Merit Circle (MC) Nedir? Nasıl Alınır?

Serkan Eser
Serkan Eser 18 Mart 2022
95 görüntülenme
mc

Merit Circle (MC) nedir? Son dönemde büyük ilgi gören metaverse coinler arasında yer alan kripto paralardan biri Merit Circle. Bu makalede, Kriptokoin.com olarak, Merit Circle (MC) nedir, nasıl çalışır, MC coin nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruları yanıtlayacağız.

Merit Circle (MC) nedir? Nasıl çalışır?

Axie 420’nin kurucularının hazırladığı ve Flow Ventures’in geliştirdiği Merit Circle, metaverse oyunlarında yaygın kullanılan oyna-kazan (P2E) ekonomisini geliştirmeyi hedefleyen merkeziyetsiz bir organizasyondur (DAO). Proje, metaverse oyunlarında değer tahakkukunu en üst düzeye çıkarmak için oluşturuldu ve kripto para, oyun ve yatırım konularına odaklanıyor. Ayrıca, kullanıcıların sevdikleri oyunları oynayarak para kazanabilecekleri yeni bir oyun çağı yaratmayı hedefliyor. 

Temmuz 2021’den beri geliştirilen proje, 4 Kasım 2020’de başladı. Yeni ortaya çıkmış olmasına rağmen, Twitter’da 64.800’den fazla takipçisi olan büyük bir topluluğa da sahip. Geçmişte proje, yalnızca en popüler ve yüksek hacimli oyna-kazan oyunu olan Axie Infinity’yi destekliyordu. Ekibin son açıklamalarına göre, proje artık sadece Axie’ye odaklanmıyor. DAO, Yeni oyunlar ve yeni gelir modelleri yaratarak metaverse dünyasında yerini sağlamlaştırmayı amaçlıyor. MC, projenin yönetişim tokeni görevi görür. Kullanıcılar, MC tokeni ağın geleceği hakkındaki alınan kararlarda oy vermek için kullanabilir. 

Kripto para, kullanıcıların birden fazla alt DAO‘da oyun NFT’lerine erişebilmeleri gibi çeşitli kullanım durumlarına sahiptir. Bunun yanında MC coin, stake için de kullanılabilir. Token sahipleri NFT droplarına erken erişim elde edebilir, ürün indirimleri ve platform ödüllerinden de faydalanabilir. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e göre, MC coin’in maksimum arzı 1 milyar tokendir. Yazı yazılırken, 42,6 milyon token dolaşımda bulunuyordu.

Avantajları nelerdir?

Metaverse coinlerin popülaritesi gitgide artıyor. Bu bağlamda, Merit Circle’ın karşısına gelecekte yeni fırsatların çıkabileceği söylenebilir. Tokenin benimsenmesi metaverse’nin benimsenmesiyle birlikte artabilir. Bu da kripto paranın fiyatında bir artışa neden olabilir. Oyna-kazan oyunları, metaverse’ye katılmak isteyen kullanıcılara yüksek gelir sağlamasıyla bilinir. Bu nedenle, tokenin kullanımı zamanla artabilir. 

Dezavantajları nelerdir?

Metaverse alanının popülaritesinin artmasıyla rekabet de yükseldi. Sıklıkla yeni metaverse coinler duyuruluyor ve piyasaya sürülüyor. Bu rekabet ortamında, MC coin zamanla geri düşebilir ve rakiplerinin gölgesinde kalabilir. 

Merit Circle (MC) nasıl alınır?

Merit Circle (MC) token satın almak istiyorsanız öncelikle kripto paranın listelendiği bir borsaya üye olmanız gerekir. Bu kripto borsaları arasında, HitBTC, Bitrue, Binance ve Uniswap (V3) bulunur. Borsaya üye olduktan sonra hesabınızı doğrulayarak para transferi yapmanız gerekir. Tüm bu işlemleri tamamlamanızın ardından MC token satın alabilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

billy markus doge coin 1 2
Dogecoin Mucidi Şaşırttı: Bu NFT Coin İçin Uyardı! Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’te yeni çıkan bir altcoin olan ApeCoin (APE) konusundaki heyecanı eleştirdi. Markus, bu tarz tokenların non-fungible token (NFT) alanına zararlı olduğuna inandığını açıkladı. İşte detaylar… ApeCoin, piyasaya damga...
Aslı Dinçer 18 Mart 2022