Ünlü Ekonomist, Altın Fiyatları İçin Alım ve Zirve Zamanını Açıkladı!

1623138555424747
1623138555424747
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geride bıraktığımız hafta, altın fiyatları için oldukça hareketli bir hafta oldu. 30 dolarlık düşüşten sonra değerli metal, ons başına 1.750-1.760 dolarlık tanıdık bölgesine geri döndü. Analistlere göre yükselen ABD Hazine getirileri ve daha yüksek ABD doları, altının önündeki başlıca engellerdi. Bu hafta ABD’de, hararetli borç tavanı tartışması devam ederken hala temerrüt tehdidi var. Bu sırada, ünlü Türk analist altın fiyatındaki beklentilerini açıkladı. Kriptokoin.com olarak İslam Memiş’in analizlerini inceliyoruz…

İslam Memiş: Altın fiyatları ortada duruyor, aceleye gerek yok

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ons ve gram altına yönelik yorumlarını paylaştı. Altın fiyatlarının yükseliş yaşayacağını belirten uzman isme göre, yatırımcıların herhangi bir yönde pozisyon almak için acele etmemesi gerekiyor. İslam Memiş, altın fiyatında mevcut durumda herhangi bir yönün belli olmadığını, ancak yatırımcıların bir kısmının ons altının düşeceğini, bir kısmının da yükseleceğini düşündüğünü söylüyor.

"Keskin Artış" Ünlü Analist, Altın ve Gümüş Hedeflerini Duyurdu!

Ancak uzman isme göre ons altın, ortada duruyor. Bunun yanı sıra analist, global ekonomiyi ve değerli metallerin durumunu etkileyebilecek gelişmeler olan enerji krizine, Çin’deki enerji kesintilerine dikkat çekiyor. Ayrıca enflasyon krizinin de altını çizen analist, bazı ülkelerin bundan muzdarip olduğunu söylüyor.

Uzman isim: Bu seviyeye dikkat etmek lazım

Bu gelişmeler ışığında altının dolar sebebiyle baskı altında olduğunu belirten analiste göre altında 1.721 dolar seviyesinin altına dikkat etmek gerekiyor. Ancak dolar tarafındaki düşüşün kısa vadeli olduğunu sözlerine ekliyor. Söz konusu problemlerin artması durumunda analist, “ons tarafındaki rüzgarın tersine dönebileceğine” dikkat çekse de, kısa vadeli görünümün olumsuz olduğunu belirtiyor.

6 Analist: Kısa Vadede Altın Fiyatında Bunları Bekleyin!

Öte yandan, gram altın tarafında 451 liradan 502 lira seviyesine direnç seviyeleri olduğunu belirten Memiş, 506 lirayı direnç olarak takip ettiğini belirtiyor. Gram altın yatırımcılarına da pozisyon almaları için acele etmemeleri gerektiğini belirten analist, doların zaten yükseldiğini; dolayısıyla ons altının da yükselebileceğini söylüyor. Son olarak 499 lira ve altının alım seviyeleri olduğunu, ancak satış için acele edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor. Yıl sonuna doğru yeni rekorlar beklediğini eklemeyi de ihmal etmiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Ekonomist, Altın Fiyatları İçin Alım ve Zirve Zamanını Açıkladı!