İşte Son Bir Haftada Türkiye’de En Çok Araştırılan 9 Altcoin!

İşte Son Bir Haftada Türkiye'de En Çok Araştırılan 9 Altcoin!
İşte Son Bir Haftada Türkiye'de En Çok Araştırılan 9 Altcoin!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinGecko verilerine göre, 11 – 17 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’de yatırımcılar tarafından en çok araştırılan kripto paralar belli oldu. Bu altcoin projeeleri, son bir haftada öne çıkan ve ilgi çeken projeler olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu trend coinler neler ve yatırımcılara hangi mesajları veriyorlar?

Türkiye’de Bitcoin ve o 9 altcoin araştırıldı

CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı verilere göre ülkemizdeki yatırımcıların odağında çeşitli kriptolar var. Bitcoin’in yanı sıra 9 altcoin, Türklerin odağında gibi duruyor. İşte detaylar..

  • Cirus: Merkeziyetsiz bir finans (DeFi) platformu olan Cirus, son haftalarda Türkiye’de oldukça fazla araştırıldı. Cirus Foundation (CIRUS) Ethereum üzerine inşa edilmiş bir coindir.. Cirus’a bu ilgi, DeFi alanına olan ilginin arttığını gösteriyor.
  • SOLAMA: Solana’daki meme coinlerin popülaritesinin artmasıyla ortaya çıkan bir meme coin. SOLAMA, son dönemde popülerliğini artıran projelerden biri. SOLAMA’nın artan ilgisi, meme coin trendlerinin Türkiye’de de ilgi gördüğünü gösteriyor
  • SX Network: SX Network, veri ve yapay zeka alanlarında çalışan bir blockchain projesi. Proje, merkeziyetsiz bir veri alışverişi platformu sunarak, verilerin güvenli ve şeffaf bir şekilde paylaşılmasını amaçlıyor. Ayrıca SX Network’e olan ilgi, blockchain teknolojisinin veri ve yapay zeka gibi alanlarda da kullanılabileceğine olan inancın arttığını gösteriyor.
En Büyük BOME Coin Sahibi, Farklı Bir Altcoin’le 993x Yaptı!
  • 0x0.ai: AI Smart Contract: Yapay zeka ile çalışan akıllı sözleşmeler sunan 0x0.ai, son haftalarda Türkiye’de merak uyandıran projelerden biri. Proje, geleneksel akıllı sözleşmelerin sınırlarını aşarak, daha karmaşık ve otonom uygulamaların geliştirilmesini amaçlıyor. 0x0.ai’ye olan ilgi, yapay zekanın blockchain ile entegrasyonunun yeni ufuklar açacağına olan inancın bir göstergesi.

Trump coinleri dikkat çekiyor

ABD’de seçim dönemi yaklaştıkça, Donald Trump’a yönelik kriptolar, Türkiye’de de ilgi çekmeye başladı. Listenin devamı şu şekilde:

  • Crodie: Oyun içi pazar yeri ve NFT platformu Crodie, son dönemde oyunsever kripto yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Platform, oyuncuların oyun içi varlıklarını ve NFT’lerini alıp satmalarına imkan tanıyor. Ayrıca Crodie’nin artan ilgisi, blockchain tabanlı oyunların ve NFT’lerin oyun sektöründe önemli bir rol oynayacağına olan inancın arttığını gösteriyor.
  • MAGA VP: MAGA VP, ABD’nin eski Başkanı Donald Trump’ı destekleyen bir kripto para birimi. Zira son haftalarda siyasi kutuplaşmanın da etkisiyle MAGA VP’ye olan ilgi arttı. Sonuç olarak bu durum, kripto paraların siyasi amaçlarla da kullanılabileceğini gösteriyor.
  • Apu Apustaja: Bir “mem” üzerine kurulu bir platform olan Apu Apustaja, son dönemde Türkiye’de popülerlik kazanan projelerden biri. Ayrıca Apu Apustaja’nın artan ilgisi, kripto paraların bahis ve kumar sektöründe de kullanılabileceğini gösteriyor.
Bitcoin 250k dolara mı ve Altcoin Sezonu mu Geliyor? Analistler Bu Kripto Paralar İçin 25 Kat Artış Öngörüyor
  • TARS Protocol: TARS Protocol, merkeziyetsiz bir finans (DeFi) platformu ve stablecoin projesi. Platform, kullanıcıların varlıklarını teminat olarak kullanarak kredi almalarına ve faiz kazanmalarına imkan tanıyor. TARS Protocol’ün artan ilgisi, DeFi alanına olan ilginin arttığını gösteriyor.
  • MUMU THE BULL: Boğa figürünü simgeleyen MUMU THE BULL, Türkiye’de ilgi çeken bir meme coin. Meme coinler, genellikle internet fenomenleri veya mizah içerikleri ile popüler hale gelen kripto paralardır. Ayrıca, MUMU THE BULL’un artan ilgisi, meme coinlere olan ilginin devam ettiğini gösteriyor.
  • Bitcoin: Kripto paraların ilki olan Bitcoin, her zamanki gibi listenin son sırasında yer alıyor. Sonuç olarak Bitcoin’e olan ilgi, kripto paralara olan genel ilginin bir göstergesi olarak yorumlanmakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İşte Son Bir Haftada Türkiye’de En Çok Araştırılan 9 Altcoin!