Merit Circle (MC) Nedir? Nasıl Alınır?

mc
mc
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merit Circle (MC) nedir? Son dönemde büyük ilgi gören metaverse coinler arasında yer alan kripto paralardan biri Merit Circle. Bu makalede, Kriptokoin.com olarak, Merit Circle (MC) nedir, nasıl çalışır, MC coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruları yanıtlayacağız.

Merit Circle (MC) nedir? Nasıl çalışır?

Axie 420’nin kurucularının hazırladığı ve Flow Ventures’in geliştirdiği Merit Circle, metaverse oyunlarında yaygın kullanılan oyna-kazan (P2E) ekonomisini geliştirmeyi hedefleyen merkeziyetsiz bir organizasyondur (DAO). Proje, metaverse oyunlarında değer tahakkukunu en üst düzeye çıkarmak için oluşturuldu ve kripto para, oyun ve yatırım konularına odaklanıyor. Ayrıca, kullanıcıların sevdikleri oyunları oynayarak para kazanabilecekleri yeni bir oyun çağı yaratmayı hedefliyor. 

Temmuz 2021’den beri geliştirilen proje, 4 Kasım 2020’de başladı. Yeni ortaya çıkmış olmasına rağmen, Twitter’da 64.800’den fazla takipçisi olan büyük bir topluluğa da sahip. Geçmişte proje, yalnızca en popüler ve yüksek hacimli oyna-kazan oyunu olan Axie Infinity’yi destekliyordu. Ekibin son açıklamalarına göre, proje artık sadece Axie’ye odaklanmıyor. DAO, Yeni oyunlar ve yeni gelir modelleri yaratarak metaverse dünyasında yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor. MC, projenin yönetişim tokeni görevi görür. Kullanıcılar, MC tokeni ağın geleceği hakkındaki alınan kararlarda oy vermek için kullanabilir. 

Kripto para, kullanıcıların birden fazla alt DAO‘da oyun NFT’lerine erişebilmeleri gibi çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Bunun yanında MC coin, stake için de kullanılabilir. Token sahipleri NFT droplarına erken erişim elde edebilir, ürün indirimleri ve platform ödüllerinden de faydalanabilir. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e göre, MC coin’in maksimum arzı 1 milyar tokendir. Yazı yazılırken, 42,6 milyon token dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

Metaverse coinlerin popülaritesi gitgide artıyor. Bu bağlamda, Merit Circle’ın karşısına gelecekte yeni fırsatların çıkabileceği söylenebilir. Tokenin benimsenmesi metaverse’nin benimsenmesiyle birlikte artabilir. Bu da kripto paranın fiyatında bir artışa neden olabilir. Oyna-kazan oyunları, metaverse’ye katılmak isteyen kullanıcılara yüksek gelir sağlamasıyla bilinir. Bu nedenle, tokenin kullanımı zamanla artabilir. 

Dezavantajları nelerdir?

Metaverse alanının popülaritesinin artmasıyla rekabet de yükseldi. Sıklıkla yeni metaverse coinler duyuruluyor ve piyasaya sürülüyor. Bu rekabet ortamında, MC coin zamanla geri düşebilir ve rakiplerinin gölgesinde kalabilir. 

Merit Circle (MC) nasıl alınır?

Merit Circle (MC) token satın almak istiyorsanız öncelikle kripto paranın listelendiği bir borsaya üye olmanız gerekir. Bu kripto borsaları arasında, HitBTC, Bitrue, Binance ve Uniswap (V3) bulunur. Borsaya üye olduktan sonra hesabınızı doğrulayarak para transferi yapmanız gerekir. Tüm bu işlemleri tamamlamanızın ardından MC token satın alabilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Merit Circle (MC) Nedir? Nasıl Alınır?