‘En Büyük Çöküş Geliyor’ Efsane İsim: BTC ve Bunlardan Alın!

'En Büyük Çöküş Geliyor' Efsane İsim: BTC ve Bunlardan Alın!
'En Büyük Çöküş Geliyor' Efsane İsim: BTC ve Bunlardan Alın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kişisel finans kitabı “Rich Dad Poor Dad” (Zengin Baba, Zavallı Baba)’nın yazarı Robert Kiyosaki, yatırımcıları uyarıyor. Ünlü yazar, yaklaşmakta olan resesyonla ilişkili, BTC ve bu varlıklarla ilgili açıklamalarda bulundu. Devam eden kötücül küresel ekonomi döneminde yaşanan düşüş eğiliminin, daha artacağını belirtmektedir.

Robert Kiyosaki yatırımcıları uyardı!

Kişisel finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, 25 Kasım tarihinde bir paylaşımda bulundu. Kiyosaki paylaşımında, uzun vadeli kötücül bir ekonomik tahminin olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, küresel ekonominin “tarihin en büyük balonu” olabileceğini belirtmektedir. Bunun yanı sıra ünlü yazar, yatırımcıları fiat para birimlerini bırakmaya çağırıyor. Kiyosaki, şahsen hisse senedi ve tahvil gibi ürünlere yatırım yapmamayı tercih ettiğini söyledi:

Birçoğunuz hisse senetlerine, bonolara, ETS’ye veya MF’lere yatırım yapmadığımı biliyorsunuz. Lütfen bundan sonra söyleyeceğim şeyi KESİNLİKLE DİNLEMEYİN! “Fiat paralardan kurtulurdum.” Dünya ekonomisi bir “Pazar yeri” değildir. Ekonominin dünya tarihindeki en büyük balon olduğuna inanıyorum. Tanrı hepimiz korusun.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Özellikle küresel ekonomi, yüksek enflasyon ve faiz artışları sonrasında etkilendi. Bunun yanı sıra hakim olan makroekonomik unsurlardan önemli ölçüde zarar gördüğü bildirilmektedir. Ayrıca, kripto para analistlerine göre etkileri BTC ve diğer kripto para birimlerine de bulaştı.

Ünlü yazar FTX krizi hakkında konuşuyor

Bunun dışında Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC) ve kıymetli metaller konusunda açıklamalarda bulunmaktadır. Kiyosaki BTC ve kıymetli metallerin yükselişini sürdürdüğü söylüyor. Ayrıca bu ürünlerin potansiyel olarak daha güçlü bir şekilde kendilerini göstereceği söylüyor. Ayrıca ünlü yazar, ekonominin çökme olasılığının da oldukça yüksek olduğunu aktarmaktadır.

BTC kiyosaki

Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan ünlü yazar, FTX borsasının çöküşünü de ele aldı. Özellikle BTC başta olmak üzere diğer kripto para birimlerinin ciddi darbe aldığını açıkladı. Ancak Kiyosaki, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) gelecekte toparlanma şansının yüksek olduğunu dile getirdi:

Bitcoin konusunda hala iyimserim ama gümüş ve gümüş ETF’yi aynı şey olarak düşünmeyin. Bitcoin, Sam Bankman-Fried ile aynı değil. Sorun FTX. Hala Bitcoin’den yanayım. Benim yaş grubumdaki birçok insanın karşı olduğu kesin. Ancak şahsi görüşüm, Bitcoin’in sağlam olduğunu düşünüyor ve buna karşı değilim. Aslında daha çok blockchain ile ilgileniyorum ve Ethereum sahibiyim.

Kiyosaki’den Bitcoin (BTC) fiyat tahmini

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, altını özellikle tercih ettiğini ifade etmesine rağmen, lider kripto para BTC’nin 5 yıl içerisinde 1 milyon dolara ulaşabileceğini öngörmektedir. Kiyosaki’nin Bitcoin’in geleceğine olan inancı ise, yazarın varlığın devriminin “barut devriminden daha büyük olacağına” dayanmaktadır.

Son olarak ise güncel paylaşımında ünlü yazar Twitter hesabından takipçileri ile şunları paylaştı:

SBF-FTT-FTX: “Akılsız insanlar görüyorum” düşünceleri bir Kripto Kodu. Brand Name Universities’e inanan akılsız insanlar, Polyamorous Wierdos’u “finansal dehalara” dönüştürebilirler. BÜYÜK ÜNİVERSİTELER, BÜYÜK İLAÇ kadar yozlaşmıştır. SBF ve FAUCI’nin ikisi de güce aç insanlardı. UYAN! Uyandırılıyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

‘En Büyük Çöküş Geliyor’ Efsane İsim: BTC ve Bunlardan Alın!