Ünlü Analist: Cardano ve Chainlink’te Bu Seviyeleri Bekleyin!

cardano integrates chainlink for real time pricefeeds 1280x720 1
cardano integrates chainlink for real time pricefeeds 1280x720 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano, Chainlink’i entegre ederek geliştiricilerin Blockchain’de merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasının yolunu açıyor. Ancak popüler altcoin, analist Ali Martinez’e göre düşüş modunda görünüyor.

  • Cardano, Chainlink’in merkezi olmayan oracle’lerini entegre etmeye hazırlanıyor.
  • Haberler yeni alıcılar çekmediği için ADA zayıf desteği sürdürüyor.
  • Bu arada analiste göre LINK, yükseliş trendi devam etmeden önce bir düşüşe bağlı olabilir.

Input Output geçtiğimiz günlerde, geliştiricilerin gerçek dünya veritabanlarına erişmesini kolaylaştırmak için Chainlink’in merkezi olmayan oracle’larından yararlanacağını duyurdu. Ortaklığı çevreleyen duyarlılık olumlu olmasına rağmen, her iki proje için yerel tokenlar tepki gösteremedi.  

Cardano ve Chainlink güçlerini birleştiriyor!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Cardano’nun arkasındaki geliştirici ekip olan Input Output, Chainlink Labs ile yeni bir stratejik ortaklığa girdi. Amaç, geliştiricilerin Cardano’nun üzerine sorunsuz bir şekilde akıllı sözleşmeler oluşturmasını sağlamak. Kurcalamaya karşı korumalı, yüksek kaliteli harici verileri Blockchain ile entegre ederek, dijital anlaşmalar önceden tanımlanmış koşullar altında otomatik olarak yürütülebilir.

Pazartesi Yıldızları: Bu 6 Altcoin, Uçuşta!

Güncellemeyi tartışan Input Output CEO’su Charles Hoskinson, gerçek dünyadaki verileri erişilebilir hale getirirken DeFi uygulamalarının Cardano’da gelişmesi için oracle’ların gerekli olduğunu söyledi. Firmanın “geliştiricilere Cardano’da faydalı çözümler oluşturmak için en güvenli ve sağlam araçları sağlamaya kararlı olduğunu” ve Chainlink’in oracle’lerini entegre etmenin “kolay bir seçim” olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu arada Chainlink’in kurucu ortağı Sergey Nazarov, Cardano üzerinde DeFi uygulamaları geliştiren geliştiricilerin akıllı sözleşmelerine “tak-çalıştır” fiyat fedleri ekleyebileceklerini belirtti. Duyurunun önemine rağmen, hem ADA hem de LINK tepki göstermedi. Tepki analiste göre, piyasa katılımcılarının Çin’in kripto paralar üzerindeki son baskısının yansımaları hakkında endişe göstermesinin bir sonucu olabilir. 

Zayıf destekte Cardano ve LINK! İşte Olabilecekler…

Cardano fiyatı, hafta sonu boyunca önemli kayıplar yaşadıktan sonra bugünde düşüşe devam ediyor. Oynaklık artarkan analiste göre, ADA’nın durgunluğu bir sonraki büyük fiyat hareketinden önce uzayabilir. Analiste göre, altcoin projesinin üstesinden gelmesi gereken en kritik seviyeler, 1,90 dolarlık destek ve 2,47 dolarlık dirençtir. 

Kaynak: TradingView

Her iki kırılmaya kadar analiste göre, daha fazla konsolidasyon muhtemel. Bununla birlikte analiste göre, bu trend aralığının dışına yakın bir günlük mum çubuğu, kâr etmek için önemli bir fırsat sunacak. Desteğin altına dalmak analiste göre, muhtemelen ayıların kontrolü ele geçirmesinin kapılarını açacak ve fiyatları 1,56 dolara itecek. Genel direnç kırılırsa analiste göre, 2 Eylül’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 doların yeniden test edilmesi yakın olabilir.

Analist: Chainlink bu seviyeleri test edebilir

Analiste göre, Chainlink’in yerel varlığı LINK de fiyatı Mayıs 2019’dan bu yana yükselen bir paralel kanalda takılı kaldığı için belirsiz bir görünüm sunuyor. O zamandan beri LINK bu kalıbın üst sınırına her yükseldiğinde reddedildi ve alt kenara geri çekildi. Bu noktadan itibaren analiste göre, genellikle paralel bir kanalın özellikleriyle tutarlı olan geri tepme yapar.

6 Eylül’de kanalın orta trend çizgisinden en son reddedildikten sonra analiste göre, LINK kanalın alt trend çizgisini yaklaşık 19 dolarda yeniden test etmek için daha da ileri gidebilir. Bu kritik destek seviyesinin kırılması analiste göre, 15 dolar veya 8 dolara dik bir düzeltmeye yol açabilirken, bir toparlanma LINK’in 100 dolara doğru yeni bir yükseliş trendine girmesini sağlayabilir. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Analist: Cardano ve Chainlink’te Bu Seviyeleri Bekleyin!