DeFi Piyasası, Bu 5 Altcoin ile Patladı: Yeni ATH’ye Ulaştı!

analist uyardi bu 2 defi altcoini dususe baslayabilir tGnD5g3x
analist uyardi bu 2 defi altcoini dususe baslayabilir tGnD5g3x
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DeFi endüstrisinin tanınırlığı ve benimsenmesi her geçen gün biraz daha artıyor. DeFi projelerinden Fantom TVL, %140 artışla 7 milyar dolara, AnySwap (ANY) ise %114’lük büyümeyle 205 milyon dolara ulaştı. DeFi endüstrisine bağlı çok sayıda proje, son zamanlarda hızlı bir büyüme kaydetti ve sektörün kilitli toplam değeri 210 milyar dolarlık yeni bir ATH’ye ulaşmış durumda.

DeFi piyasasındaki altcoin projeleri büyümeye devam ediyor

Kripto analisti Arman Shirinyan, TVL’e en fazla katkıda bulunanların, toplamda 43 milyar dolarlık kilitli değerle Curve Finance, Aave (AAVE) ve MakerDAO olmaya devam ettiğini belirtiyor. Basın zamanında, endüstrinin TVL’si bugün %4’lük negatif bir değişimle 210 milyar dolarda bulunuyor.

DeFi
Kaynak: DeFiLiama

Analist, endüstri büyümesinin ana nedeninin, büyük olasılıkla, kripto para piyasasına genel fon girişlerine bağlı olduğunu söylüyor. DeFi endüstrisi için TVL’deki ATH’ye daha önce, Bitcoin (BTC) satışlarının başladığı Mayıs ayında ulaşılmıştı.

Bazen Bitcoin ve altcoin pazarından daha iyi performans  gösteren DeFi’de kilitlenen toplam değer, Temmuz ayından bu yana ciddi büyüme kaydetti. Birçok DeFi platformunun sunduğu pasif gelir çözümleri, endüstrinin popülaritesini gittikçe artırıyor. Benimsenme arttıkça kullanıcılar, teminat vererek stablecoinlerde kredi alıp verme işlemlerini daha fazla yapmaya başladı.

DeFi

Her ne kadar Ethereum (ETH), yüksek ücretler ve sürekli ağ tıkanıklığı ile gündeme gelse de çoğu projenin üzerinde çalışmaya devam ettiği, sektördeki en popüler Blockchain olmaya devam ediyor. Kriptokoin.com okuyucularının hatırlayacağı üzere daha önce, Soros fon yöneticisi kripto para birimi endüstrisi hakkındaki düşüncelerini dile getirmiş ve fonun DeFi endüstrisini araştırdığını ve bunun fonun gelecekte sektöre yatırım yapma niyetini gösterebileceğini paylaşmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

DeFi Piyasası, Bu 5 Altcoin ile Patladı: Yeni ATH’ye Ulaştı!

Yorumlar kapalı.