Korkutan DOGE Fraktalı: Bu Meme Coin’in Yüzde 80’ini Boşaltabilirler!

Dogecoin 2
Dogecoin 2
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analiste göre, Doge grafik fraktalı, Shiba Inu‘nun %390 QTD rallisini tehlikeye atıyor. SHIB, akıl hocası Dogecoin’in Şubat-Nisan 2021 seansındaki fiyat hareketlerini özellikle yansıtıyor ve bu da ileriye dönük boşaltma olasılıklarını artırıyor. Konunun ayrıntıları Kriptokoin.com’da.

DOGE fraktalı ne diyor?

Shiba Inu (SHIB), Ekim ayının ilk haftasında fiyatının %390’ın üzerinde artmasıyla 2021’in dördüncü ve son çeyreğine giden en iyi yatırımlardan biri olarak ortaya çıktı. Bununla birlikte, meme kripto para birimi, önümüzdeki oturumlarda bu kazanımların çoğunu silme riskini taşıyor. Ukrayna merkezli bir piyasa analisti olan Yuriy Bishko, Shiba Inu’nun bu yılın başlarında Dogecoin (DOGE) piyasasında kaydedilenlere ürkütücü bir şekilde benzeyen son fiyat trendlerine dayanan potansiyel düşüş senaryosunu tartıştı. Örneğin, SHIB’nin Ekim fiyat rallisi, 0,0000398 dolarlık bir fiyat aralığında beş aylık konsolidasyonu takip etti. Benzer şekilde, DOGE’nin Şubat-Nisan 2021’de, tekliflerinin 0.0471 ile 0.0630 dolar arasında sıçradığı yatay eğilimi, Nisan sonunda %500’ün üzerinde bir fiyat artışı için temel teşkil etti.

Bishko, yan konsolidasyon aşamasında Shiba Inu tokenlerini satın alan traderların, ralliden sonra hala elinde tutuyorlarsa, pozisyonlarının en az %20-30’unu satmaları gerektiğini söyledi. Bu arada, SHIB’nin net çıkış esnemesi %500’ü aşarsa, traderlar net varlıklarının %70-80’ini daha boşaltmalıdır. Bunun temel nedeni, Dogecoin’in Nisan ayı sonundaki süpersonik fiyat rallisinin yaklaşık %60’lık bir düzeltmeyle sonuçlanmasıdır. Bishko ekledi: “SHIB aynı kalıbı tekrarlarsa, traderlar %60 indirimle daha fazla para satın alabilirler.”

SHIB yükseliş trendine devam ediyor

Kar alma stratejisi, Shiba Inu’nun bir önceki seansta fiyat düzeltmesinde %41 düştükten sonra Cuma günü yükseliş trendine devam etmesiyle ortaya çıktı. SHIB, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) dahil olmak üzere tüm iyi kripto paralardaki benzer yukarı yönlü hareketlerle paralel olarak, gün içi en yüksek seviyesi olan 0.00002919’a ulaşmak için neredeyse %27.5 oranında ralli yaptı. Küçük sermayeli tokenler, tipik olarak üst düzey piyasalardaki trendleri takip eder; örneğin, SHIB’nin çeyrekten bugüne (QTD) %390 fiyat rallisi, aynı dönemde Bitcoin’in %30’luk yukarı hareketiyle aynı zamana denk geldi.

Aynı zamanda, Shiba Inu’nun günlük göreceli güç endeksi (RSI), kripto para biriminin mevcut fiyat değerlendirmelerini aşırı alım olarak tanımladı. Analistler, 70’in üzerinde bir RSI okumasını, genellikle bir fiyat düzeltmesi veya yan konsolidasyon ile takip eden bir varlık için aşırı değerli olarak değerlendirir. Twitter tabanlı bağımsız bir piyasa analisti olan Bleeding Crypto, SHIB’nin 0,00003528 dolarlık oturumun en yüksek seviyesini yeniden test edeceğini tahmin etti. Analist, yükseliş devam kurulumunun arkasında bir Fibonacci düzeltme grafiğine atıfta bulundu ve SHIB’nin neredeyse %50 düştükten sonra güçlü bir şekilde toparlanma kabiliyetinin “işe geri dönmek” anlamına geldiğini belirtti.

Cointelegraph’ın daha önce ele aldığı gibi, kripto para biriminin arkasındaki ekip, DeFi alanında bir rakip olmaya çalışıyor. Ayrıntılı olarak, merkezi olmayan bir kripto para birimi değişim platformu olan ShibaSwap’ı Temmuz 2021’in başlarında piyasaya sürdü ve şu anda likidite havuzunda 360 milyon doların üzerinde kilitli bulunuyor. Ayrıca, Shiba Inu spekülatörleri, gelecek hafta “Shiboshi” olarak adlandırılan 10.000 NFT lansmanına ilgi gösteriyorlar. Dogecoin (DOGE) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Korkutan DOGE Fraktalı: Bu Meme Coin’in Yüzde 80’ini Boşaltabilirler!