Bu 14 ve 9 Yaşındaki Kardeşler, Bu Altcoin’le Ayda 35 Bin Dolar Kazanıyor!

B4SQEQUGD5HV3MCZT3MIOZZHGA scaled
B4SQEQUGD5HV3MCZT3MIOZZHGA scaled
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto madenciliği yapan 14 yaşındaki Ishaan Thakur ve 9 yaşındaki kız kardeşi Aanya Thakur, bu işe nasıl başladıklarını anlatıyorlar. “Online oldum, birkaç YouTube dersi izledim ve bu şekilde öğrendim” diyen Ishaan Thakur, “Aklına koydukları takdirde herkesin bunu yapması mümkün” açıklamasını yapıyor. Madenciliğin ilk gününde kardeşler 3 dolar kazanıyor. Şimdi ise, odaklandıkları lider altcoin Ethereum (ETH) için ayda 35.000 dolardan fazla madencilik yapıyorlar. Son zamanlarda popülerleşen evde kripto madenciliğine, Kriptokoin.com olarak sizler için bir göz attık.

Thakur kardeşlerin altcoin madenciliği hikayesi nasıl başladı?

Aanya Thakur, “Başlangıçta pek bir şey bilmiyorduk, ama babamız bize fiyatların ne kadar arttığına dair hikayeler anlattı, biz de bunu öğrenmek istedik. Böylece başladık” sözleriyle işe başlama hikayelerini anlatıyor.

Madenciliğin çalışma şekli özetle, birisi kripto para birimi satın aldığında veya sattığında, güvenliği sağlamak için yeni bir benzersiz dijital paranın yapılması gerektiğidir. Bunu yapmak için dünyanın dört bir yanındaki bilgisayarlar karmaşık bir matematik problemini çözmek için yarışıyor. Bunu ilk yapan bilgisayar kazanıyor ve yeni parayı üretiyor. Bu bilgisayar daha sonra kendileri için kripto para birimi ile ödüllendiriliyor.

Aanya Thakur (Yaş: 9) ve Ishaan Thakur (Yaş: 14)

Herhangi bir bilgisayarın kazanma olasılığı düşüktür. Bu nedenle anahtar nokta, çok sayıda bilgisayar sunucusuna sahip olmaktır. Thakur kardeşler, babalarından aldıkları krediyle, faaliyetlerine on binlerce dolar yatırdılar. Buna, her biri 3.000 dolardan fazlaya mal olan 145 grafik kartı satın almak da dâhildi. Operasyonlarının çoğu artık garajlarında değil. Bilgisayar donanımlarının çoğu artık Dallas’ta iklim kontrollü güvenli bir veri merkezinde bulunuyor.

Madencilik bilgisayarları ısı ve potansiyel ev tehlikesi yaratıyor

Kripto para madenciliğinde başarılı olmak için, günde 24 saat çalışan birkaç yüksek güçlü bilgisayara ihtiyacınız var. Bu bilgisayarlar ısınır ve bazen aşırı ısınır. Geçen yıl, Fort Worth itfaiyecileri şehrin kuzey tarafındaki Bamberg Lane’de çıkan bir evde çıkan yangına müdahale etti. Yangın iki katlı evin büyük bir kısmını kapladığından o sırada evde kimse yoktu.

Yangın müfettişleri, garajdaki kömürleşmiş enkazda arama yaparken, genellikle kripto para madenciliği yapmak için kullanılan grafik kartı kutularını bulduklarını fark ettiler. Soruşturma raporuna göre, müfettişler elektrik yangınının garajdaki bir bilgisayar sunucu rafından çıktığı sonucuna vardı. Kiracı itfaiyecilere sunucu rafının “kripto para birimi için çıkarıldığını” söyledi

Evden çalışan Bitcoin madencileri, profesyonel operasyonlarla rekabet etmek için mücadele ediyor

Kripto para için madencilik yaparken, evde madenciler genellikle iyi finanse edilen büyük madencilik operasyonlarına karşı rekabet etmek zorundadır. Bu nedenle, birçok evde madenci, Bitcoin için madencilik yapmaz ve bunun yerine Ethereum gibi daha az değerli altcoin projeleri için madencilik yapıyor.

Texas, Rockdale’deki Whinstone tesisi, Kuzey Amerika’daki en büyük Bitcoin madenciliği işletmesi. 100 dönümlük tesiste Bitcoin için madencilik yapan 115.000’den fazla bilgisayar sunucusu bulunuyor. Whinstone, sunucularının aşırı ısınmasını önlemek için büyük çaba harcıyor. Şirket, binalarına, soğuk suyu dış duvarlardan akıtarak gönderen ve bilgisayarlardan üretilen ısıyı tavandaki havalandırmalardan emen yüksek teknolojili bir soğutma sistemi kurdu. Whinstone CEO’su Chard Harris, “Bence pek çok insan bunun gibi binalara yapılan yatırım miktarının farkında değil,” diyor.

Altcoin
Rockdale, Teksas’ta Whinstone

Noah Jost, 10 yaşında ve altcoin madenciliği yapıyor

Büyük ekipman yatırımı olmadan, çoğu evde çalışan madenci genellikle küçük karlar elde edebilir. Büyük yatırım yapmadan, büyük kripto para madencilerine karşı rekabet etmek zor olduğu için, çoğu evde madenci, Noah Jost’unkine benzer deneyimler yaşıyor. 10 yaşındaki Bedford öğrencisi, bilgisayarında Fortnight oynamadığında, bilgisayarını lider altcoin Ethereum madenciliği için kullanıyor.

Noah Jost
Noah Jost (Yaş: 10)

Geçen yıl, Noah Jost, kripto para piyasası hakkında çok şey öğrendi ve bundan zengin olma konusunda bir ders aldı. Sekiz ayda toplam 230 dolar kazandığını söyleyen Noah Jost, kazancını “daha iyi” bir bilgisayar satın almak için biriktirmeyi planladığını ve böylece “daha fazla para madenciliği kazanabileceğini” ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 14 ve 9 Yaşındaki Kardeşler, Bu Altcoin’le Ayda 35 Bin Dolar Kazanıyor!

Yorumlar kapalı.