ünlü CEO: Bu Altcoin Piyasası Riskli! Kurumsal Para Kaçıyor

defi 2
defi 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İki yüksek profilli DeFi hatası, son zamanlarda yüz milyonlarca doların yanlış yere gönderilmesine neden oldu. En büyük kripto para trade şirketlerinden Genesis CEO Michael Moro’ya göre, bu altcoin piyasasındaki yüksek profilli hatalar, kurumsal yatırımcıları gelişen sektörden uzaklaştırıyor. Michael Moro, hataların DeFi’nin riskli olduğunu gösterdiğini ve perakende yatırımcıların en çok para kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

“Bu altcoin piyasasındaki hatalar kurumsal yatırımcıları uzaklaştırıyor”

Genesis CEO’su Michael Moro Perşembe günü yaptığı açıklamada, hataların merkezi olmayan finans veya DeFi ile ilgili riskleri vurguladığını ve bireysel yatırımcıların fazla paralarını kaybetme riski altında olduğunu söyledi.

Bir dizi DeFi şirketi son haftalarda büyük hatalardan sıkıldı. DeversiFi ve kripto ticaret platformu Bitfinex, Eylül sonunda Ethereum ağı üzerinden 100.000 dolar değerinde kripto para göndermek için yanlışlıkla 24 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi.

Altcoin

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, DeFi platformu Compound, rutin bir ağ yükseltmesi sırasında bir aksaklık yaşadı ve yanlışlıkla kullanıcılara milyonlarca dolar değerinde kripto para göndermeye başladı ve kurucunun tahminlerine göre yaklaşık 160 milyon dolar zarar etti. Michael Moro, özellikle hedge fonlarından ve tescilli ticaret firmalarından bahsettiği bir demeçte şu ifadeleri kullanıyor:

Gördüğünüz hatalar ve yanlışlıklar, kurumları belirli bir platformda herhangi bir boyutta herhangi bir şey yapmaktan kesinlikle utandırıyor.

Michael Moro: Bugün DeFi’de dolaşan bireyseller, paralarını kaybedecekler

DeFi, merkezi taraflara ihtiyaç duymadan geleneksel finansal işlemleri gerçekleştirmek için kripto teknolojisinin kullanılmasıdır. Örneğin takas odaları olmadan trade yapılabiliyor. Taraftarları, bunun anlaşmadaki bir tarafın çökmesi veya yükümlülüklerini yerine getirmemesi tehlikesi olarak bilinen karşı taraf riskini ortadan kaldırdığını söylüyor. Öte yandan Genesis CEO’su, DeFi’nin insan hatalarının veya koddaki hataların kontrol edilmemesi gibi yeni tehlikeler getirdiğini söylüyor ve bireysel yatırımcıların şu anda DeFi’ye hakim olduğunu ve bu nedenle en çok risk altında onların bulunduğunu belirtiyor:

Talihsiz olan kısım şu ki, tüketiciler olduğu için, bugün DeFi’de dolaşan bireyseller, paralarını kaybedecekler.

Altcoin

Michael Moro’ya göre, DeFi’de hatanın yüz milyon artıya mal olacağı bir deneme yanılma unsuru var. Bu yüzden Michael Moro, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Yeterince sağlam bir denetçi ekosistemimiz olduğunu düşünmüyorum. Sanırım hala birinin kodu denetlemesine güveniyorsunuz.

Genesis, Grayscale’in de sahibi olan Digital Currency Group’un bir parçası ve en büyük kripto para kredi veren kuruluşlardan ve traderlardan biri. İkinci çeyrekte 25 milyar dolarlık kripto para kredisi sağladı ve 29 milyar dolarlık kripto ticareti gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü CEO: Bu Altcoin Piyasası Riskli! Kurumsal Para Kaçıyor