Coinbase CEO’su, Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Yüzde 100.000’i Aştı!

Coinbase CEO’su Brian Armstrong Son On Yılı Değerlendirdi
Coinbase CEO’su Brian Armstrong Son On Yılı Değerlendirdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, yeni bir altcoin projesine gözleri çevirdi. Brian Armstrong’a göre, bir sıcak altcoin, kripto piyasasının ekonominin diğer sektörlerine hızlı genişlemesinin en iyi örneğidir. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Coinbase CEO’su, gözleri Axie Infinity (AXS) isimli altcoin projesine çevirdi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, gözleri Axie Infinity (AXS) isimli altcoin projesine çevirdi. Konuya yönelik bir blog yazısında, Token Terminal’e göre, son 30 günde yalnızca Ethereum’dan sonra 186 milyon dolar kazanan Axie Infinity’in gelir miktarını vurgulanıyor. Coinbase CEO’su konuya yönelik şu ifadeleri kullandı:

Axie Infinity’nin oluşturduğu zenginliğin ötesinde, oyunun popülaritesi, yeni ve geniş bir kullanıcı sınıfının kripto uygulamalarını rahat kullanmasını sağlamak için bir araç olarak hizmet etti. Bu 1 milyon kullanıcı kripto para birimleri, NFT’ler, dijital cüzdanlar ve DEX’ler (merkezi olmayan borsalar) ile arayüz oluşturduğundan, bu yeni grubu diğer DeFi ve Web3 uygulamalarının doğal kullanıcıları olarak görmek zor değil.

Coinbase, tüm ekosistemin kendi dijital ekonomisi gibi davrandığını söylüyor

Coinbase’in yazıda bahsettiği gibi, Axie Infinity bazen kullanıcıların Axies adlı çeşitli yaratıkları toplaması ve diğer oyunculara karşı savaşması nedeniyle Pokémon ile karşılaştırılır. Axies ayrıca birbirleriyle “yetiştirilebilir” veya diğer oyuncularla takas edilebilir. 

Bir Axie yetiştirildiğinde veya takas edildiğinde, gelir şu anda 600.000.000 dolardan fazla olan Axie Infinity Hazinesine gider. Axie Infinity ekonomisi, bir yönetim tokeninden (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) adlı oyun içi para biriminden oluşur. Coinbase, tüm ekosistemin kendi dijital ekonomisi gibi davrandığını söylüyor. Coinbase konuya yönelik şu ifadeleri kullandı:

Axie Infinity kendi dijital ülkesiyse, oyun geliştiricisi Sky Mavis onun Federal Rezervi olarak hizmet ediyor. Fed’in ekonomiyi etkilemek için kullandığı çeşitli araçlara sahip olduğu durumlarda Sky Mavis, Axie ekonomisini sağlıklı tutmak amacıyla SLP ihraç oranını ve üreme ücretlerini ayarlayabilir. Tıpkı gerçek bir ekonomi gibi, dijital ekonomilerin de enflasyonun etkilerini dikkate alması gerekiyor.

Ünlü Yatırım Uzmanı, Radarındaki 5 Altcoin Projesini Paylaştı!

Altcoin AXS, bir yıldan kısa bir sürede %100.000’in üzerinde arttı!

Armstrong ve Coinbase’e göre, Axie Infinity’nin büyümesi, dijital varlık ortamının nasıl spekülatif ticaret ve yatırımdan daha fazlasına dönüştüğünü vurguluyor. Coinbase konuya yönelik şu ifadeleri kullandı:

DeFi (merkezi olmayan finans), NFT‘ler ve şimdi kripto oyunlarıyla, spekülatif ticaretin orijinal kripto öldürücü uygulamasını geçerek ve etkileyici yeni uygulamalar ve modeller evrenine hızla ilerliyoruz. Kriptonun fayda aşaması tam bir buharla ilerlerken büyüleyici zamanlardayız.

CoinGecko’ya göre, yazının yazıldığı sırada AXS, bir yıldan kısa bir sürede %100.000’in üzerinde arttı ve 128 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Coinbase CEO’su, Gözleri Bu Altcoin’e Çevirdi: Yüzde 100.000’i Aştı!