DOGE, AVAX ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
3.886 görüntülenme
DOGE, AVAX ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre, Ripple (XRP) boğaları, 0,60 dolarlık kaçınılmaz bir yeniden testi erteliyor. Analist ayrıca, Avalanche (AVAX) için %15’lik bir ralli bekliyor. Kripto analisti Steven Walgenbach’a göre, Dogecoin (DOGE) güçlü bir yükseliş hareketi hazırlıyor olabilir. Analistlerin XRP, AVAX ve DOGE analizlerini okuyucularımız için derledik.

“XRP sermaye akışını bekliyor”

XRP, 0,400 dolardaki satıcı direnç seviyesinde aştı. Ayrıca, geçen hafta ikinci kez bir dayanak noktası haline geldi. Ancak bu gelişme yükseliş ivmesini tüketti. Ayrıca, daha fazla yükseliş için çok az alım baskısı bıraktı. Aşağı yönlü baskı, aynı zamanda Bitcoin’deki oynaklığın olmamasından kaynaklanıyor.

Bununla birlikte, yeni haftanın, hem Bitcoin hem de XRP için bir yükseliş başlatması mümkün. Bu durumda yatırımcılar, XRP’nin yükseliş eğilimini sürdürmesini bekleyebilir. Bu doğrultuda altcoin, muhtemelen 0,448 dolar ve 0,506 dolar engellerini yeniden ziyaret edecek. Bu seviyelerin üzerindeki buy-stop likiditesi toplandığında, piyasa yapıcıların bu engelleri destek tabanına dönüştürmeye karar vermesi olası. Başarılı olursa, rallinin devam etmesine izin vermeleri mümkün. Ayrıca, bir sonraki kritik engeli 0,609 dolar olarak etiketlemesi muhtemel. Bu hareket, XRP holder’ları için %54’lük bir kazanç demek.

DOGE
XRP 1 günlük grafik

XRP için işler iyiye gidiyor. Ancak, satış baskısında 0,400 dolar destek seviyesini kıran bir artış, zayıf boğalara işaret edecek. Bu hareketin ardından 0,316 dolar dayanağının altına yakın dört saatlik bir mum çubuğu gelirse, yükseliş tezi geçersiz olur. Bu durum, XRP’nin 0,288 dolara düzeltilmesine yol açacaktır. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

“AVAX, daha fazla kazanç elde etmeye hazır”

11 Kasım ve 2 Aralık arasındaki AVAX fiyat hareketi, ters bir baş-omuz modeli yarattı. Bu teknik oluşum, başın en alt noktası ile boyun çizgisi arasındaki mesafeyi ölçerek ve bunu 13 dolardaki kırılma noktasına ekleyerek elde edilen %13’lük bir yükselişin 14,83 dolara çıkacağını öngörüyor.

Bu arada AVAX, 2 Aralık’ta bu düzeni ihlal etti. Bu doğrultuda, yükselişini 14,83 dolara kadar sürdürmeye çalıştı. Ancak başarısız oldu. Bu başarısızlığı, 13,91 dolarlık engelle karşı karşıya olduğu için ivme eksikliğine bağlamak mümkün. Bu engeli aşması AVAX’ın yalnızca hedefine ulaşmasını değil, aynı zamanda 15,94 dolar direnç seviyesinin yeniden test etmesini de sağlayacak.

DOGE
AVAX 4 saatlik grafik

Boğa görünümü mantıklı görünüyor. Bununla birlikte, yatırımcıların AVAX’ın yükseliş ivmesinden yoksun olma ihtimalini de göz önünde bulundurması gerekiyor. Muhtemelen AVAX için 13,931 dolardaki ret, zayıflığın ilk işareti olur. Ancak 12,77 doları kırması yükseliş tezini geçersiz hale getirir. Daha düşük diplerin oluşması nedeniyle, ayıların hızlanması muhtemel. Ayrıca, AVAX’ın daha da aşağı kaymasını ve 11,88 dolar destek seviyesini yeniden test etmesini tetikler.

“DOGE koşmaya hazırlanıyor!”

Meme coin’i Dogecoin’in (DOGE) fiyatı, çok yıllı bir düşüş trendinin sona ermesinin ardından potansiyel bir patlayıcı hareketin erken belirtilerini gösteriyor. Yatırımcıların, başka bir ralli girişiminde bulunurken Dogecoin’e (DOGE) göz kulak olması gerekiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere DOGE, Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,739 dolara (ATH) ulaştı. Ancak, daha sonra istikrarlı bir düşüş eğilimi yoluna girdi. Ayrıca, DOGE’nin dalgalanan zirvelerini birbirine bağlayan bir trend çizgisi, DOGE’nin istikrarlı bir düşüş içinde olduğunu işaret ediyor. Ayrıca, bunun ardından her yükseliş girişimini kırdığını gösteriyor.

Ekim ayının sonlarına doğru, DOGE iki haftadan kısa bir sürede %163 artış kaydetti. Böylece, çok yıllı düşüş eğilimini paramparça etti. Bu yüzden, DOGE için işler de değişti. 0,158 dolarda yerel bir zirve belirledikten sonra, DOGE %55 düştü. Ayrıca, yaklaşık 0,07713 dolarda daha yüksek bir dip oluşturdu. Yeni yüksek düşük seviyeyi, DOGE’nin 0,109 dolarlık dirençle karşılaştığı %56’lık bir artış izledi.

DOGE
DOGE fiyatı günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada DOGE, direnç seviyesinin üstesinden gelemedi ve günlük 9 EMA seviyesine geri döndü. Günlük grafiğinde DOGE için hala büyük bir yükseliş hareketinin işaretleri var. Yükseliş hissine işaret eden ilk teknik gösterge, günlük RSI SMA çizgisinin üzerinde konumlanan günlük RSI çizgisi. Ayrıca, günlük RSI çizgisinin eğimi aşırı alıma doğru pozitif. İkinci boğa teknik bayrağı, günlük 20 EMA çizgisinin üzerinde konumlanan günlük 9 EMA. Yükseliş tezi gerçekleşirse, DOGE’nin 0,181 dolar veya 0,190 dolara kadar yükselmesi olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GMX Nedir? GMX Coin Ne İşe Yarar?
GMX Nedir? GMX Coin Ne İşe Yarar? GMX nedir? GMX, önde gelen kripto para birimlerine doğrudan cüzdan üzerinden 50x kaldıraç imkânı tanıyan bir Blockchain platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede GMX nedir, ne sunar, GMX coin ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcılar arasında merak...
Emre Borsan 2 ay önce