Reklamı kapat

Cardano ve Ripple İçin Yıl Sonu Tahmini: Bu Seviyeleri Görebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
8 görüntülenme
Cardano ve Ripple İçin Yıl Sonu Tahmini: Bu Seviyeleri Görebilir!

CoinMarketCap kripto topluluğu, Cardano (ADA) ve Ripple (XRP)’nin yıl sonu fiyatını tahmin ediyor. Ayrıca, analistler ADA ve XRP’nin teknik görünümünü değerlendiriyor.

Cardano (ADA) fiyat tahmini

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere FTX çöktükten sonra piyasa kırmızıya döndü. Daha sonra, Cardano (ADA) ve diğer kripto varlıkları, yatay bir ticaret modelinde konsolide oldu. Bu da ADA’nın gelecekteki olası yolu hakkında varsayımlara yol açtı. CoinMarketCap kripto topluluğu, Cardano’nun 31 Aralık 2022’de ortalama 0,4861 dolar fiyatla işlem göreceğini tahmin ediyor. Tahmin içi 4.817 seçmen oy kullandı. ADA’nın mevcut fiyatına göre 0,1638 dolar artış anlamına geliyor. Diğer bir ifadeyle topluluk, Cardano fiyatının %50,81 artacağını öngörüyor.

Cardano
ADA fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskison, FTX fiyaskosunun kripto para birimi sektörünü sarsan son felaket olabileceğini söyledi. Bu arada, Terra (LUNA)’nın Mayıs ayındaki çöküşünün, uzayan ayı piyasasına katkıda bulunduğunu hatırlamak gerekiyor.

Derin öğrenme algoritması Cardano tahmini ve ADA fiyat analizi

NeuralProphet’in açık kaynaklı bir makine öğrenimi çerçevesi kullanan PyTorch tabanlı fiyat tahmin algoritması, ayın ortasında benzer bir fiyat tahmini yaptı. ADA’nın en uzak tahmin tarihi olan 12 Aralık 2022’ye kadar 0,48 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Cardano
ADA fiyat tahmini/gün / Kaynak: Cardano Blockchain Insights

Özellikle, 31 Temmuz 2021’den 12 Aralık 2022’ye kadar olan dönemi kapsayan model, algoritma tabanlı stablecoin projesi TerraUSD’nin (UST) beklenmedik piyasa çöküşüne kadar iyi bir doğruluk geçmişi sergiledi. Ancak, bu mükemmel olmaktan çok uzak.

ADA teknik analizine bakıldığında, ağırlıklı olarak negatif, 1 haftalık göstergenin özeti 11 ile ‘sat’ı gösteriyor. Diğer yerlerde, hareketli ortalamalar 10’da ‘güçlü satış’ ile aynı hizada. Osilatörler ise ‘nötr’ dokuz’da duruyor.

ADA teknik analizi / Kaynak: TradingView

Ripple (XRP) fiyat tahmini  ve XRP teknik analizi

Kripto topluluğu XRP’nin yıl sonuna kadar daha da güçleneceğini tahmin ediyor. Ancak, Cardano’ya göre artış oranı daha düşük. CoinMarketCap kripto topluluğu, XRP’nin 31 Aralık 2022 itibarıyla ortalama 0,4287 dolar olacağını tahmin ediyor. Topluluktan 970 kişi oy kullandı. Bu tahmin gerçekleşirse, XRP’nin 0,04911 dolar artacağı anlamına geliyor. Veya mevcut fiyattan % 12,94 yükseleceğini ifade ediyor.

31 Aralık için sosyal XRP fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, topluluğun yükseliş tavrını, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin yayıncısı Ripple’a karşı yürüttüğü yasal savaşı çevreleyen iyimserliğe bağlamak mümkün. Spesifik olarak, Bölge Yargıcı Analisa Torres, Ripple tarafını destekleyen birden fazla tarafın dostane brifingler sunmasını onayladı. Bu haberler, daha önce XRP’nin fiyatını sadece 24 saat içinde %10 artırdı. Ancak, altcoin daha sonra konsolide oldu.

XRP teknik analizine göre, 1 haftalık göstergedeki özet 14’te ‘sat’ı, ‘al’ için yalnızca 2’yi ve nötr’de 10’u öneriyor. Bu da özetin ‘sat’ tarafına doğru salındığını gösteriyor. Bu göstergelerin daha yakından incelenmesi üzerine, hareketli ortalamalar (MA), ‘sat’ için 14, ‘nötr’ için yalnızca 1 ve ‘al’ için 0 olmak üzere ‘güçlü satış’ bölgesinde. Bu arada, osilatörler 2’de ‘al’ duyarlılığına, 9’da ‘nötr’e ve 0’da ‘sat’a doğru eğiliyor.

XRP teknik analizi 1 haftalık göstergeler / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Starname Nedir? IOV Ne İşe Yarar?
Starname Nedir? IOV Ne İşe Yarar? Starname nedir? Starname (IOV) kullanıcılara, Blockchain tabanlı ve merkeziyetsiz ad hizmetleri sağlayan bir platformdur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Starname’i inceleyeceğiz. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında merak konusu oaln Starname nedir, ne sunar, IOV coin nedir, ne işe yarar,...
Emre Borsan 3 hafta önce